اخبار ارز دیجیتال

در اینجا چه کسی ۹۰۰۱ ETH را در ۳۰ روز گذشته سوزانده است؟

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

Uniswap، بزرگ‌ترین صرافی غیرمتمرکز جهان، یکی از پرمصرف‌ترین صرافی‌های اتریوم است که در ۳۰ روز گذشته، ۹۰۰۱ ETH از عرضه در گردش سوخته است. این فعالیت Uniswap را به عنوان یک بازیگر اصلی در بازار قرار می دهد. اتریوم اکوسیستم نه تنها از نظر حجم، بلکه از نظر تأثیرگذاری بر کمیاب بودن سکه نیز مهم است.

مکانیزم پشت سوزاندن اتریوم یک ارتقاء جدید به نام EIP-1559 است که سوزاندن هزینه تراکنش را برای هر تراکنش انجام شده در شبکه معرفی می کند. Uniswap، به عنوان DEX پیشرو، حجم زیادی از تراکنش ها را انجام می دهد، که طبیعتا منجر به نرخ بالاتر سوزاندن ETH می شود. این سوختن به عنوان یک نیروی کاهش‌دهنده تورم در عرضه اتریوم عمل می‌کند و کمبودی را ایجاد می‌کند که از نظر تئوری می‌تواند ارزش دارایی را در بلندمدت افزایش دهد.

طرح مطالعه
نمودار ETH/USD از TradingView

با این حال، همبستگی بین نرخ سوخت و حرکت آنی قیمت غیرخطی است. سهم قابل توجه Uniswap در نرخ رایت نشان دهنده برتری آن است، در حالی که تاثیر کوتاه مدت آن بر قیمت اتریوم کاهش یافته است. انتظار می‌رود در یک افق طولانی‌تر، این مکانیسم کاهش تورم مبنای حمایتی برای قیمت ETH باشد. زیرا کاهش عرضه، ارزش اتریوم باقیمانده را نسبت به شرایط دیگر افزایش می دهد.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که کمبود به تنهایی افزایش ارزش را تضمین نمی کند. ارزش واقعی اتریوم به سودمندی، پذیرش و احساسات گسترده تر بازار نیز بستگی دارد. در حال حاضر، اتریوم با رقابت شدید سولانا در رشد اکوسیستم مواجه است. بسیاری از معامله گران بی ثباتی و ریسک تمایل به سولانا را ترجیح می دهند.

تجزیه و تحلیل فنی حرکت فعلی قیمت اتریوم نشان دهنده یک مرحله چالش برانگیز بازار است. اتریوم در تلاش برای حفظ پشتیبانی در ۲۴۰۰ دلار است. اگر شکست بخورد، پشتیبانی کلیدی بعدی با قیمت ۲۳۰۰ دلار در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه مشاهده می شود. نقض زیر این می تواند باعث شود اتریوم سطح حمایت روانی ۲۰۰۰ دلار را آزمایش کند. برعکس، اگر اتریوم بتواند مقاومت فوری را در ۲۵۰۰ دلار کاهش دهد، می تواند راه را برای آزمایش مجدد بالاترین قیمت های قبلی نزدیک به ۲۸۰۰ دلار هموار کند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا