اخبار ارز دیجیتال

Hermes v MetaBirkin: پنهان کردن علامت تجاری NFT در منهتن محاکمه می شود

برند لوکس Hermès از هنرمند دیجیتال میسون روچیلد شکایت کرد که او مجموعه NFT Meta Birkins را که خط کیف های Birkin این شرکت را بدون اجازه منتشر کرد، منتشر کرد.

دادگاهی برای نقض علامت تجاری بین برند لوکس فرانسوی هرمس و هنرمند دیجیتال میسون روچیلد برای ۳۰ ژانویه در دادگاه فدرال منهتن برنامه ریزی شده است.

این برند لوکس هنرمندان توکن غیرقابل تعویض (NFT) را به دلیل تبلیغ و فروش MetaBirkins به نقض علامت تجاری متهم کرده است، مجموعه ای NFT که گفته می شود از کیف Birkin این گروه الهام گرفته شده است.

تاریخ محاکمه و دعاوی مربوط به آن در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک می تواند تا ۱۴ ژانویه ۲۰۲۲ باشد. هرمس ابتدا شکایتی را علیه Mason Rothschild ارائه کرد که ظاهراً این شرکت از توقف فروش NFT خودداری کرد. مجموعه.

MetaBirkins نشان دهنده کیف های دستی Birkin است که به جای چرم با خز رنگارنگ پوشیده شده است. منبع: MetaBirkins Twitter

اسناد دادگاه ارائه شده در ۲۳ ژانویه نشان می دهد که هرمس ممکن است مشتریان را گیج کرده باشد که مجموعه به طور نامناسبی از علامت تجاری Birkin استفاده کرده است و این برند لوکس از این پروژه حمایت می کند.

در همین حال، اسناد دادگاه همچنین نشان می دهد که روچیلد معتقد است که کار او تحت متمم اول، که آزادی بیان را محدود نمی کند، محافظت می شود.

تعدادی از وکلای مالکیت معنوی و کارشناسان حقوقی در روزهای منتهی به محاکمه اظهار نظر کرده و خاطرنشان کردند که این پرونده می تواند پیامدهایی برای صنعت NFT داشته باشد.

در پستی در ۱۸ ژانویه، لورا لامانسکی، دستیار شرکت حقوقی Michael Best & Friedrich LLP، در مورد این دعوا و تأثیر بالقوه آن بر آینده صنعت NFT بحث کرد و این دعوی را “Web3 و کالاهای دیجیتال” نامید. نقطه عطف در

او گفت: “این سوال باقی می ماند که تا چه حد علائم تجاری دنیای واقعی در دنیای دیجیتال قابل اجرا هستند. ما این پرونده را از نزدیک زیر نظر خواهیم داشت تا تعیین کنیم که چگونه می توانیم حقوق خود را در دنیای دیجیتال به بهترین شکل اجرا کنیم.”

لامانسکی افزود: “تا حدودی چگونگی تعامل آثار هنری و اصلاحیه اول با کالاهای مصرفی و NFTها و میزان گسترش حقوق برند در علائم تجاری و محصولات در فضای دیجیتال را روشن می کند. ما دوست داریم بتوانیم این کار را انجام دهیم.”

مربوط: با انباشته شدن مشکلات کپی رایت، موجی از شکایت‌ها به صنعت NFT ضربه می‌زند

مایکل کاسدان، وکیل بلاک چین و فناوری نیز این پرونده را دنبال می‌کند، اما به نظر نمی‌رسد که نتایج آن بیش از حد قابل توجه باشد.

او گفت: “در نهایت، این فقط یکی از داده های دادرسی دادگاه منطقه است، اما مطمئنا جالب است.”

برندها و شرکت ها در حال سرکوب پروژه های NFT هستند که ادعا می کنند حق چاپ، مالکیت معنوی و علائم تجاری آنها را نقض می کنند.

در ۴ فوریه ۲۰۲۲، نایک پس از اینکه یک فروشنده آنلاین ظاهرا NFTهایی را شبیه کفش های کتانی نایک ایجاد کرد، شکایتی را در مورد نقض علامت تجاری علیه StockX تنظیم کرد.

در سپتامبر ۲۰۲۲، کوئنتین تارانتینو، فیلمساز اعلام کرد که ارائه‌دهنده بلاک‌چین پایه Secret Network یک «صحنه فیلم‌نامه برش‌نخورده» از فیلم Pulp Fiction تارانتینو در سال ۱۹۹۴ را به‌عنوان یک NFT به حراج می‌گذارد. دعوای Miramax باید پس از اعلام آن حل و فصل می‌شد.نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا