اخبار ارز دیجیتال

هکرها برای ترویج کلاهبرداری، حساب توییتر بنیانگذار Uniswap را به خطر می اندازند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

حساب هیدن آدامز با انتشار توییتی از بیش از 254000 دنبال کننده خواست تا روی لینک های مخرب کلیک کنند و به دروغ ادعا کرد که توکن های کاربران به خطر افتاده است.

اعضای کریپتو توییتر سریعاً کلاهبرداری را شناسایی کردند که توسط حساب در معرض خطر هیدن آدامز، بنیانگذار Uniswap انجام شده بود و به دیگران هشدار دادند.

کانال Web3 Security Alert تلگرام به فالوورها اطلاع داد که حساب توییتر آدامز در 20 جولای به خطر افتاده است. حساب بنیانگذار و مدیر عامل Uniswap توییتی را برای بیش از 254000 دنبال کننده منتشر کرد و به دروغ ادعا کرد که قرارداد Permit2 این پلتفرم تحت تأثیر سوء استفاده ناشناخته قرار گرفته است و توکن های کاربران را در معرض خطر قرار می دهد و آنها را تشویق می کند تا روی پیوندهای مخرب کلیک کنند.

در 20 جولای، یک توییت توسط یک هکر از حساب توییتر هیدن آدامز، بنیانگذار Uniswap ارسال شد. منبع: توییتر

اولین توییت تقلبی تنها چند دقیقه قبل از پاک شدن ادامه داشت، اما چندین توییت تقریباً یکسان منتشر شد. در زمان انتشار، بسیاری از آنها هنوز برای کاربران توییتر قابل مشاهده بودند. Web3 Security Alert گزارش داد که آدامز از حساب های Metamask و Coinbase Wallet خود نیز مسدود شده است.

مربوط: 656 میلیون دلار در نیمه اول سال 2023 به دلیل هک کردن ارزهای دیجیتال، کلاهبرداری و شکار غیرقانونی از دست رفته است.

بازیگران بدی که از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای فریب کاربران برای گرفتن پول‌های رمزنگاری یا فیات استفاده می‌کنند چیز جدیدی نیست، اما کسانی که پشت این شرکت‌ها هستند سعی می‌کنند تعداد و دفعات آنها را کاهش دهند. ایلان ماسک، رئیس اجرایی توییتر در اول جولای اعلام کرد که این پلتفرم به طور موقت به حالت تعلیق در خواهد آمد. محدود کردن تعداد پست‌هایی که کاربران می‌توانند هر روز مشاهده کنند محدود است تا ربات‌ها و سایر افراد مخرب را شناسایی و حذف کنند.

در 6 جولای، شرکت رسانه‌های اجتماعی متا Threads را راه‌اندازی کرد، یک اپلیکیشن میکروبلاگینگ که انتظار می‌رود رقیب توییتر باشد. این پلتفرم در عرض چند روز به بیش از 100 میلیون کاربر رسیده است، اما کلاهبردارانی که قبلاً پروژه‌های توکن غیرقابل تعویض جعلی را تبلیغ می‌کنند و جعل هویت دیگر چهره‌های ارزهای دیجیتال توییتر را معرفی کرده‌اند.

مجله: از هر 10 فروش NFT، 4 مورد جعلی است: یاد بگیرید چگونه علائم تجارت شستشو را تشخیص دهیدنویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا