اخبار ارز دیجیتال

به همین دلیل است که قیمت بیت کوین تمام سودهای خود را در طول روز به دست آورده است

پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره امروز ۰.۵۰ درصد اظهارات تندروانه کرد، قیمت بیت کوین تمام سودهای روزانه خود را به دست آورد.

در ۱۴ دسامبر، قیمت بیت کوین (BTC) به بالاترین حد یک ماهه رسید و برای مدت کوتاهی شتاب صعودی را احیا کرد، اما کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) یک گزارش جنگ طلبانه و نظرات رئیس فدرال رزرو جروم پاول باعث شد BTC در طول دوره کاهش یابد. روز به قیمت ۱۷۶۵۹ دلار.

سهام و بیت کوین اندکی افزایش یافتند، اما به سرعت توسط گزارش FOMC کاهش یافتند. تا به امروز، قیمت بیت کوین هنوز همبستگی نزدیکی با سهام دارد و اکثر سرمایه گذاران نگران تاثیر افزایش بیشتر نرخ بهره در آینده هستند.

همبستگی بیت کوین با داوجونز و اس اند پی ۵۰۰. TradingView

افزایش نرخ بهره و اظهارات جعلی پاول بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد

گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) نشان می دهد که تورم به ۷.۱٪ کاهش می یابد، اما رئیس فدرال رزرو پاول می خواهد تورم کلی به ۲٪ افزایش یابد. تورم عامل تعیین کننده در افزایش نرخ بهره است و افزایش ۰.۵ درصدی فعلی نرخ توافقی بین شرکت کنندگان FOMC بود. اعضای فدرال رزرو همچنین موافق هستند که افزایش نرخ بهره باید در سال ۲۰۲۳ ادامه یابد.

بررسی FOMC از افزایش نرخ بهره در آیندهمنبع: فدرال رزرو

پاول در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۱۴ دسامبر گفت:

نرخ بهره ممکن است در بلندمدت افزایش یابد تا به هدف تورم ۲ درصدی دست یابد.

این لحن جنگ طلبانه، همراه با تحقیق FOMC، نشان می دهد که نرخ ها در آینده قابل پیش بینی به افزایش خود ادامه خواهند داد.

بیت کوین در مرحله بعد چه خواهد کرد؟

صعود کوتاه مدت بیت کوین قبل از سخنرانی پاول با عملکرد قیمتی که در سایر دارایی های ریسک دیده می شود مرتبط بود. پس از سخنرانی های FOMC و رئیس پاول، این دارایی ها به عقب افتادن ادامه دادند و برخی از تحلیلگران افت اخیر را به عنوان شاخصی برای خرید بیت کوین بیشتر مشاهده کردند.

همبستگی دارایی های پرخطرمنبع: دلفی دیجیتال

اگر قیمت بیت کوین به افزایش خود ادامه دهد، مدت طولانی عقب ماندن از رالی فعلی نیز ممکن است در معرض خطر انحلال قرار گیرد. داده های مشتقات نشان می دهد که سود باز بیت کوین توسط ۶۰.۱۶٪ از معامله گران طولانی است.

نسبت طولانی به کوتاه بیت کوینمنبع: Coinglass

افزایش نوسانات کوتاه مدت غیرعادی نیست زیرا بازارها اکنون در حال هضم نظرات بیان شده توسط FOMC و پاول هستند. سرمایه گذاران باید قیمت بسته شدن بیت کوین را در چند روز آینده زیر نظر داشته باشند تا ببینند آیا روند کلان بیت کوین تغییر کرده است یا خیر.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Kyle White

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا