اخبار ارز دیجیتال

به همین دلیل است که قیمت بیت کوین ممکن است پس از رفع بن بست محدودیت بدهی توسط دولت ایالات متحده، اصلاح شود

قیمت بیت کوین در حال کاهش است، اما تحلیلگران هشدار می دهند که حل مشکل محدودیت بدهی ایالات متحده می تواند منجر به کاهش شدید دارایی های پرخطر مانند BTC شود.

در بیشتر سال ۲۰۲۲، بازار ارزهای دیجیتال بر اقدامات فدرال رزرو ایالات متحده متمرکز بود. بانک‌های مرکزی با افزایش نرخ بهره وام‌گیری، محیطی نزولی برای دارایی‌های ریسکی مانند سهام و ارزهای دیجیتال ایجاد کرده‌اند.

در پایان سال ۲۰۲۲، داده‌های مثبت اقتصادی، تعداد مشاغل سالم و تورم کاهش یافته امیدهایی را برای کاهش مدت‌ها انتظار افزایش نرخ‌ها ایجاد کرد. بازار اکنون انتظار دارد که افزایش نرخ بهره از ۵۰ واحد پایه (bps) به ۲۵ واحد در ثانیه قبل از پایان کامل رژیم افزایش نرخ تا اواسط سال ۲۰۲۳ کاهش یابد.

از نظر هدف فدرال رزرو برای مهار نقدینگی و مقابله با گرمای بیش از حد اقتصاد و بازارهای سهام، اوضاع در حال بهبود است. به نظر می رسد طرح فدرال رزرو برای فرود نرم با انقباض کمی برای کنترل تورم بدون وارد کردن اقتصاد به رکود عمیق، کارساز است. افزایش اخیر در بازار سهام و بیت کوین را می توان به اعتقاد بازار به روایت فوق نسبت داد.

اما یکی دیگر از نهادهای مهم ایالات متحده، خزانه داری ایالات متحده، خطرات قابل توجهی را برای اقتصاد جهانی به همراه دارد. در حالی که فدرال رزرو نقدینگی را از بازار تخلیه کرد، خزانه داری با تخلیه موجودی نقدی خود و بی اثر کردن برخی از تلاش های فدرال رزرو، یک اقدام متقابل ارائه کرد. این وضعیت ممکن است به پایان برسد.

این خطر شرایط نقدینگی محدود با پتانسیل شوک های اقتصادی را به همراه دارد. بنابراین تحلیلگران هشدار داده اند که می توانیم شاهد نوسانات بیش از حد در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ باشیم.

تزریق نقدینگی درب پشتی، سفت شدن کمی فدرال را رد می کند

فدرال رزرو با افزایش نرخ استقراض در آوریل ۲۰۲۲، انقباضات کمی را آغاز خواهد کرد. هدف آن مهار تورم از طریق محدود کردن نقدینگی بازار بود. ترازنامه در این دوره ۴۷۶ میلیارد دلار کاهش یافته است. با توجه به اینکه تورم پایین و سطح اشتغال سالم است، این یک نشانه مثبت است.

ترازنامه فدرال رزرو ایالات متحده منبع: سیستم فدرال رزرو ایالات متحده

اما در عین حال، خزانه داری آمریکا از حساب عمومی خزانه داری آمریکا (TGA) برای تزریق نقدینگی به بازار استفاده کرده است. خزانه‌داری‌ها معمولاً اوراق قرضه را برای جمع‌آوری وجه نقد اضافی برای انجام تعهدات خود می‌فروشند. اما با نزدیک شدن بدهی های کشور به سقف بدهی، دولت فدرال از این پول نقد برای پوشش کسری بودجه استفاده کرد.

موجودی حساب های عمومی خزانه داری ایالات متحده.منبع: Macromicro

در واقع، این یک تزریق نقدینگی در پشتی است. TGA بدهی خالص در ترازنامه فدرال رزرو است. از آوریل ۲۰۲۲، زمانی که فدرال رزرو شروع به افزایش نرخ بهره کرد، خزانه داری ۵۴۲ میلیون دلار از حساب های TGA خارج کرده است. تحلیلگر مستقل بازار کلان، لین آلدن، به کوین تلگراف گفت:

خزانه داری ایالات متحده موجودی نقدی را کاهش می دهد تا از تجاوز از سقف بدهی جلوگیری کند و نقدینگی را به سیستم اضافه کند. بنابراین خزانه داری بخشی از QT را که فدرال رزرو انجام می دهد جبران می کند. هنگامی که مشکل سقف بدهی حل شود، خزانه داری حساب های نقدی را دوباره پر می کند. و نقدینگی را از سیستم خارج کند.»

مسائل مربوط به سقف بدهی و پیامدهای اقتصادی بالقوه

بدهی خزانه داری ایالات متحده تا ۲۳ ژانویه ۲۰۲۳ به حدود ۳۱.۴۵ تریلیون دلار رسید. این رقم نشان دهنده کل بدهی دولت ایالات متحده است که در طول تاریخ ایالات متحده انباشته شده است. این بسیار مهم است زیرا سقف بدهی خزانه داری به پایان رسیده است.

سقف بدهی یک عدد دلخواه است که توسط دولت ایالات متحده تعیین شده است که میزان فروش اوراق خزانه ایالات متحده را به فدرال رزرو محدود می کند. این بدان معناست که دولت دیگر نمی تواند بدهی اضافی بپذیرد.

امروز، ایالات متحده باید به ۳۱.۴ تریلیون دلار بدهی ملی بهره بپردازد و آن را صرف رفاه و توسعه ملی کند. این هزینه ها شامل حقوق کارکنان بهداشت عمومی، مؤسسات آموزشی و مستمری بگیران است.

نیازی به گفتن نیست که دولت آمریکا بیش از درآمد خود هزینه می کند. بنابراین اگر نتوانیم بدهی خود را افزایش دهیم، باید یا پرداخت سود یا هزینه های دولت را کاهش دهیم. سناریوی اول به معنای نکول خزانه داری ایالات متحده است که یک قوطی بزرگ از کرم ها را باز می کند و با از دست دادن اعتماد به بزرگترین اقتصاد جهان شروع می شود. سناریوی دوم خطرات نامطمئن اما واقعی دارد. عدم پرداخت برای کالاهای عمومی می تواند منجر به بی ثباتی سیاسی در کشور شود.

با این حال، هیچ محدودیتی تعیین نشده است. کنگره ایالات متحده بارها به سقف بدهی رأی داده و آن را تغییر داده است. وزارت خزانه داری ایالات متحده می گوید: “از سال ۱۹۶۰، کنگره ۷۸ اقدام را برای افزایش دائمی، تمدید موقت یا اصلاح تعریف محدودیت بدهی تحت روسای جمهور جمهوری خواه انجام داده است. ۴۹ بار، ۲۹ بار در زمان یک رئیس جمهور دموکرات.”

اگر تاریخ نشان دهد، کنگره به احتمال زیاد این مشکلات را با افزایش سقف بدهی قبل از وارد شدن هر آسیب واقعی حل خواهد کرد. با این حال، در آن صورت، خزانه داری تمایل به افزایش مجدد موجودی TGA دارد. هدف این بخش ۷۰۰ میلیارد دلار تا پایان سال ۲۰۲۳ است.

تا ژوئن، تزریق در پشتی نقدینگی به اقتصاد، یا با خشک شدن کامل نقدینگی یا با کمک بازنگری سقف بدهی، پایان خواهد یافت. می تواند شرایط سختی را برای دارایی های دارای ریسک ایجاد کند.

همبستگی بین بیت کوین و بازارهای سهام همچنان قوی است

همبستگی بین بیت کوین و شاخص های بازار سهام ایالات متحده، به ویژه نزدک ۱۰۰، نزدیک به بالاترین حد تاریخ باقی مانده است. آلدن خاطرنشان کرد که سقوط FTX بازار ارزهای دیجیتال را در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ تضعیف کرد و با توجه به انتظارات کاهش نرخ افزایش نرخ سهام، دوباره بازگشتند. کنگره تصمیم گیری در مورد سقف بدهی را به تاخیر می اندازد، اما شرایط نقدینگی خوب قیمت بیت کوین را افزایش می دهد.

نمودار قیمت BTC/USD با ضریب همبستگی بین بیت کوین و نزدک.منبع: Trading View

با این حال، همبستگی با بازار سهام همچنان قوی است و حرکات S&P 500 و Nasdaq 100 ممکن است همچنان بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد. محقق مالی نیک باتیا در مورد اهمیت جهت گیری بازار سهام به بیت کوین می نویسد. او گفت،

در کوتاه مدت، قیمت های بازار می تواند بسیار اشتباه باشد. اما در میان مدت تر، روندها و تغییر روندها باید جدی گرفته شود.

انتظار می رود بازارها تا نیمه دوم سال ۲۰۲۳ به دلیل خطرات ناشی از انقباض کمی ادامه دار فدرال رزرو و تعلیق تزریق نقدینگی خزانه داری آسیب پذیر باقی بمانند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Nivesh Rustgi

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا