اخبار ارز دیجیتال

سالگرد بیت کوین مبارک، تسلا – شرکت ایلان ماسک هنوز 9.7 هزار بیت کوین دارد

قرار گرفتن در معرض بیت کوین می تواند 77.5 درصد کاهش یابد، اما تسلا همچنان سومین ذخایر بزرگ بیت کوین را در میان شرکت های سهامی عام دارد.

بر اساس آخرین داده ها، بیت کوین (BTC) که توسط تسلا نگهداری می شود، 33 درصد کمتر از قیمت خرید آن در سال 2021 است.

دو سال از روزی که شرکت ایلان ماسک بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کرد می گذرد، اما بیشتر سود همچنان از دست خودروسازان دور می شود.

تسلا و بیت کوین: از 1.5 میلیارد دلار تا 225 میلیون دلار

بیت کوین و تسلا از زمانی که مدیرعامل ماسک اعلام کرد 1.5 میلیارد دلار بیت کوین می خرد، ثابت کرده اند که ترکیبی انفجاری هستند.

حرکت فوریه 2021 زمانی انجام شد که BTC/USD در آوریل به 58000 دلار رسید و در آستانه رسیدن به اولین بالاترین رکورد خود در سال بود.

بر اساس داده‌های وب‌سایت ردیابی بیت کوین Treasuries، قیمت خرید تسلا در آن زمان حدود 34700 دلار بود.

پس از فروش 10 درصد از دارایی‌های خود در مارس همان سال، تسلا در اقدامی غافلگیرکننده که در ژوئیه 2022 اعلام شد تا زمانی که 75 درصد از سکه‌های باقیمانده خود را فروخت، به یک هولدر سنگین وزن تبدیل شد.

این با ضرر انجام شد زیرا BTC/USD در آن زمان نزدیک به 23000 دلار معامله می شد. در واقع، فروش در سه ماهه دوم سال 2022 انجام شد و به طور متوسط ​​حدود 29000 دلار برای هر سکه بود.

ماسک استدلال کرد که منطق پشت فروش، اظهار نظر مستقیم در مورد بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری نیست.

از آن زمان، تسلا 9720 بیت کوین را در اختیار داشته است و تغییرات بعدی قیمت همچنان سود سرمایه گذاری شرکت را نفی می کند. با توجه به بیت کوین خزانه داری، تسلا دارایی های باقی مانده خود به ارزش 225 میلیون دلار تا فوریه 2023 را 33 درصد کاهش می دهد.

دارایی های بیت کوین تسلا در مقابل ارزش دلار در مقابل نمودار بیت کوین/دلار آمریکا در مقابل نمودار TSLA (نمایش).منبع: بیت کوین خزانه

TSLA و BTC پشت سر هم افزایش می یابند

کوین تلگراف قبلاً در مورد رابطه بین قیمت نقدی بیت کوین و سهام تسلا گزارش داده بود که هر دو در اوایل سال 2023 بهبود قابل توجهی خواهند داشت.

مرتبط: بیت کوین در سال قبل از نصف شدن 300 درصد افزایش یافت – آیا سال 2023 متفاوت خواهد بود؟

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، از روز خرید بیت‌کوین، TSLA نسبت به روز گذشته 66 درصد رشد داشته است و از سود بیت‌کوین کمی کمتر از 40 درصد پیشی گرفته است.

نمودار خط BTC/USD در مقابل TSLA.منبع: Trading View

این بازیابی نتوانست تخیل رسانه های جریان اصلی را به خود جلب کند، اما این ماه تصمیم گرفتیم که ضرر خالص BTC تسلا در سال 2022 را برجسته کنیم.

در همین حال، مسلماً خود ماسک در زمینه ارزهای دیجیتال دیگر مانند Dogecoin (DOGE) شناخته شده است که از سال 2021 تبلیغات زیادی در رسانه های اجتماعی و جاهای دیگر انجام داده است.

اخیراً او فاش کرد که پرداخت‌هایی به توییتر انجام می‌شود که سال گذشته آن را خریداری کرد. این ممکن است در برخی مواقع شامل ارزهای دیجیتال نیز باشد.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: William Suberg

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا