اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل شرکت Hive Digital ماینر ارزهای دیجیتال معتقد است که هوش مصنوعی با بلاک چین کار خواهد کرد.

علیرغم رقابت بین دو بخش، آیدین کیریچ، مدیرعامل Hive Digital Technologies گفت که بلاک چین و هوش مصنوعی می توانند برای دو طرف سودمند باشند.

شرکت استخراج ارزهای دیجیتال Hive Blockchain با حذف “blockchain” از نام خود و نامیدن خود Hive Digital Technologies و انتخاب بازتاب هجوم خود به هوش مصنوعی، سیگنالی را به صنعت فناوری ارسال کرد.

این تصمیم بخشی از یک حرکت گسترده‌تر توسط ماینرهای رمزنگاری برای حرکت فراتر از استخراج ارز دیجیتال در پی رکود قیمت ارزهای دیجیتال است. در ماه ژانویه، شرکت استخراج رمزارز Riot Blockchain خود را به پلتفرم‌های Riot تغییر نام داد و در ژوئن، شرکت استخراج رمزنگاری Applied Digital قراردادی به ارزش 460 میلیون دلار برای میزبانی رایانش ابری هوش مصنوعی در مراکز داده خود امضا کرد.

آیدین کیریچ، مدیرعامل Hive Digital Technologies و رئیس هیئت مدیره فرانک هولمز در مصاحبه ای با کوین تلگراف تکرار کردند که علیرغم تغییر نام، این شرکت همچنان به شدت درگیر استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال است.

با این حال، آن‌ها اکنون دو بخش نوپا، بلاک چین و هوش مصنوعی را در زمان توسعه Web3 تقریباً همزیستی می‌بینند.

بلاک چین و هوش مصنوعی قطعاً می‌توانند همزیستی داشته باشند. هر دو ستون Web3 هستند.

Kilic با اشاره به تفاوت‌های کلیدی بین Web2 و Web3 پیشنهاد می‌کند که از هوش مصنوعی برای ارتقای تجربه کاربر Web3 در طول زمان استفاده می‌شود.

Kilic گفت: “هوش مصنوعی Web3 را سازگارتر می کند. Web2 همه این ابرداده ها را دارد، اما همه شرکت های بزرگ اینترنتی مخفیانه همه این داده ها را برای سود جمع آوری می کنند، بنابراین شما حریم خصوصی خود را از دست می دهید.”

او توضیح داد: “بلاک چین تمام حریم خصوصی شما را در اختیار شما قرار می دهد و به شما امکان می دهد داده های خود را داشته باشید. اما بدون آن ابرداده، چگونه می توانید یک تجربه وب انتخاب شده داشته باشید؟ هوش مصنوعی می آید تا آن را سازگارتر و شهودی تر کند و همه با هم کار کنند.”

هوش مصنوعی نقشی را ایفا خواهد کرد، متاورس و DAO نقش خواهند داشت. Web3 همه در مراحل اولیه خود است.

وی افزود: «باید دید که این ستون‌های فناوری واقعاً در کجا به روش‌های جدید اعمال می‌شوند و به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند.»

اتریوم درس ارزشمندی به جا گذاشت

Hive Digital Technologies اولین شرکت استخراج عمومی ارز دیجیتال در تاریخ بود که اولین مرکز استخراج بیت کوین خود را در سال 2014 ساخت و سه سال بعد در سال 2017 عمومی شد.

هولمز بسیاری از توانایی های این شرکت را در غوطه ور شدن در فناوری های جدید در درس های آموخته شده از استخراج بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) نسبت داد.

او گفت: “عملیات ماینینگ ما به دلیل استخراج اتریوم واقعاً افزایش یافته است. و وقتی اتریوم را استخراج می کنید، مانند رانندگی با جیپ نیست، مانند رانندگی با ماشینی بسیار حساس تر است. ASIC ها به 2 تا 1 کارگر نیاز دارند.”

هولمز توضیح داد که این درس‌ها برای یادگیری نحوه بهینه‌سازی چرخش و حصول اطمینان از دامنه کافی در محصولات و دانش فنی برای استفاده از فناوری‌های جدید مهم هستند.

مربوط: کاهش 44 درصدی درآمد بلاک چین علیرغم افزایش تولید کلی استخراج

تیم Hive به جای خرید یک تراشه کاملاً متمرکز بر ماینینگ، تصمیم گران‌تری برای خرید یک تراشه با قابلیت پردازش دوگانه گرفت. این بدان معناست که شرکت می تواند محاسبات با کارایی بالا را در حین استخراج همزمان ارائه دهد.

“یکی از چیزهایی که ما نگران آن بودیم، انتقال اتریوم از Proof of Work به Proof of Stake بود. ما تصمیم به خرید آن گرفتیم و تقریباً 18 ماه پیش تصمیم گرفتیم که در همان زمان یک سایت مرکز با عملکرد بالا بسازیم.”

ارزهای دیجیتال هنوز در کانون توجه هستند

کیریچ خاطرنشان کرد که این شرکت همچنان بر استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال متمرکز است.

بیت کوین ماهانه اگزهاش ما بالاترین میزان در صنعت است. در حال حاضر ما 4 اگزاهش داریم، اما تا پایان دسامبر سال جاری 6 اگزاهش را برای استخراج بیت کوین در نظر گرفته ایم.

Kilic همچنین شرح مفصلی از نحوه استفاده از 38000 پردازنده گرافیکی Nvidia در کار روزانه خود به اشتراک گذاشت.

در حال حاضر، 500 نفر از آنها در حال انجام محاسبات هوش مصنوعی یا HPC هستند، و 37500 کارت باقی مانده هنوز در حال استخراج اثبات کار هستند، با استفاده از الگوریتم تغییر سود روزانه برای تولید آلت کوین ها. اساسا، ما از قدرت هش GPU برای استخراج استفاده می کنیم. کیریچ توضیح داد: سودآورترین سکه ها هر روز.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسانی بدهند تا همه ما را نکشدنویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا