اخبار ارز دیجیتال

هکرها ۳.۵ میلیون دلار دارایی دیجیتال را از نهنگ های GMX سرقت کردند

هکرها ۸۲۵۱۹ توکن GMX را کنترل کردند، دارایی ها را با ۲۶۲۷ اتر مبادله کردند و از پروتکل های Hop و Across برای انتقال دارایی ها به شبکه اتریوم استفاده کردند.

هکرها سال را با سوء استفاده دیگری آغاز کردند که میلیون‌ها دلار از نهنگ‌هایی که مقادیر زیادی از توکن‌های بومی پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) GMX را در خود نگهداری می‌کنند، می‌دزدد.

۳ ژانویه، اعضای مختلف جامعه اره حرکت مشکوک توکن های GMX. این امر توسط شرکت های امنیتی CertiK و PeckShield دنبال شد. با پرچم این تراکنش یک سوء استفاده بود که ۳.۴ میلیون دلار توکن GMX را از یک نهنگ GMX استخراج کرد.

با توجه به پلت فرم تجزیه و تحلیل داده ها Lookonchain، هکرها طول کشید ۸۲۵۱۹ توکن GMX را مدیریت کرد و دارایی‌ها را با ۲۶۲۷ اتر (ETH) مبادله کرد. مهاجمان سپس از پروتکل Hop و Across Protocol برای زنجیره متقابل دارایی های خود به شبکه اتریوم استفاده کردند.

آدرس کیف پول هکرهامنبع: Etherscan

با توجه به هک، ارزش توکن قبل از بهبود سریع به ۳۸ دلار کاهش یافت. در زمان نگارش این مقاله، این توکن در حدود ۴۱ دلار معامله می شود. این کاهش ناگهانی قیمت، که احتمالاً به دلیل هک ایجاد شده است، اعضای جامعه را غافلگیر کرد. یکی از کاربران توییت کرد:

رسانه های اجتماعی نظراتی را در مورد جنبه های منفی خود مدیریتی مشاهده کردند زیرا برخی از اعضای جامعه تأثیر هک را از طریق نمودارها مشاهده کردند. ۱ کاربر توییتر گفت این رویداد “سمت تاریک کیف پول های خودگردان” را برجسته می کند.

مربوط: در اینجا نحوه هک ۱۲ میلیون دلاری Defrost Finance به کاربران خود بازپرداخت کرد.

در اول ژانویه، لوک دشجر، توسعه دهنده هسته بیت کوین (BTC) ادعا کرد بیت کوین وی توسط هکرها به سرقت رفته است. به همین دلیل، اعضای جامعه ارزهای رمزنگاری شده عقیده دارند که سوء استفاده ها خطرات مربوط به انتخاب خود مدیریت دارایی های دیجیتال خود را برجسته می کند.

هکرهای DeFi در فصل تعطیلات فعال هستند. در ۲۵ دسامبر، ۱۲ میلیون دلار دارایی دیجیتال در یک حمله وام فوری به سرقت رفت و کاربران Defrost Finance را منحل کرد. روز بعد، یکی دیگر از هک‌های DeFi تایید شد که در آن هکرها تقریباً ۸ میلیون دلار از کیف پول‌های Bitkeep از طریق فایل‌های APK به خطر افتاده خارج کردند.نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا