اخبار ارز دیجیتال

هرمس برنده دعوی علیه متابارکینز میسون روچیلد شد

هیئت منصفه ۹ نفره روچیلد را مسئول نقض علامت تجاری، رقیق کردن علامت تجاری و “سایبری” دانستند و به هرمس ۱۳۳۰۰۰ دلار غرامت پرداخت کردند.

در ۸ فوریه، یک محاکمه هیئت منصفه در ناحیه جنوبی نیویورک در مورد شکایت هرمس علیه متابیرکین به رأی رسید. یک دادگاه حکم داد که هنرمند میسون روچیلد حفاظت از علامت تجاری هرمس این برند را نقض کرده است. معلوم شد که توسط این ماده محافظت نمی شود.

طبق گزارش ووگ بیزینس، هیئت منصفه ۹ نفره روچیلد را مسئول نقض علامت تجاری، رقیق کردن علامت تجاری و “انحراف سایبری” تشخیص داد و به هرمس ۱۳۳۰۰۰ دلار غرامت پرداخت کرد. قابل ذکر است، این تصمیم اولین بار است که رابطه بین هنر دیجیتال، NFTها و مد فیزیکی در دادگاه مورد بررسی قرار گرفته است. هرمس استدلال کرد که NFT ها یک دسته محصول جدید هستند، در حالی که روچیلد استدلال کرد که چیزی به نام دوقلو دیجیتال وجود ندارد. روچیلد گفت که قصد دارد به این حکم اعتراض کند.

پس از تصمیم دادگاه، این هنرمند در حساب توییتر خود ابراز ناامیدی کرد.

“یک سیستم قضایی شکسته که به متخصصان هنر اجازه نمی دهد در مورد هنر صحبت کنند، اما به اقتصاددانان اجازه می دهد در مورد آن صحبت کنند. این چیزی است که امروز اتفاق افتاد. آنچه امروز اتفاق افتاد اشتباه بود. این هنوز تمام نشده است.”

انتظار می رود این پرونده پیامدهای گسترده ای برای استفاده هنرمندان از NFT و حفاظت از مالکیت معنوی در متاورس داشته باشد. مایکل کاسدان، وکیل بلاک چین و فناوری، که مدتی است این پرونده را دنبال کرده است، نظرات خود را در مورد این حکم در توییتر به اشتراک گذاشت. به گفته وی، “اگر روچیلدها برنده می شدند، از نظر تغییر وضعیت موجود، شگفت انگیزتر و “معامله بزرگتر” بود.

مطالب مرتبط: مالکیت معنوی با عدم تمرکز Web3 مطابقت ندارد – وکیل

همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود، طبق اسناد دادگاهی که در ۲۳ ژانویه ارائه شد، هرمس گفت که این مجموعه به طور نامناسبی از علامت تجاری Birkin استفاده کرده است که مشتریان را گیج می کند و باعث می شود که این برند لوکس پروژه را کنار بگذارد. این احتمال وجود دارد که او گمراه شده باشد و فکر کند که او چنین بوده است. حمایت از او

در سپتامبر ۲۰۲۲، Cointelegraph با دیوید کاپو، شریک Cravath, Swain & Moore LLP صحبت کرد. اشاره کرد که هیچ راه حلی وجود ندارد. جهان “نویسنده: Judith BannermanQuist

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا