اخبار ارز دیجیتال

همسر هال فینی فعالیت خود را در حساب توییتر بیت کوین پایونیر از سر می گیرد تا از پاکسازی احتمالی جلوگیری کند.

تحت رهبری ایلان ماسک، توییتر شماری از حساب‌های کاربری، از جمله حساب‌هایی که توسط روزنامه‌نگاران برجسته و پلتفرم شبکه‌های اجتماعی Mastodon مدیریت می‌شوند را به حالت تعلیق درآورده است.

فران فینی، همسر دانشمند کامپیوتر هال فینی، اولین تراکنش در بلاک چین بیت کوین را از ساتوشی ناکاموتو دریافت کرد، اما ایلان ماسک، مدیر عامل توییتر، به دلیل عدم فعالیت، در شبکه های اجتماعی حضور یافت. محتوا از پلتفرم

بسیاری از کاربران کریپتو توییتر حساب فینی را در ۱۶ دسامبر گزارش دادند ثبت شده است اولین فعالیت در بیش از ۱۲ سال. برخی گمانه زنی کردند که هکرها حساب پیشگام بیت کوین (BTC) را تصرف کرده اند، اما فرن به سرعت وارد عمل شد تا شایعات را از بین ببرد، حتی با وجود اینکه بیش از ۷۱۰۰۰ دنبال کننده دارد.

“من برای هال توییت می کنم […] برای جلوگیری از پاکسازی حسابش توسط ایلان.” گفت کیک میوه.

مشخص نیست که آیا مداخله فرن فینی باعث نجات حضور پیشگام ارز دیجیتال در رسانه های اجتماعی می شود یا خیر. در میان خرید ۴۴ میلیارد دلاری ماسک از توییتر که در ماه اکتبر بسته شد، او ادعا کرد او از آزادی بیان به عنوان «پایه یک دموکراسی کارآمد» حمایت کرد.

با این حال، تحت رهبری ماسک، در ۱۵ دسامبر، پلت فرم رسانه های اجتماعی تعدادی از حساب های کاربری که توسط روزنامه نگاران برجسته ای مانند CNN، نیویورک تایمز و واشنگتن پست کنترل می شد را حذف کرد. یک حساب کاربری که حرکات پرواز خصوصی ماسک را ردیابی می‌کرد، و همچنین حسابی که ماستودون را تبلیغ می‌کرد، پلتفرم شبکه اجتماعی که بسیاری از کاربران توییتر را به دنبال تصاحب میلیاردرها جذب کرد، به حالت تعلیق درآمد. مدیر عامل توییتر ادعا کرد اولی “محل دقیق من را در زمان واقعی منتشر کرد.”

ماسک قبل از تصاحب توییتر در اکتبر ۲۰۲۱، بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار دارایی خالص داشت و تقریباً در همان زمان، قیمت سهام تسلا در نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین رقم تاریخ ۴۰۷.۳۶ دلار رسید. این شاخص نشان می دهد که مدیر عامل تسلا با ثروت خالص ۱۶۹ میلیارد دلاری در زمان اعلام، به دومین فرد ثروتمند روی کره زمین سقوط کرده است.

ماسک به عنوان مدیرعامل، تعدادی از تصمیمات بحث برانگیز را در توییتر نظارت کرد که باعث شد بسیاری در دنیای تجارت بینش او را زیر سوال ببرند. او تعدادی از مدیران، از جمله بسیاری از اعضای تیم نظارت بر محتوای این پلتفرم را اخراج کرد و تلاش کرد تا از کاربران با علامت آبی «تأیید شده» هزینه کند. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی همچنین شاهد افزایش توییت‌هایی بودند که حاوی سخنان نفرت‌انگیز و اطلاعات نادرست واکسن بودند، که درآمد تبلیغ‌کنندگان را به خطر انداخت.

به نظر می‌رسد کاربران توییتر از تلاش‌های فرن فینی برای نشان دادن اینکه این حساب هنوز فعال و برای جامعه ارزهای دیجیتال مفید است، حمایت زیادی می‌کنند. زنگ زنگ زد در پلتفرم، ما تعجب خود را از فعال شدن مجدد حساب ابراز کردیم.

باید راهی برای حفاظت از سوابق مهم تاریخی وجود داشته باشد.» گفت کاربر توییتر 0xAphelion در حساب هال فینی. اما بهتر است در امان باشید.

مربوط: وقتی ماسک قول داد کلاهبرداران را تحت تعقیب قرار دهد، هرزنامه‌های رمزنگاری خاموش می‌شوند

هال فینی یکی از برجسته ترین چهره ها در فضای رمزنگاری است و یکی از اولین کسانی بود که به پست ساتوشی در لیست پستی سایفرپانک ها پاسخ داد. او در سال ۲۰۱۴ در سن ۵۸ سالگی بر اثر اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS که به بیماری لو گریگ نیز معروف است) درگذشت.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا