🚨 اخبار ارز دیجیتال

رشد سالم بیت کوین: کاهش نرخ های وام حاشیه برای قیمت بیت کوین چه معنایی دارد؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آیا قیمت ۳۰۰۰۰ دلاری بیت کوین باقی خواهد ماند؟ ساختار بازار بیت کوین صعودی باقی می ماند و ۱۰ درصد دیگر افزایش می یابد زیرا فروشندگان از شورت کردن خودداری می کنند.

قیمت بیت کوین (BTC) بین ۹ تا ۱۴ آوریل بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت و به بالاترین قیمت بسته شدن خود در بیش از یک دهه رسید. در حالی که برخی از تحلیلگران ممکن است استدلال کنند که این حرکت درجاتی از جدا شدن از بازارهای سنتی را تضمین می کند، هر دو S&P 500 و طلا به بالاترین سطح خود در بیش از شش ماه گذشته نزدیک می شوند.

قیمت بیت‌کوین با وجود بادهای کلان به ۳۰۰۰۰ دلار رسید

صعود و رشد بیت کوین به بالای ۳۰۰۰۰ دلار نیز زمانی رخ داد که شاخص قدرت دلار (DYX) که ارز ایالات متحده را در برابر سبدی از مبادلات خارجی اندازه گیری می کند، به پایین ترین سطح خود در ۱۲ ماه گذشته رسید.

این شاخص در ۱۴ آوریل از ۱۰۴.۷ یک ماه قبل به ۱۰۰.۸ سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران از احتمال تزریق نقدینگی بیشتر توسط فدرال رزرو استقبال کردند.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین تجزیه CPI ایالات متحده را نشان می دهد، ۳۰,۰۰۰ دلار دقیقه قبل از FOMC

در صورتجلسه آخرین نشست سیاست پولی فدرال رزرو که در ۱۲ آوریل منتشر شد، به صراحت به انتظارات مربوط به “رکود متوسط” در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ به دلیل بحران بانکی اشاره شده است. حتی اگر تورم دیگر یک نگرانی اصلی نباشد، فدرال رزرو فضای کمی برای افزایش بیشتر نرخ بهره بدون تشدید بحران اقتصادی خواهد داشت.

حتی اگر تورم دیگر یک نگرانی اصلی نباشد، فدرال رزرو فضای کمی برای افزایش بیشتر نرخ بهره بدون تشدید بحران اقتصادی خواهد داشت.

داده های قوی اقتصاد کلان، صعودی بودن سرمایه گذاران را توضیح می دهد

اقتصاد جهانی ممکن است در ماه‌های آینده بدتر شود، اما داده‌های اقتصاد کلان اخیر تا حد زیادی مثبت هستند. به عنوان مثال، دفتر آمار اتحادیه اروپا گزارش داد که تولید صنعتی در ۲۰ کشور عضو آن در ماه فوریه ۱.۵ درصد ماه به ماه افزایش یافته است، در حالی که اقتصاددانان نظرسنجی رویترز انتظار داشتند ۱.۰ درصد افزایش یابد.

علاوه بر این، آخرین داده های اقتصاد کلان چین روندهای دلگرم کننده ای را نشان می دهد، به طوری که صادرات مارس ۱۴.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و طی پنج ماه کاهش یافت و اقتصاددانان کاهش ۷ درصدی را پیش بینی کردند. در نتیجه، تراز تجاری چین در ماه مارس ۸۹.۲ میلیارد دلار بود که بسیار بالاتر از اجماع بازار ۳۹.۲ میلیارد دلاری بود.

حرکت اقتصادی کنونی در مقابل رکود آتی ناشی از افزایش هزینه های تامین مالی و تمایل کمتر وام دهندگان به ریسک، سرمایه گذاران بیت کوین را وادار کرده است که پایداری حمایت ۳۰۰۰۰ دلاری را زیر سوال ببرند. من اینجا هستم.

برای درک بهتر نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در محیط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقات بیت کوین بیندازیم.

مشتقات بیت کوین اهرم بیش از حد از Long ها را نشان نمی دهند

بازارهای مارجین بینشی در مورد چگونگی موقعیت معامله گران حرفه ای برای کمک به سرمایه گذاران برای افزایش موقعیت خود با استقراض ارزهای دیجیتال ارائه می دهند.

به عنوان مثال، OKX یک نشانگر مارجین وام بر اساس نسبت stablecoin به BTC ارائه می دهد. معامله گران می توانند با قرض گرفتن استیبل کوین برای خرید بیت کوین، قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهند. از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین فقط می توانند روی کاهش قیمت ارز دیجیتال شرط بندی کنند.

نسبت وام دهی مارجین OKX stablecoin/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نسبت مارجین وام برای معامله گران OKX بین ۹ آوریل و ۱۱ آوریل کاهش یافته است. این بسیار سالم است زیرا نشان می دهد که هیچ اهرمی برای حمایت از افزایش قیمت بیت کوین یا حداقل از بازار حاشیه استفاده نمی شود. علاوه بر این، با توجه به روند صعودی کلی معامله گران ارزهای دیجیتال، نسبت حاشیه وام فعلی ۱۵ نسبتاً خنثی است.

شاخص بلند مدت به کوتاه، عوامل خارجی را که ممکن است تنها بر بازارهای حاشیه تاثیر گذاشته باشد، حذف می کند. علاوه بر این، ما داده‌هایی را از موقعیت‌های قراردادهای آتی نقطه‌ای، دائمی و سه ماهه مشتریان مبادله جمع‌آوری می‌کنیم تا اطلاعات بهتری در مورد نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه کنیم.

خوانندگان باید تغییرات را به جای اعداد مطلق نظارت کنند، زیرا گاهاً اختلافات روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود دارد.

بیت کوین نسبت طولانی به کوتاه معامله گران برتر صرافی.منبع: Coinglass

جالب اینجاست که طبق اندیکاتور لانگ به کوتاه، معامله گران حرفه ای اهرم موقعیت های خرید خود را تغییر نداده اند، حتی اگر بیت کوین برای اولین بار در ۱۰ ماه گذشته به بالای ۳۰۰۰۰ دلار رسید.

به عنوان مثال، نسبت معامله گر Huobi از ۹ آوریل تا ۱۴ آوریل نزدیک به ۰.۹۸ ثابت ماند. در همین حال، در صرافی ارز دیجیتال Binance، نسبت بلند مدت به کوتاه اندکی به نفع لانگ ها افزایش یافت و از ۱.۱۲ در ۹ آوریل به ۱.۱۴ امروز رسید. در نهایت، صرافی کریپتو OKX شاهد کاهش جزئی نسبت بلند مدت به کوتاه بود، از ۱.۰۰ در ۹ آوریل به ۰.۹۱ امروز.

مربوط: فروش بیت کوین تسلا در سال گذشته یک اشتباه ۵۰۰ میلیون دلاری بود

علاوه بر این، معامله گران معاملات آتی بیت کوین به اندازه کافی برای اضافه کردن موقعیت های اهرمی صعودی مطمئن نبودند.

به عبارت دیگر، با توجه به اینکه ساختار بازار بیت کوین صعودی است و فروشندگان در حال حاضر از کوتاه کردن آن می ترسند، قیمت بیت کوین می تواند ۱۰ درصد دیگر به ۳۳۰۰۰ دلار افزایش یابد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا