اخبار ارز دیجیتال

اسناد Hinman مورد ریپل انگیزه های SEC را زیر سوال می برد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته فرد ریسپولی، وکیل ارزهای دیجیتال، پرونده هینمن نشان می‌دهد که این آژانس به صلاحیت گسترده‌تر نسبت به انجام مسئولیت اصلی خود در حفاظت از سرمایه‌گذاران آمریکایی اولویت می‌دهد.

اسناد تازه منتشر شده هینمن مربوط به نبرد حقوقی جاری بین ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، اختلافات داخلی در SEC را روشن کرده و سؤالاتی را در مورد انگیزه آنها ایجاد کرده است.

اسناد هینمن مربوط به ارتباطات داخلی SEC در مورد سخنرانی کمیسیونر سابق ویلیام هینمن در سال 2018 است. هینمن در طول سخنرانی خود گفت که اتر (ETH)، یکی از بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده، نباید به عنوان یک امنیت طبقه بندی شود.

فرد ریسپولی، وکیل رمزارز و بنیانگذار قانون هودور در مصاحبه ای با کوین تلگراف، نظرات خود را در مورد اسناد اخیرا منتشر شده به اشتراک گذاشت. به گفته ریسپولی، مقالات هینمن تصویری از یک آژانس دولتی را ترسیم می کند که بیشتر به گسترش حوزه قضایی خود علاقه مند است تا انجام ماموریت اصلی خود در حمایت از سرمایه گذاران آمریکایی.

“این اسناد از نظر مادی برای SEC مضر هستند، اما اپتیک‌ها مضرتر هستند. روی هم رفته، آنها به وضوح فضای خود را فراتر از ماموریت تقریبا 90 ساله SEC برای محافظت از سرمایه‌گذاران ایالات متحده گسترش می‌دهند.” بوروکراسی آژانس.»

وی در ادامه توضیح داد: به عنوان مثال، یک سند ویرایش نشده نشان می دهد که دفتر مشاور عمومی SEC آگاه است که ارزهای دیجیتال احتمالاً در دسته «سایر» قرار می گیرند. کریپتوکارنسی ها اوراق بهادار نیستند زیرا هیچ گروه حاکمی وجود ندارد (حداقل برای ارزهای دیجیتال). هووی اما مانند بسیاری از چیزهای دیگر (داروها، کارت های اعتباری)، مقررات ممکن است برای محافظت از خریداران لازم باشد. ”

“آزمون هاوی” قانونی است که توسط دادگاه عالی ایالات متحده در SEC علیه هاوی در سال 1946 برای تعیین اینکه آیا یک معامله واجد شرایط یک قرارداد سرمایه گذاری است و بنابراین، با تعریف چارچوب امنیتی مطابقت دارد یا خیر، ایجاد شد.

به گفته ریسپولی، مسئله اصلی این است که اگرچه ارزهای دیجیتال ممکن است ویژگی‌های امنیتی خاصی داشته باشند، اما ویژگی‌های اساسی آن‌ها را از اوراق بهادار سنتی متمایز می‌کند. بنابراین، در حالی که مقررات ضروری است، نباید آن را صرفاً به رگولاتورهای اوراق بهادار « تشنه قدرت » واگذار کرد. او توضیح داد:

اگرچه ارزهای رمزنگاری شده ممکن است دارای برخی ویژگی‌های امنیتی باشند، ویژگی‌های دیگر آن‌ها را اساساً از اوراق بهادار متفاوت می‌سازد. SEC این موضوع را به رسمیت می‌شناسد و به دنبال محافظت و گسترش حوزه قضایی خود حتی بدون تأیید کنگره است.»

انتشار اسناد هینمن جعبه پاندورا را با پیامدهای بالقوه برای ریپل و صنعت رمزنگاری گسترده تر باز کرده است. ریسپولی گفت: «انتشار این اسناد نشان می‌دهد که سوراخ خرگوش بسیار عمیق‌تر شده است، با درخواست‌های اسناد بیشتر از سوی دیگر اصحاب دعوی، بازرسان کنگره، درخواست‌های FOIA و دیگران.» به زودی صادر خواهد شد.

ریسپولی حدس می‌زند که ممکن است اسناد بیشتری درخواست شود تا رویدادهای پیرامون سخنرانی هینمن را روشن کند و احتمال دخالت گروه‌ها و افراد مختلف در شکل‌دهی داستان را برجسته کند. این شامل بررسی ارتباطات کارکنان SEC در مورد اینکه چرا هینمن توصیه‌های حذف اتر از سخنرانی خود را نادیده می‌گیرد، می‌شود. علاوه بر این، محتوای ارتباطات بین آقای ویتالیک بوترین و شخص ثالثی مانند آقای هینمن در خصوص راهنمایی آقای هینمن در توضیح پروژه اتریوم از طریق ایمیل‌های SEC، ایمیل‌های خصوصی و متن‌ها نیز درخواست شد.این احتمال وجود دارد که

ریسپولی در مورد اینکه چگونه اسناد منتشر شده می تواند بر دیگر نبردهای حقوقی جاری یا آتی در صنعت ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد، گفت: “این اسناد به دفاع از ادعاهای Fair Notice در Dragonchain کمک می کند.” و coinbase حوادث، و در واقع هر حادثه ای که مربوط به توکن های صادر شده در شبکه اتریوم باشد.»

آنها همچنین به طور غریزی هم از قضات و هم هیئت منصفه برای اقدامات بسیار مشکوک که عمداً به دنبال گیج‌کننده‌تر و نامطمئن‌تر کردن چارچوب قانونی سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هستند، بی‌اعتماد هستند. همچنین در سطح نامرئی داشتن کمک می‌کند.

مرتبط: وکیل کریپتو می‌گوید: پرونده Hinman نشان می‌دهد که SEC مرجع اشتباهی برای اداره دارایی‌های دیجیتال است

ریسپولی نتیجه می گیرد که شرکت حقوقی او، هادل لاو، از SEC در دادگاه فدرال برای ناحیه جنوبی کالیفرنیا شکایت کرده است تا ثابت کند که اتر و شبکه اتریوم “طبق قوانین فدرال اوراق بهادار نیستند.” مزرعه برنج. SEC با این استدلال که هیچ تعهدی برای علنی کردن موضع خود ندارد، به دنبال رد شکایت است. اما قانون هادل قصد دارد مقالات هینمن را نزد قضات ارسال کند تا بر بی وفایی و انحراف SEC از تعهدات قانونی خود تاکید کند.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟

نویسنده: Judith BannermanQuist

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا