اخبار ارز دیجیتال

قانونگذار هنگ کنگ ۱۰۰۰ استارت آپ Web3 را در ۳ سال جذب می کند

هدف G-Rocket جذب ۱۰۰۰ استارت آپ Web3 به هنگ کنگ است و از آنها با بانک ها، خدمات دولتی و فضای اداری حمایت می کند.

این شتاب دهنده استارت آپی که توسط عضو شورای قانونگذاری هنگ کنگ، جانی نگ کیت چانگ تأسیس شده است، امیدوار است در سه سال آینده ۱۰۰۰ کسب و کار Web3 را برای راه اندازی فروشگاه در این ایالت-شهر جذب کند.

نگ کیت-چونگ یکی از اعضای شورای قانونگذاری حوزه انتخابیه کمیسیون انتخابات است، سمتی که از ژانویه سال جاری بر عهده داشته است. این مهندس و سیاستمدار با ادعای مالکیت سهام در حدود ۴۰ شرکت مختلف، شرط های زیادی را پذیرفته است.

یکی از این شرکت‌ها، شتاب‌دهنده استارت‌آپ G-Rocket است که با همکاری کاسپر وانگ در سال ۲۰۱۶ تأسیس شد.

مدیر عامل فعلی وونگ در ۲۳ دسامبر به South China Morning Post در مورد برنامه جدید این شرکت که به درستی نامگذاری شده است، “Hong Kong Web 3.0 Hub” گفت.

مدیرعامل شرکت G-Rocket در ابتدا قصد دارد به ۱۰۰ استارت آپ Web3 کمک کند تا کسب و کار خود را راه اندازی کنند و سپس این تعداد را در عرض سه سال به ۱۰۰۰ افزایش دهد.

وونگ گفت: «امیدواریم بتوانیم شرکت‌ها و استعدادهای خوب را در دوران پس از همه‌گیری به هنگ کنگ بازگردانیم.

به ویژه، وونگ گفت که با بانک مجازی ZA، یک انکوباتور دولتی به نام Cyberport، و شرکت املاک و مستغلات New World Development همکاری خواهد کرد تا به استارت‌آپ‌های هنگ‌کنگ کمک کند تا به فضای اداری، بانکداری و خدمات دولتی دسترسی پیدا کنند.

گسترده تر Web3 Push

ابتکار G-Rocket به عنوان بخشی از فشار گسترده‌تر دولت هنگ‌کنگ برای تبدیل منطقه اداری ویژه چین (SAR) به یک مرکز ارزهای دیجیتال است که می‌تواند با سنگاپور رقابت کند.

در اواخر اکتبر، الیزابت ونگ، رئیس بخش فین‌تک کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC)، تعدادی از پیشنهادات نظارتی پیشرونده رمزنگاری، از جمله قانونی کردن تجارت دارایی‌های کریپتو را معرفی کرد.

در بیانیه دولت مورخ ۳۱ اکتبر آمده است: “ما موانع تصادف به موقع و ضروری را برای کاهش خطرات واقعی و بالقوه مطابق با استانداردهای بین المللی ایجاد خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که نوآوری دارایی مجازی در هنگ کنگ پایدار است.” ما تمام تلاش خود را برای کمک به موفقیت شما انجام خواهیم داد. “

از ۳۱ اکتبر، SFC همچنین اجازه داد وجوه قابل معامله در بورس (ETF) که قرار گرفتن در معرض بیت‌کوین (BTC) و اتر (ETH) را ارائه می‌دهند، فهرست شوند، و CSOP Asset Management یکی از اولین کسانی بود که وارد آن شدند.

مربوط: هنگ کنگ می تواند کلید احیای رمزارز چین باشد – آرتور هیز

کوین تلگراف در ۱۵ دسامبر گزارش داد که CSOP Asset Management قبل از فهرست کردن دو ETF آتی ارزهای دیجیتال در روز بعد در بورس هنگ کنگ، ۷۳.۶ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است.

در ۸ دسامبر، شورای قانونگذاری هنگ کنگ همچنین اصلاحاتی را در سیستم مبارزه با پولشویی (AML) و تامین مالی تروریسم تصویب کرد تا علاوه بر موسسات مالی سنتی، ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی را نیز شامل شود.

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا