اخبار ارز دیجیتال

چرا هند اصلاحات رمزنگاری قدیمی را در بودجه دولتی سال ۲۰۲۳ حفظ کرد

کارشناسان می گویند که دولت هند به داده ها و زمان بیشتری برای تصمیم گیری در مورد یک سیاست مالیاتی سخت نیاز دارد، با توجه به اینکه تنها ۱۰ ماه از معرفی قانون مالیات در مارس ۲۰۲۲ می گذرد. ​​نظر خود را بیان کرده اند.

ارزهای رمزنگاری شده و فناوری بلاک چین در بودجه اتحادیه هند برای سال ۲۰۲۳ ذکر نشده است که امید میلیون ها دارنده رمزنگاری را در این کشور از بین می برد. بسیاری از جامعه ارزهای دیجیتال هند به کاهش مالیات سنگین ارزهای دیجیتال امیدوار بودند که در مارس ۲۰۲۲ اجرا شد.

وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان، بودجه اتحادیه را در اول فوریه رونمایی کرد و تغییرات قابل توجهی را در صفحه مالیات بر درآمد اعلام کرد، اما در این جلسه هیچ اشاره ای به ارزهای دیجیتال، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا فناوری بلاک چین نکرد. سال گذشته، هند یک مالیات ۳۰ درصدی بر روی آن وضع کرد. سود ارزهای دیجیتال و ۱% مالیات تکلیفی (TDS) بر روی تمام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال، تقریباً بلافاصله صنعت پر رونق را از مسیر خارج می‌کند.

انگیزه اصلی برای معرفی TDS برای همه تراکنش‌های ارزهای دیجیتال، شناسایی تعداد کل شهروندان هندی بود که فعالانه از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کردند. زمانی که هندی‌ها اظهارنامه مالیات بر درآمد خود را از می ۲۰۲۳ ارائه کنند، این داده‌ها در اختیار دولت قرار خواهد گرفت.

حجم معاملات در صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال در سراسر هند طی ۱۰ روز پس از سیاست مالیاتی جدید ۷۰ درصد و در سه ماه آینده نزدیک به ۹۰ درصد کاهش یافت. رژیم سخت‌گیرانه مالیاتی نه تنها معامله‌گران رمزارز را از حرکت به صرافی‌های فراساحلی منصرف کرده است، بلکه پروژه‌های کریپتو در حال ظهور را نیز به خارج از هند منتقل کرده است.

مربوط: حسابدار مالیاتی: رژیم مالیاتی جدید هند می تواند برای صنعت کریپتو مرگبار باشد

وزیر دارایی سابق هند، سوبهاش چاندرا گاگ، قبلاً گفته بود که مالیات‌های کریپتو نیاز به شفافیت بیشتری دارند. چاندرا همچنین رئیس کمیته ای بود که اولین لایحه کریپتو را تهیه کرد.

پوشپندرا سینگ، کارآفرین فناوری و تأثیرگذار بلاک چین معتقد است که دولت هنوز منتظر گزارشی از کمیسیونی است که قبلاً سازماندهی شده بود، و بیان می کند:

“درک من این است که وزیر دارایی هیچ چیزی در رابطه با مالیات کریپتو اعلام نکرده است، زیرا دولت منتظر گزارش کمیسیون است. من یک گزارش تهیه کردم.”

Sathvik Vishwanath، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران صرافی هندی Unocoin، به کوین تلگراف گفت که قانون جدید مالیات بر درآمد در مورد ارزهای دیجیتال تنها ۱۰ ماه پیش راه اندازی شد. علاوه بر این، TDS تنها هفت ماه است که اعمال شده است، بنابراین دولت به زمان بیشتری نیاز دارد. او توضیح داد:

“دولت هند باید داده های کافی را برای یک دوره طولانی، مثلاً ۱ تا ۲ سال مالی، برای تجزیه و تحلیل و در صورت لزوم اصلاح کند. بنابراین در هر صورت، خبر مهم در صنعت کریپتو این است که انتظار نمی رفت و ممکن است شاهد باشیم. برخی اصلاحات در زمان مقتضی یا در بودجه بعدی.»

عامل دیگری که ارزهای دیجیتال را از بودجه اتحادیه دور نگه می دارد، ممکن است تمرکز هند بر روی یک رویکرد جهانی برای مقررات ارزهای دیجیتال، به ویژه طبقه بندی رایج باشد. در ابتدای ژوئیه ۲۰۲۲، وزرای دارایی از اعضای گروه ۲۰ خواستند تا برای ایجاد استانداردهای مشترک برای ارزهای دیجیتال در سطح جهانی، همکاری جهانی داشته باشند.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا