اخبار ارز دیجیتال

در اینجا آمده است که چگونه قزاقستان چارچوب سنتی تجارت رمزنگاری خود را تقویت می کند

تنظیم کننده قزاقستان، اداره خدمات مالی آستانه، خاطرنشان کرد که چارچوب موجود به سال ۲۰۱۸ باز می گردد و پیشرفت های خاصی را پیشنهاد می کند.

قزاقستان، یکی از بزرگترین مقاصد استخراج بیت کوین (BTC) در جهان، یک سند مشاوره برای سنجش علاقه عمومی در اصلاحات پیشنهادی برای بهبود چارچوب معاملات ارزهای دیجیتال خود صادر کرده است.

این سند خط مشی، که در ۲۷ ژانویه منتشر شد، توسط تنظیم کننده قزاقستان، اداره خدمات مالی آستانه (AFSA) تهیه شد. AFSA خاطرنشان کرد که چارچوب نظارتی تسهیلات تجارت دارایی های دیجیتال AIFC (DATF) به سال ۲۰۱۸ بازمی گردد و اصلاحات به دنبال ایجاد پیشرفت های خاصی است.

تجزیه و تحلیل AFSA مسائل مربوط به نظارت مداوم بر مبادلات ارزهای دیجیتال را برجسته می کند و “ناسازگاری های درون رژیم ها، شرایط ناکارآمد و تعاریف نامشخص” را آشکار می کند. توصیه می‌کند اقدامات کاهش ریسک را در چندین جنبه از جمله حاکمیت، رفتار غیرقانونی، نگهداری وجوه مشتری و تسویه حساب انجام دهید.

با توجه به تجدید ساختار چارچوب DATF، این مقاله سه گزینه را توصیه کرد – حفظ قالب چارچوب موجود، توسعه یک چارچوب مستقل DATF، و رمزارز به عنوان یک تسهیلات تجاری چندجانبه (MTF). مدیریت مبادلات.

AFSA معتقد است که توصیه‌های خط‌مشی چندین پیشرفت را به همراه خواهد داشت، از جمله کاهش خطرات مرتبط با عملیات ارزهای دیجیتال و به طور کلی صنعت. علاوه بر این، پیشرفت‌ها به تناقضات و مقررات نامشخص در چارچوب‌های موجود می‌پردازند. نتیجه نهایی که AFSA انتظار دارد ایجاد یک رژیم مطلوب برای مبادلات رمزنگاری و در عین حال تقویت نوآوری است.

طبق سند سیاست، اقدامات پیشنهادی تاثیر مثبتی بر صنعت تجارت کریپتو خواهد داشت.

این یک چارچوب شفاف‌تر، راحت‌تر، کارآمدتر، دقیق‌تر و متعادل‌تر AIFC DATF با استانداردهای بالا برای حفاظت از مصرف‌کننده بدون ایجاد مانع در توسعه صرافی‌های رمزنگاری شده ایجاد می‌کند.

در پایان مقاله، مروری بر چارچوب DATF با “استراتژی AFSA به سوی سال ۲۰۲۲” به پایان می رسد، جایی که توسعه “چارچوب دارایی دیجیتال: مبادلات رمزنگاری، STO ها و DASP” یکی از سه هدف اصلی توسعه نظارتی است. که با ابتکار عمل همخوانی دارد. .

مرتبط: قزاقستان آماده قانونی کردن رمزارزها با هجوم روس ها به کشور است

در همین حال، بانک مرکزی قزاقستان راه اندازی CBDC داخلی در سال ۲۰۲۳، گسترش تدریجی قابلیت های آن و ورود به عملیات تجاری تا پایان سال ۲۰۲۵ را توصیه می کند.

در اکتبر ۲۰۲۲، Changpeng “CZ” Zhao، مدیر عامل بایننس، فاش کرد که CBDC قزاقستان با BNB Chain، یک بلاک چین ساخته شده توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال، ادغام خواهد شد.

نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا