🚨 اخبار ارز دیجیتال

حکم دادگاه به نفع سرمایه گذاران HelbizCoin است، اقدام کلاسی پیش می رود

یک دادگاه منطقه ای ایالات متحده ادعاهای سرمایه گذاران HBZ مبنی بر اینکه این شرکت در فعالیت های کلاهبرداری شرکت داشته است، تأیید کرد و همچنین استدلال کرد که توکن های آن قوانین اوراق بهادار را نقض می کند.

دادگاه منطقه ای ایالات متحده به دنبال حکم دادگاه در تاریخ ۱ سپتامبر، اجازه داد تا یک دعوای دسته جمعی علیه سازندگان HelbizCoin برای نزدیک به سه سال ادامه یابد.

شکایت دسته جمعی برای اولین بار علیه Helviz، مدیر عامل آن سالواتوره پارلا و شرکای آن در سال ۲۰۲۰ با شکایت اصلاح شده در مارس ۲۰۲۲ ثبت شد.

بر اساس این شکایت، این شکایت شامل شرکت هلویز اشتراک اسکوترهای الکتریکی ایتالیایی می‌شود که در سال ۲۰۱۸ با یکی از بنیانگذاران اتریوم، آنتونی دی ایوریو، ۳۸.۶ میلیون دلار در یک ICO جمع‌آوری کرد.

گروهی متشکل از ۲۰۰۰۰ سرمایه گذار ادعا کردند که HelbizCoin یک طرح قالین کشی و کلاهبرداری از پمپ و تخلیه است که اظهارات نادرستی می دهد و قول می دهد مردم را برای خرید سکه ترغیب کند. آنها استدلال کردند که Helbiz بیشتر پول ICO را از طرف خود نگه داشته است.

در ۱ سپتامبر، دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک تا حدودی به نفع سرمایه گذارانی که دعوای دسته جمعی را تسلیم کردند، رای داد و دادگاه تا حدی درخواست رد آن را پذیرفت و تا حدی آن را رد کرد.

تصویری از حکم دادگاه به اشتراک گذاشته شده با Cointelegraph

با این حال، دادگاه به طور کامل تمام اتهامات علیه برخی از متهمان، از جمله Paysafe، Skrill، Decentral و Alphabit را رد کرد و عدم صلاحیت شخصی در مورد Paysafe و Alphabit را تشخیص داد. دادگاه همچنین برخی از دعاوی علیه متهمان باقی مانده را به دلیل عدم ارائه دعاوی از جمله نقض قرارداد، مداخله ظالمانه و برخی مطالبات اوراق بهادار رد کرد.

اما قاضی لوئیس استانتون دریافت که شاکیان به درستی ادعاهای کلاهبرداری، تثبیت قیمت، قانون اوراق بهادار، قانون کالا، نقض قوانین RICO و غنی سازی ناعادلانه علیه برخی از متهمان را بیان کردند.او همچنین تصمیم گرفت.

مایکل کانوویتز، وکیل سرمایه گذار، به کوین تلگراف گفت: «در این دادخواست، از جمله موارد دیگر، مشخص شد که توکن های ERC-20 اوراق بهادار فدرال هستند.

رویترز گزارش داد که شکایت سرمایه گذاران در ابتدا توسط یک قاضی دادگاه بدوی در ژانویه ۲۰۲۱ رد شد و به استناد یک سابقه دادگاه عالی در سال ۲۰۱۰ که دامنه فراسرزمینی قوانین اوراق بهادار فدرال را محدود کرد.

با این حال، در اکتبر ۲۰۲۱، دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای حوزه دوم تصمیم قاضی دادگاه بدوی را اشتباه تشخیص داد، بنابراین پرونده دوباره باز شد و شکایت اصلاح شده در مارس ۲۰۲۲ ثبت شد.

مربوط: SEC vs Coinbase: وکیل جدید پاتریک کندی به نبرد می پیوندد

در یک نظر ایمیل شده به کوین تلگراف، کانوویتز همچنین اشاره کرد که این شکایت شامل نمودارهای متعددی است که از دفتر کل اتریوم برای اثبات تراکنش های جعلی در ICO استفاده می کنند. او همچنین گفت که حاوی شواهدی از چندین “کیف پول Genesis” است که به سرمایه گذاران اولیه اتریوم مانند Di Iorio ارائه شده است، قبل از اینکه اضافه کند:

“این یک داستان قانع کننده از نحوه استفاده از شفافیت بلاک چین برای دور نگه داشتن مجرمان است.”

این شکایت ادعا می‌کند که مشاور Hellbiz، Di Iorio، اظهارات نادرست و گمراه‌کننده‌ای درباره ICO Helbizcoin در مجله بیت‌کوین منتشر کرده است، اما مدرکی مبنی بر بیان این اظهارات ارائه نکرده است.

در این حکم آمده است: «این در بهترین حالت یک نتیجه‌گیری گمانه‌زنی است و نمی‌توان به درستی استدلال کرد که دی ایریو اظهارات نادرست یا گمراه‌کننده‌ای داشته است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟

نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا