اخبار ارز دیجیتال

هکرها حساب توییتر آزوکی را ربودند و در کمتر از 30 دقیقه بیش از 750 هزار دلار سرقت کردند.

بیشتر وجوه دزدیده شده از یک کیف پول است که 751,321.80 USDC را از لینک های مخرب خارج کرده است.

Azuki، یک پروژه محبوب غیرقابل تعویض توکن (NFT)، حساب توییتر آن در 27 ژانویه پس از انتشار یک “لینک تخلیه کیف پول” مخرب که به عنوان یک ضرابخانه مجازی به ارزش 750,000 دلار از USD Coin (USDC) توسط هکرها منتشر شد، به خطر افتاد.

بر اساس داده های EtherScan که توسط شرکت امنیتی کیف پول Wallet Guard. ricefield در اختیار کوین تلگراف قرار گرفته است، هکرها 751,321.80 دلار USDC را از یک کیف پول منفرد ظرف 30 دقیقه پس از توییت شدن لینک مخرب سرقت کردند.

این داده ها همچنین نشان داد که هکرها USDC اضافی به ارزش 6752.62 دلار را از کیف پول های مختلف حاوی 11 NFT و بیش از 3.9 اتر (ETH) سرقت کردند.

طبق گفته Wallet Guard، کل مبلغ سرقت شده 758074.42 دلار بوده است.

امیلی رز، مدیر انجمن پروژه NFT الهام گرفته از انیمیشن، در 27 ژانویه در توییتر تأیید کرد که حساب آزوکی هک شده است و به کاربران هشدار داد که روی پیوندهای حساب توییتر آزوکی کلیک نکنند.

سرپرست انجمن و مدیر محصول آزوکی، دم، در توییتر توضیح داد: فضا در 27 ژانویه توسط Wallet Guard میزبانی شد.

دم از کاربران خواست که “ایمن بمانند و شک داشته باشند” در حالی که تیم تلاش می کند کنترل حساب های خود را دوباره به دست آورد.

ساعاتی بعد، آزوکی گفت که کنترل حساب توییتر خود را از طریق یک توییت دوباره به دست گرفته است.

این موضوع توسط رز و دم با بازتوئیت مجدد اعلامیه تایید شد.

لیز یانگ، رئیس بخش رشد Chiru Labs، شرکت پشتیبان آزوکی، به کوین تلگراف گفت که تیم “در حال حاضر با توییتر برای بررسی نقض در تماس است” و اضافه کرد که آزوکی “بیشتر خواهد داشت، ما در صورت داشتن اطلاعات به روز رسانی های بیشتری را ارائه خواهیم کرد.”

مربوط: هکرها حساب‌های توییتر CoinDCX را برای تبلیغ تبلیغات جعلی XRP تسخیر می‌کنند

اهم شاه، یکی از بنیانگذاران Wallet Guard به کوین تلگراف گفت که «مهم نیست» که یک حساب رسمی یا تأیید شده باشد، و کاربران باید همه چیز را تا زمانی که خلاف آن ثابت شود نگه دارند. گفت که باید مشکوک تلقی شود.

“اولین کسی نباشید که روی یک لینک کلیک می کند. در Web3 بهتر است پارانوئید باشید تا نه.”

هنگامی که آزوکی کنترل حساب خود را دوباره به دست آورد، به دنبال کنندگان خود تأکید کرد: توییت برای بررسی اطلاعیه‌ها همیشه «از چند کانال خارج شوید».

همچنین اشاره شد که در صورت شک با “تیم مد” آزوکی در Discord تماس بگیرید.

این خبر پس از آن منتشر شد که حساب توییتر پلتفرم معاملات سهام Robinhood در 25 ژانویه به خطر افتاد.

هکرها از پیروان رابین‌هود خواستند تا 0005 دلار برای توکنی به نام RBH در زنجیره هوشمند BNB بپردازند.

کانر گروگان، رئیس عملیات تجاری محصول در کوین بیس، گفت: زمزمه کرد حداقل 10 نفر قبل از حذف توییت ها توکن های تقلبی به ارزش حدود 1000 دلار خریداری کرده بودند.نویسنده: Ciaran Lyons

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا