اخبار ارز دیجیتال

چرا شکایت CFTC از Binance مهمتر از اجرای SEC است:


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ناظران بازار خاطرنشان می کنند که CFTC ماهی های بزرگتر را هدف قرار داده است و اقدامات نظارتی آن اغلب برای شرکت های ارز دیجیتال کشنده است.

کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) از صرافی ارز دیجیتال بایننس به دلیل نقض قوانین معاملات و مشتقات شکایت کرده است. شکایتی که در 27 مارس ارائه شد ادعا می‌کند که یک صرافی جهانی ارزهای دیجیتال خدمات معاملاتی مشتقات را به مشتریان آمریکایی بدون درخواست مجوز مشتقات ارائه کرده است.

شکایت از سوی سازمان دیده بان کالاهای ایالات متحده بسیاری را شگفت زده کرده است و ناظران بازار و خبرنگاران ادعا می کنند که این یک اقدام سیاسی بوده است. النور تلت، خبرنگار فاکس نیوز گفت که یک منبع نزدیک به CFTC گفت که تنظیم کننده کالا شکایتی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نشان خواهد داد که این موضوع مربوط به کالاها است، نه اوراق بهادار. او در توییتی نوشت که او پیشنهاد کرده است تصمیم گرفت

این شکایت بایننس را متهم می کند که موفقیت تجاری را بر رعایت مقررات در اولویت قرار داده است. بایننس گفت که قوانین فدرال قابل اجرا را در حین پرورش پایگاه مشتریان بایننس در ایالات متحده نادیده گرفته است. من به 7 مورد نقض قوانین متهم شده ام.

جدای از نقض مقررات، این شکایت به طور خاص Merit Peak و BAM، بازوی تجاری ایالات متحده Binance را هدف قرار می دهد. CFTC ادعا کرد که بایننس و شرکت های وابسته آن یک شرکت مشترک با UBO هستند و مستقیماً توسط CZ کنترل می شوند.

گزیده ای از دعاوی حقوقی CFTC. منبع: CFTC

CFTC در دعوا باید بایننس و CZ را از مشارکت در رفتار توصیف شده در این مورد، مانند هدایت معاملات در نهادهای ثبت شده، نگهداری سهام در کالاها، یا تجارت دارایی های دیجیتال منع کند. حقوق، کارمزد، وام یا کارمزد دریافت شده از افراد آمریکایی و پرداخت جریمه های مدنی برای تخلفات.

شکایت CFTC علیه بایننس یک معامله بزرگ برای صنعت کریپتو است، با توجه به این باور عمومی که CFTC واقعاً به دنبال بازیکنان کوچکتر کریپتو به نفع آنها نیست. این موضوع در پرونده Bitfinex 2018 مشهود بود که صرافی ارزهای دیجیتال در نهایت در سال 2021 با جریمه سنگین حل و فصل شد.

موارد مرتبط: 7 جزئیات از شکایت CFTC علیه بایننس

Crypto Observer آدام کوکران تکرار کرد در موضعی مشابه، CFTC گفت که موارد کوچک و مکرر را پیگیری نخواهد کرد.

کاکرین در یک رشته توییت دریافت کردم شواهد اولیه جمع آوری شده توسط CFTC می تواند برای Binance کشنده باشد. او اضافه کرد که بایننس می‌تواند در ایالات متحده شکایت کند یا خارج از دادگاه حل و فصل کند، اما احتمالاً مجبور به توقف فعالیت در ایالات متحده خواهد شد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – نکات مالیاتی رمزنگارینویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا