اخبار ارز دیجیتال

در اینجا نحوه هک ۱۲ میلیون دلاری Defrost Finance به کاربران خود بازپرداخت کرد.

تیم Defrost اسکن داده‌های زنجیره‌ای را انجام می‌دهد تا بفهمد قبل از حمله چه کسی مالک چه چیزی بوده است.

پس از بازیابی وجوه از دست رفته در اکسپلویت وام فلش اخیر، پلتفرم معاملات اهرمی غیرمتمرکز Defrost Finance قصد دارد وجوه را به صاحبان واقعی خود بازگرداند.

دیفروست در یک پست مدیوم تاکید کرد که فورا دارایی ها را به صاحبان اصلی آنها برمی گرداند و فرآیندهای خاصی را دنبال می کند. این فرآیند شامل تبدیل تمام اتر (ETH) به استیبل کوین‌هایی مانند DAI با نرخ‌های بازار زنجیره‌ای است. سپس تمام استیبل کوین ها از بلاک چین اتریوم به Avalanche منتقل می شوند.

جدای از اینها، این تیم همچنین اسکن داده های زنجیره ای را انجام می دهد تا بفهمد قبل از حمله “مالک چه کسی” بوده است. پس از اتمام کار اسکن، تیم Defrost گفت که داده ها را منتشر خواهد کرد.

پس از انجام همه کارها، تیم قرارداد هوشمندی را مستقر خواهد کرد که به کاربران امکان می دهد دارایی هایی را که قبلاً به استیبل کوین تبدیل شده اند به آدرس های کیف پول اصلی خود بازگردانند.

مربوط: هکرها ۸ میلیون دلار دارایی را از کیف پول Bitkeep در آخرین اکسپلویت DeFi استخراج کردند.

در همین حال، پس از سوء استفاده، شرکت امنیتی ادعا کرد که این پروژه ممکن است وجوه کاربران را به سرقت برده باشد. شرکت امنیتی بلاک چین CertiK سوء استفاده اخیر را به عنوان یک «کلاهبرداری خروج» توصیف کرد و گفت که سعی کرد با تیم خود تماس بگیرد اما پاسخی دریافت نکرد. در همین حال، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین PeckShield نیز هشداری را به جامعه صادر کرد و پروژه را به عنوان “کشش تاخیر” توصیف کرد و حدود ۱۲ میلیون دلار ضرر را تخمین زد.

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا