🚨 اخبار ارز دیجیتال

مشاغل بسیار ماهر که بیشتر در معرض هوش مصنوعی هستند، تأثیر آن هنوز ناشناخته است – گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بررسی عمیق داده ها و روندهای اشتغال جهانی نشان می دهد که هوش مصنوعی می تواند بیشترین تأثیر را بر مشاغل بسیار ماهر داشته باشد.

مقاله ای در مورد چشم انداز اشتغال نشان می دهد که مشاغل بسیار ماهر بیشتر در معرض هوش مصنوعی هستند، اما تأثیر بالقوه هوش مصنوعی بر اشتغال هنوز مشخص نیست.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) جدیدترین گزارش شغلی خود را منتشر کرده است که بر تقاضای نیروی کار و کمبود گسترده نیروی کار با توجه به تورم بالا و مداوم در سراسر جهان و سیاست های مالی همراه تمرکز دارد.

یک نکته کلیدی در فصلی که به بررسی اینکه چرا پیشرفت های هوش مصنوعی هیچ نشانه قابل توجهی از کاهش تقاضای نیروی کار نشان نمی دهد، پوشش داده شده است. اندازه‌گیری‌های قرار گرفتن در معرض هوش مصنوعی نشان می‌دهد که ابزارهای موجود در زمینه‌هایی پیشرفته‌تر هستند که به «کارهای شناختی غیرمعمول مانند سفارش اطلاعات، به خاطر سپردن و درک سرعت» نیاز دارند.

OECD می گوید اینها ویژگی های مهمی برای مشاغلی هستند که به آموزش قابل توجه یا آموزش عالی نیاز دارند. این مطالعه بیشتر «شغل‌های یقه سفید با مهارت بالا» را به عنوان بیشترین افراد در معرض هوش مصنوعی طبقه‌بندی کرد.

مشاغل حرفه ای، مدیران، مدیران عامل، متخصصان علمی و مهندسی به عنوان مشاغل اصلی در معرض قابلیت های هوش مصنوعی ذکر شده اند. از سوی دیگر، مشاغلی که کمتر تحت تأثیر هوش مصنوعی قرار می گیرند عبارتند از دستیاران آشپزی، کارگران کشاورزی، جنگلداری و شیلات، نظافتچی ها و مددکاران.

این نشریه همچنین شواهدی را برای تأثیر هوش مصنوعی بر بازار کار بررسی می‌کند و اشاره می‌کند که پیشرفت فضایی آنقدر سریع است که تشخیص دستاوردهای آن از دستاوردهای تولید شده توسط انسان دشوار است.

در این گزارش آمده است که تأثیر نهایی هوش مصنوعی مبهم است، زیرا هوش مصنوعی می‌تواند بهره‌وری را افزایش داده و تقاضا برای نیروی کار را در حین انجام برخی مشاغل تحریک کند. هوش مصنوعی همچنین می تواند وظایف جدیدی ایجاد کند که به نوبه خود مشاغل جدیدی ایجاد می کند.

هوش مصنوعی جایگزین نیروی کار در مشاغل خاص خواهد شد، اما همچنین مشاغل جدیدی ایجاد خواهد کرد که در آن نیروی انسانی دارای مزیت رقابتی است.

مطالب مرتبط: درآمد ارزهای دیجیتال مرتبط با هوش مصنوعی پس از راه اندازی ChatGPT تا ۴۱٪ افزایش یافت: مطالعه

از سوی دیگر، با توجه به پیشرفت های هوش مصنوعی، هیچ تاثیر منفی بر اشتغال نمی بینیم. OECD به داده هایی اشاره می کند که نشان دهنده افزایش اشتغال کارگران با مهارت بالا در مقایسه با کارگران با مهارت پایین در دهه گذشته است.

این فصل همچنین خاطرنشان می‌کند که یافته‌های ما در مورد تأثیر بر سطوح شغلی خاص، قبل از ظهور مدل‌های زبانی در مقیاس بزرگ مانند ChatGPT است، که نشان می‌دهد دامنه وظایف و مشاغلی که می‌توانند توسط هوش مصنوعی مولد خودکار شوند، محدود است. می تواند بیشتر گسترش یابد.

همانطور که قبلاً Cointelegraph گزارش داده بود، بخش هوش مصنوعی شاهد افزایش جویندگان کار است و در اوج بازار صعودی سال ۲۰۲۱، جستجوهای گوگل برای “شغل های هوش مصنوعی” از “شغل های ارز دیجیتال” پیشی می گیرد. تعداد جستجوها چهار برابر شده است.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا