اخبار ارز دیجیتال

Gryphon Digital از دادگاه می خواهد که دعوی Sphere 3D را رد کند

Griffon Digital به دنبال رد شکایت شریک سابق Sphere3D در مورد انتقال بیت کوین مربوط به کلاهبرداری است. گریفون گفت که این حادثه به دلیل نقص امنیتی در Sphere رخ داده است.

ماینر ارزهای دیجیتال Griffon Digital به دنبال رد شکایت شریک سابق Sphere3D در مورد یک حمله جعلی است که در آن ۲۶ بیت کوین (BTC) به آدرسی جعلی منتقل شده است.

طبق اولین شکایتی که Sphere 3D در ماه آوریل ارائه کرد، راب چان، مدیرعامل Griffon، ظاهراً ۱۸ بیت کوین را به کلاهبرداری که خود را به عنوان مدیر مالی Sphere 3D معرفی کرده بود، منتقل کرده است. در عرض چند روز، هشت بیت کوین دیگر به همان آدرس ارسال شد که در آن زمان کل ضرر بیش از ۵۰۰۰۰۰ دلار بود.

با این حال، Gryphon ادعا می کند که “حمله بحرانی” Sphere به یک مهاجم مخرب اجازه می دهد تا به سیستم کامپیوتری Sphere دسترسی پیدا کند، ایمیل های جعلی را از دامنه آن ارسال کند و به Gryphon اجازه دهد تا ارز رمزنگاری شده Sphere را برای مهاجم ارسال کند که ادعا می کند قربانی سهل انگاری شده است.

اسناد دادگاه اظهار داشتند که “به دلیل عدم مراقبت کامل و مطلق Sphere در مورد حفاظت، امنیت و کنترل سیستم های تکنولوژیکی خود، گریفون ۵۰۰۰۰۰ دلار بیت کوین را به یک عامل تهدید خصمانه منتقل کرد. اما گریفون نتوانسته است بیت کوین را بازیابی کند.” ” ۱۸ آگوست.

Gryphon Digital در ۱۸ آگوست علیه Sphere 3D شکایت کرد. منبع: دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک.

حمله جعل زمانی است که یک هکر هویت یک موجودیت قابل اعتماد را برای فریب یک سیستم یا کاربر جعل می کند. این نوع کلاهبرداری می تواند در پلتفرم های مختلفی مانند آدرس ایمیل و IP رخ دهد. هدف اغلب دسترسی غیرمجاز، سرقت داده یا هدایت مجدد فعالیت های مخرب است.

پاتریشیا ترومپیتر، مدیر عامل شرکت Sphere 3D در بیانیه قبلی درباره این شکایت گفت: “گریفون دارایی های ما را در معرض خطر جدی قرار داد و عمداً تعهدات قراردادی ما را زیر پا گذاشت.”

علاوه بر رد اتهامات انتقال دارایی، گریفون همچنین علیه Sphere 3D به دلیل نقض قرارداد، سهل انگاری و افترا شکایت کرد. این دعوا آخرین مرحله از مشارکتی است که در آگوست ۲۰۲۱ با کنترل گریفون “فعالیت های استخراج ارزهای دیجیتال” Sphere 3D آغاز شد. در آن زمان، این دو شرکت قصد داشتند تحت نام تجاری گریفون ادغام شوند. اما برنامه ها به سرعت از بین رفت و این دو شرکت در آوریل ۲۰۲۲ ادغام را لغو کردند و آن را به عنوان یک تصمیم متقابل ذکر کردند.

کوین تلگراف با Sphere 3D تماس گرفت اما پاسخی فوری دریافت نکرد.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشم

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا