اخبار ارز دیجیتال

تسلا چقدر بیت کوین نگه می دارد؟

فهرست

  • اولین قدم تسلا به سمت بیت کوین
  • عملکرد سه ماهه تسلا

بر اساس آخرین گزارش های مالی، غول خودروهای الکتریکی تسلا درآمد کل ۲۵.۲ میلیارد دلار و سود عملیاتی ۲.۱ میلیارد دلار را به ثبت رساند.

قابل توجه است که تسلا در طول سه ماهه هیچ بیت کوینی خرید و فروش نکرد. با حفظ موقعیت خود برای ششمین سه ماهه متوالی، دارایی بیت کوین تسلا در حال حاضر ۹۷۲۰ بیت کوین است.

اولین قدم تسلا به سمت بیت کوین

سفر تسلا با بیت کوین در فوریه ۲۰۲۱ آغاز شد، زمانی که این شرکت سرمایه گذاری قابل توجهی ۱.۵ میلیارد دلاری در این ارز دیجیتال تحت مدیریت ایلان ماسک انجام داد و به سرعت ارزش آن را افزایش داد.

پس از این حرکت جسورانه، تسلا حتی برخی از بیت کوین خود را نقد کرد تا نقدینگی بازار را آزمایش کند. ارزش دارایی های باقی مانده تا پایان همان سال تقریباً ۱.۹۹ میلیارد دلار بود.

تسلا تصمیم مهمی برای فروش ۷۵ درصد از دارایی های بیت کوین خود در جولای ۲۰۲۲ گرفت و ذخایر نقدی خود را ۹۳۶ میلیون دلار دیگر افزایش داد.

عملکرد سه ماهه تسلا

با وجود ذخایر بیت کوین ثابت تسلا، عملکرد سه ماهه این شرکت با واکنش های متفاوتی روبرو شده است. در حالی که سه ماهه چهارم شاهد افزایش متوسط ​​۱ درصدی نسبت به سال گذشته در درآمد خودرو بودیم، درآمد هر سهم و کل درآمد کمی کمتر از انتظارات بازار بود.

این شرکت شاهد کاهش ارزش سهام خود در معاملات پس از ساعت بود.

ترازنامه تسلا مجموعه گسترده ای از دارایی ها را نشان می دهد که شامل پول نقد، مطالبات و سیستم های خورشیدی است که به استراتژی متنوعی فراتر از فروش خودرو اشاره می کند.

سه ماهه تسلا با عملکرد متفاوت در بخش‌هایش مشخص شد. درآمدهای خودرو شاهد رشد اندکی بود، اما بخش تولید و ذخیره‌سازی برق ۱۰ درصد افزایش درآمد را گزارش کرد.

خدمات و سایر درآمدها ۲۷ درصد افزایش یافت که نشان دهنده گسترش بازار شرکت است. با این حال، کاهش ۲۳ درصدی در کل سود ناخالص و کاهش قابل توجه ۴۷ درصدی در درآمد عملیاتی وجود داشت که منعکس کننده فضای رقابتی و چالش برانگیز اقتصادی است.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا