🚨 اخبار ارز دیجیتال

۵ نکته مهم از اولین روز محاکمه Sam Bankman-Freed

اعضای هیئت منصفه بالقوه در تعاملات منفی با سرمایه گذاری های کریپتو به اشتراک می گذارند، در حالی که مدیر عامل سابق FTX با اندام باریکی در محاصره وکلا نشسته است و موهای مجعد امضا شده او به وضوح از بین رفته بود.

محاکمه سرشناس سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX در ۳ اکتبر با فعالیت های زیادی در داخل و خارج از دادگاه منهتن آغاز شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که روزنامه‌نگاران، اینفلوئنسرهای رمزنگاری و دیگر علاقه‌مندان در یک اتاق پر از رسانه جمع شده بودند تا از رویدادهای روز یادداشت برداری کنند. در اینجا برخی از رنگارنگ ترین مشاهدات روز آورده شده است.

به طور قابل توجهی لاغرتر است و دیگر مدل موی مشخصی ندارد

بر اساس گزارش های متعدد، به نظر می رسد سام بنکمن فرید وزن قابل توجهی از دست داده است.

او که توسط پنج وکیل مدافع احاطه شده بود، یک کت و شلوار سرمه ای پوشیده بود که در حضورهای قبلی او را حجیم نشان می داد و فرهای نامرتب و نامرتب او با مدل موی کوتاه کشیده شده بودند.

لورا شین از Unchained Crypto گفت که Bankman Freed “به طور قابل توجهی کمتر از حد معمول عصبی بود.”

او در پادکست ۳ اکتبر گفت: “من اصلاً او را ندیدم که پاهایش را تکان دهد.”

او فقط برای “بله” گفتن به قاضی صحبت می کرد و گهگاه نگاهی به هیئت منصفه می انداخت. او همچنین در حال مشاوره با وکیلش و در حال تایپ و پیمایش روی یک لپ تاپ با شکاف هوا دیده شد.

SBF هفت هفته گذشته را در بازداشتگاه متروپولیتن بروکلین سپری کرده است. هنگامی که وکلای او برای آزادی او به نتیجه ای نرسیدند، آنها استدلال کردند که او با “نان و آب” زندگی می کند و گزینه های غذایی وگان ندارد.

اینفلوئنسر ارزهای دیجیتال تیفانی فانگ گفت او اکنون بیشتر شبیه یک جنایتکار است.

روزنامه‌نگاران، اینفلوئنسرها و شکاکان برای “Crypto Prom” جمع می‌شوند

به گفته برخی از روزنامه نگارانی که در جلسه حضور داشتند، روز اول محاکمه شبیه “روز اول مدرسه” بود.

به گزارش اسلیت، یک خبرنگار ناشناس گفت: من هرگز دادگاهی به این شکل ندیده بودم.

نیتیش پهوا از اسلیتز گفت: «در حالی که منتظر دسترسی به اتاق سرریز رسانه بودم، تقریباً همه کسانی را پیدا کردم که در چند سال گذشته در مورد ارزهای غیرمتمرکز حرفی برای گفتن داشتند.

او آن را به‌عنوان یک «اجرای کریپتو» مملو از شرکت‌کنندگان رسانه‌های پولی، تأثیرگذاران رمزارز، وسواس‌ها، شکاکان و غیره توصیف کرد.

خبرنگار Cointelegraph آنا پائولا پریرا نیز در این مراسم حضور خواهد داشت و به‌روزرسانی‌های روزانه را در مورد مهم‌ترین تحولات در طول دادگاه ارائه می‌کند.

با کاهش تعداد هیئت منصفه، برخی از هیئت منصفه داستان‌های غم انگیز رمزارز را به اشتراک می‌گذارند

قاضی لوئیس بی. کاپلان به جمعیت در حال رشد هیئت منصفه بالقوه گفت: به گزارش کوین تلگراف، او گفت: «مطبوعات را نخوانید.

از اعضای هیئت منصفه بالقوه پرسیده شد که آیا اطلاعات قبلی درباره FTX و Alameda داشتند یا خیر، و یکی گفت که از پادکست “تجربه جو روگان” در مورد آن مطلع شده اند. مطابق با رونویسی جزئی از انتشارات شهر داخلی.

یکی از اعضای هیئت منصفه گفت که با شرکت‌هایی کار می‌کرد که در FTX و Alameda سرمایه‌گذاری کردند (و از دست دادند). یکی دیگر از اعضای منصفه آینده گفت: ”

من در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کردم. پول از دست دادم.

یکی از اعضای هیئت منصفه گفت که مطمئن نیست می‌تواند در مورد ارزهای دیجیتال بی‌طرف بماند یا خیر. از زمانی که با ارزهای مجازی آشنا شدم، نسبت به آنها احساس منفی داشتم.» او متعاقباً از فهرست اعضای بالقوه منصفه حذف شد.

یکی دیگر از اعضای هیئت منصفه حتی از قاضی پرسید که آیا می توان آقای بانکمن آزاد را به مجازات اعدام محکوم کرد که قاضی پاسخ داد:

“پاسخ من کافی است، زیرا نتیجه در عرض یکی دو دقیقه به دست می آید. آیا این به دادگاه بستگی دارد که نمی خواهد آن مجازات را بپذیرد؟ هر کسی.”

قاضی کاپلان در پایان مراحل دادرسی گفت: «ما اکنون ۵۰ هیئت منصفه کاملاً واجد شرایط داریم. وی افزود: ۱۸ هیئت منصفه شامل ۱۲ هیئت منصفه و ۶ نفر علی البدل انتخاب خواهند شد.

وی افزود: روز بعد (۴ اکتبر) به هر هیئت منصفه یک میکروفون داده می شود تا یک دقیقه صحبت کند. وی در پایان گفت: سپس وکلا مشورت خواهند کرد و انتخاب نهایی انجام خواهد شد.

شاهد دادستان

یک دستیار وکیل ایالات متحده فهرستی از شاهدان احتمالی دادستان را خواند. در میان آنها مدیران سابق شرکت مانند کارولین الیسون، گری وانگ، نیشاد سینگ، راین میلر و کنستانس وانگ و همچنین اعضای خانواده جو بنکمن و باربارا فرید نیز می‌توان نام‌های مورد انتظار را نام برد.

چندین مؤسسه نیز در این فهرست هستند، از جمله Jane Street Capital، Sequoia Capital، BlockFi، Genesis، Ontario Teachers’ Pension Plan، Binance، Nexo، Guarding Against Pandemics (یک خواهر و برادر غیرانتفاعی SBF) و Voyager Digital.

یک دادگاه شش هفته ای برنامه ریزی شده است.

قاضی کاپلان گفت انتظار می رود محاکمه حدود شش هفته طول بکشد، اما می تواند در زمان کمتری تکمیل شود.

مربوط: سام بنکمن آزاد در زندان چه می کرد؟

با این حال، تا پایان روز، او موفق به نهایی کردن هیئت داوران نشده بود. کاپلان گفت که انتظار دارد این روند تا صبح روز ۴ اکتبر تکمیل شود و پس از آن هر دو طرف در مجموع حدود ۹۰ دقیقه بحث های آغازین را مطرح کنند.

مجله: آیا پس از فروپاشی FTX می توان به صرافی های ارز مجازی اعتماد کرد؟


نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا