اخبار ارز دیجیتال

به گفته شاهزاده فیلیپ صربستان، در اینجا آمده است که چگونه بیت کوین باعث ارتقای شمول مالی جهانی می شود.

شاهزاده فیلیپ صربستان راه‌های کلیدی را که بیت‌کوین برای شمول مالی جهانی و اهمیت آن در کشورهای متاثر از درگیری ترویج می‌کند، تشریح می‌کند.

جنبه های اساسی بیت کوین (BTC)، علیرغم شرایط دشوار بازار اقتصاد کلان و ارزهای دیجیتال در سال گذشته، کلید گنجاندن مالی جهانی، حریم خصوصی مالی و خودمختاری در کشورهای متاثر از درگیری است. همچنان از تمایلات جنسی حمایت می کنند.

اینها نکات کلیدی مصاحبه عمیق با شاهزاده فیلیپ صربستان و یوگسلاوی است که توسط کاسیو گاسون از Cointelegraph برزیل برای سال ۲۰۲۳ انجام شده است.

شاهزاده فیلیپ کاراجورجویچ زمانی که به عنوان مدیر ارشد استراتژی به JAN3 پیوست، افکار خود را در مورد این بخش به اشتراک گذاشت. شرکت فناوری بیت کوین در حال پیشرفت در پذیرش ارزهای دیجیتال است و در سال ۲۰۲۲ توسط طرفدار بیت کوین سامسونگ موو تأسیس شد.

به گفته پرنس فیلیپ، Jan3 در آوریل ۲۰۲۲ یک همکاری برای کمک به توسعه بیت کوین سیتی در السالوادور اعلام کرد و پس از آن دفتری را در کشور دوستدار بیت کوین افتتاح کرد. این شرکت همچنین قصد دارد به کشورهای دیگری که به دنبال پذیرش بیت کوین هستند، راهنمایی و خدمات ارائه دهد.

همانطور که شاهزاده فیلیپ به کوین تلگراف گفت، بیت کوین همچنان ارز دیجیتال غالب است و مشخصات فنی آن امکان ظهور یک سیستم پولی عادلانه تر و حاکمیت ثروت شخصی را فراهم می کند.

«بیت‌کوین، به‌ویژه، این پتانسیل را دارد که شمول مالی را تسهیل کند، زیرا ماهیت غیرمتمرکز آن، آن را در برابر سانسور و دستکاری مقاوم می‌کند.»

این امر به ویژه برای افراد و جوامعی که به موسسات مالی دسترسی ندارند یا در کشورهایی با دولت ها و موسسات ناپایدار یا فاسد زندگی می کنند بسیار مهم است.

شاهزاده فیلیپ همچنین بر توانایی بیت کوین برای “بانک کردن افراد بدون بانک” با توجه به موانع کم بیت کوین برای ورود تاکید کرد. هر کسی که گوشی هوشمند دارد می‌تواند کیف پول بیت‌کوین را دانلود کرده و به «خدمات بانکی پایه» دسترسی پیدا کند. این امر در اقتصادهای نوظهور بسیار مهم شده است.

«صدور حساب‌های جاری، دسته چک و کارت‌های نقدی با حداقل موجودی برای مصرف‌کنندگان کم‌درآمد در کشورهای در حال توسعه و برای خود بانک‌ها بسیار گران است.

علاوه بر این، شاهزاده فیلیپ تأکید می کند که بیت کوین هیچ شعبه، روابط بانکی خبرنگاری و کارمندی ندارد. استیبل کوین ها در کشورهای در حال توسعه نیز مفید می شوند، جایی که مردم می خواهند به دلار آمریکا پس انداز کنند.

بیت‌کوین و استیبل کوین‌ها این پتانسیل را دارند که در کشورهایی که دسترسی محدودی به خدمات بانکداری سنتی دارند یا به آن‌ها دسترسی ندارند، شمول مالی بسیار مورد نیاز را فراهم کنند.

هر دو گزینه وسیله ای امن و مقرون به صرفه برای ارسال و دریافت پرداخت، حتی در مناطق دورافتاده با زیرساخت های محدود، ارائه می دهند. همچنین محدودیت‌ها و مقررات بانکداری سنتی را حذف می‌کند و به افراد امکان می‌دهد به انواع خاصی از مؤسسات مالی در جایی که خدمات سنتی در دسترس نبودند دسترسی داشته باشند.

به گفته پرنس فیلیپ، کشورهای متاثر از درگیری نیز کاندیدهای اصلی پذیرش بیت کوین هستند. بیت کوین تراکنش های فرامرزی را تسهیل می کند، حریم خصوصی مالی و استقلال را فراهم می کند و توسعه اقتصادی را تقویت می کند.

“این در کشورهایی با دولت های مستبد و سابقه درگیری است، جایی که افراد ممکن است نگران افشای اطلاعات مالی خود باشند یا در معرض سانسور یا توقیف دارایی ها باشند. این می تواند به ویژه مفید باشد.”

السالوادور پس از تبدیل شدن به اولین کشوری که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی در ژوئن ۲۰۲۱ به رسمیت شناخت، خود را به عنوان حامل بنر برای پذیرش بیت کوین مستقل معرفی کرد. ، السالوادور، نمونه ای زنده از آنچه که پذیرش بیت کوین توسط دولت به نظر می رسد.

شاهزاده فیلیپ بر این باور است که کشورهای بیشتری باید بخشی از خزانه ملی خود را به بیت کوین اختصاص دهند و نام مستقر طلای دیجیتال را برجسته کند. شاهزاده فیلیپ به عنوان نمونه ای برای سایر کشورها گفت:

ما در حال حاضر شروع به دیدن مزایای اقتصادی سیاست بیت کوین، از جمله رشد سریع تولید ناخالص داخلی، گردشگری، کسب و کارهای جدید تاسیس و بسیاری از نشانگرهای ناملموس دیگر کرده ایم.

بیت کوین به عنوان یک نیروگاه آزادی اقتصادی قرار گرفته است، اما شاهزاده فیلیپ در مورد توسعه ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) اظهار نظر احتیاطی کرده است. او به هشدارها و محدودیت‌هایی در مورد CBDC‌های تحت کنترل دولت اشاره کرد که می‌توان از آنها برای اعمال محدودیت‌ها یا بلوک‌های مستقیم بر پول مردم استفاده کرد.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا