اخبار ارز دیجیتال

معنی شناور نایرا در نیجریه برای بازار ارزهای دیجیتال چیست


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این امر احتمال تفاوت قیمت مصنوعی بین naira و ارزهای دیجیتال را در بازارهای مختلف کاهش می دهد.

نیجریه که به دلیل پذیرش پیشرفته ارزهای رمزنگاری شده، به ویژه بیت کوین (BTC) شناخته می شود، در ۱۴ ژوئن اعلام کرد که ارز نایرا را معرفی می کند تا به بانک ها و سایر بازیگران بازار ارز اجازه دهد آزادانه با این ارز معامله کنند. این سیاست جدید می تواند چندین پیامد برای معامله گران ارزهای دیجیتال داشته باشد.

خریداران و فروشندگان ارز خارجی می توانند به جای نرخ هایی که بانک مرکزی نیجریه (CBN) آنها را مجبور به فروش می کند، با نرخ هایی که بر اساس شرایط بازار احساس راحتی می کنند معامله کنند. این اقدام به دنبال تصمیم رئیس جمهور برای اعمال مالیات ۱۰ درصدی بر ارزهای دیجیتال بر عایدی سرمایه صورت می گیرد و می تواند بزرگ ترین تحول برای صنعت کریپتو نیجریه باشد، چه خوب و چه بد.

کوین تلگراف با دیوید اوساوال، کارشناس ارزهای دیجیتال محلی صحبت کرد و گفت که نوسانات ارزش نایرا در برابر سایر ارزها، از جمله ارزهای دیجیتال، می تواند بر سودآوری معاملات ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد. کاهش سریع ارزش نایرا می تواند تأثیر منفی بر معامله گران ارزهای دیجیتال داشته باشد. از سوی دیگر، اگر ارزش نایرا افزایش یابد، سود بالایی خواهد داشت.

به گفته اسوار، در صورت کاهش سریع ارزش نایرا، معامله گران کریپتو ممکن است به دلیل نوسانات احتمالی نرخ ارز، هزینه تراکنش بالاتری را تجربه کنند. افزایش نوسانات، اسپرد پیشنهادات خرید و فروش را افزایش می‌دهد و می‌تواند خرید و فروش ارزهای دیجیتال با استفاده از Naira را گران‌تر کند.

ارزهای رمزنگاری شده معمولاً در صرافی‌ها معامله می‌شوند و این صرافی‌ها به نقدینگی در ارزهای فیات مختلف از جمله Naira برای تسهیل تراکنش‌ها متکی هستند. با کاهش نقدینگی نایرا، تطبیق خریداران و فروشندگان با قیمت دلخواه آنها دشوارتر می شود، که منجر به افزایش پتانسیل لغزش و هزینه های تراکنش بالاتر می شود.

نقدینگی به سهولت خرید یا فروش دارایی بدون تأثیر قابل توجهی بر قیمت آن اشاره دارد. نقدینگی کمتر در یک ارز به معنای دسترسی کمتر خریداران و فروشندگان در بازار است که می‌تواند منجر به افزایش اسپرد پیشنهادی و افزایش نوسان قیمت شود.

اسوار گفت که نرخ ارز شناور نایرا اختلاف قیمت ها را در بازارهای مختلف به حداقل می رساند و همچنین می تواند فرصت های آربیتراژ کریپتو را کاهش دهد. اگر نرخ مبادله نایرا آزادانه تعدیل شود، احتمال کمتری وجود دارد که اختلاف قیمت زیادی بین نایرا و ارزهای دیجیتال در پلتفرم‌ها و صرافی‌های مختلف وجود داشته باشد.

مربوط:رگولاتور نیجریه عملیات بایننس را به حالت تعلیق درآورد: گزارش

برای کاهش تأثیر منفی احتمالی این سیاست جدید بر بازار ارزهای دیجیتال و اقتصاد به طور کلی، دولت نیجریه متعهد به ترویج یک محیط معاملاتی روان تر و کارآمدتر، ترویج فعالیت های شکل دهنده بازار و افزایش شفافیت است. معرفی یک سیاست ارز مجازی برای ایمن سازی آن.

مجله: هنگ کنگ به ۱۰۰۰۰۰ کارگر کریپتو نیاز دارد، تکشاخ چینی هوش مصنوعینویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا