اخبار ارز دیجیتال

در اینجا نحوه پرش مجمع جهانی اقتصاد به متاورس – داووس ۲۰۲۳ است

آگاهان صنعت، کارگاه مجمع جهانی اقتصاد در مورد Metaverse را برجسته می کنند که بر حریم خصوصی کاربر، حفاظت از دارایی ها و مقررات تمرکز دارد.

Web3 و Metaverse در مجمع جهانی اقتصاد ۲۰۲۳ کرسی هایی به دست آورده اند زیرا اکوسیستم همچنان به نوآوری در صنایع ادامه می دهد.

همانطور که کوین تلگراف به تحقیقات خود ادامه می دهد، وجود اکوسیستم ارز دیجیتال و بلاک چین تا حد زیادی در خارج از دیوارهای WEF کشف شده است. Blockchain Hub Davos و GBBC’s Blockchain Central دو رویداد برتر شهر هستند که جامعه گسترده‌تر ارزهای دیجیتال را گرد هم می‌آورند که تا حدودی از بحث WEF در این زمینه کنار گذاشته شده است.

متاورس استثنای قابل توجهی برای این روند است. برخی از برنامه‌های کاربردی متاورس روی سیستم‌های بلاک چین غیرمتمرکز کار نمی‌کنند، اما یکی از حامیان اصلی این حوزه، یک سازمان سطح بالا در WEF است که هدفش درک و برنامه‌ریزی ادغام آینده فناوری‌های نوآورانه است. من در یک کارگاه آموزشی شرکت می‌کنم.

دستور کار WEF شامل دو کارگاه بود که مستقیماً به متاورس به عنوان بخشی از ابتکار کنفرانس ۲۰۲۳ «تعریف و ساخت متاورس» پرداخته می شد.

اولین کارگاه با عنوان “واقعیت جدید: ساختن متاورس” توسط مدیر تولید متا، کریس کاکس، عنوان شد و کارگاه دوم، “استقرار در متاورس صنعتی”، پتانسیل های مخرب صنعت را بررسی کرد. ما راه هایی را برای استفاده از مزیت ها بررسی کردیم. متاورژن در حالی که از آن اجتناب می کند. .

مطالب مرتبط: TradFi و DeFi با هم می آیند – داووس ۲۰۲۳

مجمع جهانی اقتصاد نیز در حال بررسی تجربه متاورس در این کنوانسیون است. در کنفرانس ۲۰۲۳، شرکت کنندگان توانستند تالار گفتمان را در یک جلسه دیجیتال همه جانبه سه بعدی منحصر به فرد به نام دهکده همکاری جهانی تجربه کنند.

آواتارهای دیجیتال سفارشی به نمایندگان WEF این امکان را می دهد که داووس را در Metaverse کاوش کنند و در طول کنفرانس یک هفته ای یک تجربه سفارشی داشته باشند. سازمان ها، غیرمتمرکز یا غیرمتمرکز، از پتانسیل Web3 استفاده می کنند تا از طریق تجربیات مجازی به نمایندگان خود بیشتر ارائه دهند.

پلتفرم متاورس مبتنی بر بلاک چین نیز در کنفرانس داووس شرکت کرد. این با هدف ادامه آموزش صنعت مالی سنتی، سیاست گذاران و نمایندگان در مورد پتانسیل اکوسیستم متاورس و تأثیر بالقوه آن بود.

بازی در جعبه شنی

کوین تلگراف با سباستین بورگت، یکی از بنیانگذاران سندباکس، در یک رویداد شبکه ای انحصاری به نام سوئدی رنچ در اواسط هفته صحبت کرد. هر ژانویه، هتل Schatzalp میزبان گردهمایی است که در آن نمایندگان WEF در تراس‌های پوشیده از برف مکان زیبای خود در بالای داووس غذا می‌خورند و با هم می‌نشینند.

Sandbox به عنوان یک پلتفرم متاورس غیرمتمرکز محبوب در سراسر جهان ظاهر شده است. همکاری با برندها و شرکت‌های جریان اصلی یک جذابیت بزرگ است و یکی از دلایلی که بورگت در کارگاه آموزشی سطح بالا در مورد Metaverse در مجمع جهانی اقتصاد در سال ۲۰۲۳ شرکت کرد.

مطالب مرتبط: درون مجمع جهانی اقتصاد: دایره، ریپل به داووس در سال ۲۰۲۳ نگاه می کند

آقای بورگت با ادارات دولتی و روسای دگرگونی دیجیتال دیدار کرد تا گفت وگویی را در مورد تقویت و حفاظت از مالکیت دیجیتال و اقتصاد دیجیتال آغاز کند. او گفت با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جهان از نسل Z که بومی دیجیتال هستند، این یک نکته خوب است.

ما هنوز باید کمی در مورد اینکه متاوره امروزی چیست و سه، پنج، ده سال آینده چگونه خواهد بود، بفهمیم.

بورگت به‌عنوان دریچه‌ای برای گفت‌وگوهای درون مجمع جهانی اقتصاد با محوریت متاورژن، فاش کرد که ذینفعان بر حفظ حریم خصوصی داده‌ها و ملاحظات امنیتی تمرکز دارند.

پلتفرم Metaverse چگونه می‌تواند به حریم خصوصی کاربر احترام بگذارد و قوانین و کنترل‌های کافی را برای اطمینان از ایمن بودن و محافظت کاربران و دارایی‌های دیجیتالی آن‌ها اجرا کند؟

آقای بورگت گفت که مقررات کلی حفاظت از داده ها که در ماه می ۲۰۱۸ لازم الاجرا شد و مقررات مربوط به نحوه برخورد متفاوت با هوش مصنوعی، ارزهای رمزنگاری شده و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) است. او گفت که فرصت صحبت با نمایندگان کنگره

در هتل Schatzalp مشرف به شهر داووس، سباستین بورگت یکی از بنیانگذاران سندباکس با گرت جنکینسون گفتگو می کند.

بورگت معتقد است تنظیم فضا اجتناب ناپذیر است، اما امیدوار است این گفتگوها به صنعت فضای بیشتری برای نوآوری و آزمایش بدهد. این امر باعث می شود که متاورس با اقدامات محدودکننده در سال های آینده با مشکل مواجه نشود.

“این فرصتی است برای اطمینان از اینکه این مقررات برای کارآفرینان برای ساختن چیزهای جالب در اینجا و توسعه و هدایت ایده های خود خیلی تجویزی نیست. ما به جای تلاش برای حل مشکل، در اسرع وقت در حال گفتگو هستیم.”

یکی از بنیانگذاران Sandbox بر ماهیت “مولد” کارگاه آموزشی WEF Metaverse تاکید کرد و توضیح داد که این کنفرانس با کنفرانس های معمولی با پانل ها و گفتگوها متفاوت است. در حالی که گروه کاری بحث های طولانی در مورد موضوعات کلیدی در WEF داشت، بورگت فرصت های زیادی برای شبکه سازی و همکاری با جامعه گسترده تر ارزهای دیجیتال در رویدادهای مختلف در اطراف داووس در طول هفته داشت.

“من به صدای بلندتری نیاز دارم”

به نظر می‌رسد مجمع جهانی اقتصاد و مؤسسات بزرگ به شدت از قابلیت‌ها و پتانسیل Web3 برای تجربیات فراسویه آگاه هستند. دیرک لوث و ایدان زاکرمن، بنیانگذاران پلتفرم متاورس آپلند، این احساسات را در گفتگو با کوین تلگراف در پنجشنبه شب برفی در خارج از محل برگزاری Blockchain Hub در Promenade به اشتراک گذاشتند.

این دو در داووس بودند و با ذهن‌های ارزهای دیجیتال و بلاک چین درگیر گفتگو و شبکه بودند. مکالمات در مورد برنامه های کاربردی Metaverse فرصت های یادگیری را فراهم می کند و لوث بر نیاز رهبران صنعت به داشتن “صدای بزرگتر” در میان سیاست گذاران و رهبران صنعت در کنفرانس هایی مانند WEF تاکید کرد.

گرت جنکینسون با دیرک لوث و ایدان زاکرمن، بنیانگذاران پلتفرم متاورس Upland مصاحبه می کند.

زاکرمن توضیح داد: “من فکر می کنم همه تقریباً با این ایده موافق هستند که وب به یک نسخه همه جانبه از آن تبدیل می شود. ما در حال برداشتن اولین گام ها به سمت درک هستیم.”

به گفته لوث، تمرکززدایی یکی دیگر از اصول کلیدی است که مالکیت دیجیتال و اقتصاد را تقویت می کند. او معتقد است که یک شبکه متاورس باز طیفی از فرصت های کارآفرینی و رسانه ای را ارائه می دهد که سیستم های بسته نمی توانند.

زاکرمن برداشتی متفکرانه‌تر ارائه می‌کند و نشان می‌دهد که آینده متاورس ترکیبی خواهد بود که دارای عناصر متمرکز و غیرمتمرکز است.

“من همیشه به دنبال تنوع هستم. چیزی شبیه ۱ یا ۰ نیست، شیب است. بله، و آنها اولین خواهند بود.”

نمونه‌ای از آن را کوین‌تلگراف در داووس به‌صورت دست اول مشاهده کرد. دو سخنران که مدیریت یک میزگرد در مورد پذیرش نهادی Metaverse را بر عهده داشتند، راه‌حل‌های اصلی Metaverse را در لبه برش واقعیت مجازی ارائه کردند.

آینده پانل متاورس GBBC. از چپ به راست: دیوید تریت (Accenture)، وینس کاکاس (Vertebrae)، دیرک لوث (Upland)، اما تاد (MMH Group)، گرت جنکینسون.

دیوید تریت از Accenture فناوری واقعیت افزوده پیشرفته را معرفی کرد و وینس کاکاس پلتفرم تجارت سه بعدی و واقعیت افزوده Vertebrae را لمس کرد. هر دو پروژه بر اساس فناوری بلاک چین اجرا می‌شوند و به مشتریان اصلی سازمانی و تجاری خدمت می‌کنند.

مطالب مرتبط: گفتگوی بیت کوین در WEF به “ذهن باز” نیاز دارد – داووس ۲۰۲۳

قابلیت همکاری می تواند یک عامل کلیدی در تکامل پلتفرم ها و برنامه های کاربردی مختلف متاورس باشد، اما داووس ۲۰۲۳ نشان می دهد که همکاری و نوآوری در حال حاضر در حال وقوع است. غیرمتمرکز و متمرکز در حال حاضر قابل تعامل هستند و به ما نگاهی اجمالی به آینده فضا می دهند.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا