🚨 اخبار ارز دیجیتال

نرم افزار کیف پول منبع باز GridPlus در سه ماهه سوم در میان خرابی لجر


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک کیف پول سخت افزاری تصمیم گرفته است سیستم عامل خود را منبع باز کند زیرا Ledger به دلیل یک به روز رسانی بحث برانگیز مورد انتقاد قرار گرفته است. برخی آن را به یک فرصت بازاریابی تبدیل کرده اند.

در بحبوحه تصمیم بحث برانگیز لجر برای اجازه دادن به “بازیابی” کلیدهای خصوصی از دستگاه ها، رقیب ذخیره سازی سرد Gridplus اعلام کرده است که سفت افزار کیف پول رمزنگاری خود را به “متن باز” منتقل می کند.

GridPlus در ۱۷ می به ۱۷۵۰۰ دنبال کننده خود در توییتر اعلام کرد که در سه ماهه سوم سال جاری سیستم عامل همه دستگاه های رمزنگاری خود را در تلاش برای افزایش شفافیت منبع باز خواهد کرد.

Gridplus در اظهار نظر بعدی نوشت: «بحث کیف پول سخت‌افزاری این هفته مفروضات اعتماد را آشکار کرد.

ما به عنوان یک صنعت باید خود را بر اساس بالاترین استانداردها نگه داریم و از سایر سازندگان کیف پول سخت افزاری بخواهیم که به نفع اکوسیستم سیستم عامل خود را منبع باز کنند.

بیشتر عصبانیت لجر در ۴۸ ساعت گذشته این است که سیستم عامل آن (اصطلاحی که برای اشاره به نرم افزار تعبیه شده در دستگاه های سخت افزاری استفاده می شود) می تواند برای استخراج کلیدهای خصوصی کاربران از دستگاه های ذخیره سازی سرد به روز شود. کاربران گذشته برعکس عمل کردند.

مربوط: نقض داده های لجر: ۲۷۰۰۰۰ خریدار کیف پول ارزهای دیجیتال به دلیل “اشتباه ساده” لو رفت

قابل ذکر است که سیستم عامل لجر منبع بسته است، به این معنی که فقط توسعه دهندگان خود شرکت می توانند کد را مشاهده کرده و آن را برای نقص بررسی کنند. از سوی دیگر، با کد منبع باز، هر برنامه نویسی می تواند به کد موجود دسترسی پیدا کند و آن را بررسی کند تا آن را بهبود بخشد یا خطاهای احتمالی را بررسی کند.

من مستقیماً در مورد این موضوع در پرسش و پاسخ در ۱۷ می صحبت کردم. جلسه Ledger Support در توییتر توضیح داد که “همیشه می تواند” کد نوشته ای داشته باشد تا امکان استخراج کلید را فراهم کند و کاربران باید به Ledger اعتماد کنند.

اعلامیه لجر درک بسیاری از کاربران را از انواع ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی که محصول آن ارائه می‌دهد، تغییر داد، اما برخی پیشنهاد شد آن عصبانیت نامتناسب است.

به نظر می رسد رقبا به سرعت از اعلامیه نامحبوب لجر استفاده کرده اند و برخی از آنها تخفیف هایی را برای اکثر محصولات خود از جمله Trezor، Blockstream’s Jade و BitBox انتخاب کرده اند.

مجله: Ordinals بیت کوین را به نسخه بد اتریوم تبدیل کرد – آیا می توان آن را برطرف کرد؟نویسنده: Tom Mitchelhill

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا