اخبار ارز دیجیتال

مصرف کنندگان سبز شفافیت زنجیره تامین بلاک چین را می خواهند – مجله کوین تلگراف


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مصرف اخلاقی در حال افزایش است زیرا جهان با چشم انداز فقیرانه خود دست و پنجه نرم می کند. ابتکاراتی مانند پاسپورت محصول دیجیتال اتحادیه اروپا می تواند این روند را به جلو سوق دهد.

کریس جورجن، بنیانگذار شرکت بلاک چین با تمرکز بر تاثیر اجتماعی Topl، معتقد است بسیاری از مصرف کنندگان از عواقب عادات خرید خود آگاه نیستند.

کار اجباری، جنگل زدایی، تخریب زیستگاه های در خطر انقراض… به عنوان شهروندان مسئول جهان، ما عمداً از این چیزها حمایت، چشم پوشی یا مشارکت نمی کنیم.

متأسفانه، اغلب چیزی که می خریم می تواند منجر به این شود (و گاهی اوقات حتی بدتر). چه بدانیم چه ندانیم، چیزهایی که می خریم تأثیر زیادی بر زندگی افراد دیگر و سلامت سیاره ما دارد.

بلاک چین ممکن است مستقیماً این مشکلات را حل نکند، اما می تواند نقش مهمی در پاداش دادن به شفافیت زنجیره تامین و رفتار اخلاقی داشته باشد.

مصباح صبور، بنیانگذار Circularise، یک شرکت بلاک چین که روی راه‌حل‌های ردیابی برای اقتصاد دایره‌ای‌تر کار می‌کند، بر اهمیت انتخاب‌های سبزتر توسط مصرف‌کنندگان تاکید می‌کند.

به‌عنوان مصرف‌کننده، باید در مورد اینکه محصولاتی که می‌خریم از کجا می‌آیند، از چه چیزی ساخته شده‌اند و چگونه بر مردم و کره زمین تأثیر می‌گذارند، اطلاعات بیشتری داشته باشیم. در نتیجه، گزینه‌های اخلاقی‌تری را انتخاب می‌کنیم و بازار را از نیاز به تغییر آگاه می‌کنیم.

صبور می گوید: افزایش چالش های جهانی به معنای مسئولیت جمعی ما برای معکوس کردن نرخ تخریب محیط زیست است.

بسیاری بر این باورند که با ردیابی منشا یک محصول، می توانند تاثیر آن را بهتر درک کنند و انتخاب های آگاهانه تری داشته باشند.

می‌توانید دانه‌های قهوه را در لاته صبحگاهی‌تان در سراسر قاره‌ها دنبال کنید و ببینید کشاورزان محلی شما دقیقاً چقدر پرداخت کرده‌اند. جورجن می‌گوید با استفاده از فناوری بلاک چین، حتی می‌توانیم آنچه را که به عنوان انتشار کربن Scope 3 شناخته می‌شود، باز کنیم و تأثیر آب و هوای کالاهایی را که خریداری می‌کنیم، بهتر درک کنیم.

عموم مردم به طور فزاینده ای نگران ارزش تجارت هستند. روشی که این شرکت با مشتریان، کارمندان و مواد خام خود رفتار می کند، سیستم های مبتنی بر بلاک چین را برای مصرف گرایی اخلاقی مناسب می کند.

دو راه برای مصرف کنندگان وجود دارد که استانداردهای مصرف اخلاقی را اتخاذ کنند یا، بحث برانگیزتر، برای اجرای انطباق. اولین مورد به دلیل مقررات و قوانین اجرایی در مورد تولید است، که Energy Web، یک سازمان غیرانتفاعی مبتنی بر بلاک چین که انتقال به انرژی پاک را سرعت می بخشد، معتقد است در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد. دوم این است که فناوری را در محصولات تعبیه کنیم تا به مصرف کنندگان حق انتخاب بیشتری در رفتار خریدشان بدهیم.

ردیابی زنجیره‌های عرضه محصول با اطمینان‌تر و گسترش دسترسی به بازارهای کربن روشی است که فناوری بلاک چین می‌تواند آینده مصرف اخلاقی را تسهیل کند.

زیرساخت استانداردهای محصول اخلاقی

برای درک بهتر اجرای استانداردهای تولید، مجله مدیر تجاری انرژی وب است، یکی از سهامداران کلیدی که بر روی پاسپورت CIRPASS اتحادیه اروپا کار می کند، که ردیابی نهایی محصولات را تایید می کند. ما با Ioannis Vlachos صحبت کردیم.

هدف EnergyWeb تسهیل و تسریع انتقال به زیرساخت های عمومی قابل همکاری است. به نظر می رسد مقررات نقش کلیدی در تسهیل این انتقال ایفا کند.

زیرساخت تجاری جدید اتحادیه اروپا شامل پاسپورت محصول دیجیتال CIRPASS است که ۳۰ ذینفع از جمله فن‌آوران بلاک چین را گرد هم می‌آورد. Vlachos توضیح می دهد که Energy Web به عنوان یک لایه میان افزار منبع باز در پروژه CIRPASS عمل می کند.

ما به عنوان یک سازمان معتقدیم که اگر می‌خواهیم نفوذ ایجاد کنیم باید باز و علنی باشیم. یا یک قفل فروشنده ایجاد کنید. ما معتقدیم که نفوذ از منبع باز و مطالب منتشر شده می آید.

به گفته ولاچوس، هدف این است که پایه‌ای برای پاسپورت محصولات بین‌بخشی بر اساس قوانین، اصول، طبقه‌بندی و استانداردهای مشترک ایجاد شود.

ارائه اطلاعات در مورد پایداری برای محصولات مختلف در حال حاضر داوطلبانه است، اما به زودی توسط کمیسیون اروپا تنظیم می شود. تمام باتری های وارد شده به یکی از کشورهای عضو کمیسیون اروپا موظف به ردیابی از گهواره تا گور خواهند بود.

مقررات باعث افزایش آگاهی عمومی می شود. Vlachos ادامه می دهد که مصرف کنندگان بیشتر آگاه می شوند که چرا باید اهمیت دهند که همه در مورد پاسپورت دیجیتال جدید کمیسیون اروپا صحبت می کنند.

Morpheus.Network همچنین از فناوری بلاک چین برای شفافیت زنجیره تامین استفاده می کند. بنیانگذار Morpheus.Network، Dan Weinberger معتقد است که اگر بلاک چین سفر یک محصول را ثبت کند، نشان دادن استانداردهای اخلاقی برای شرکت ها آسان تر خواهد بود.

او گفت که با استفاده از ماهیت غیرمتمرکز فناوری بلاک چین، کسب‌وکارها می‌توانند سابقه روشنی از سفر محصول از تولید تا خرید را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهند. علاوه بر این، قراردادهای هوشمند می‌توانند انطباق و صدور گواهینامه را خودکار کنند و به شرکت‌ها این امکان را می‌دهند که ثابت کنند محصولاتشان با استانداردهای اخلاقی یا پایداری خاصی مطابقت دارد.

تعطیلی عمومی از بازارهای کربن

در گزارشی در سال ۲۰۲۰، اداره استانداردهای غذایی بریتانیا دریافت که Gen Z بیشتر به تأثیرات زیست محیطی مواد غذایی اهمیت می دهد و معتقد است که فناوری نقش کلیدی در ارائه مواد غذایی با اثرات زیست محیطی کمتر خواهد داشت.

توانمندسازی مصرف کنندگان برای مشارکت در این روندها موضوعی است که به تحقیقات بیشتر و رویکرد عملی نیاز دارد. برای مثال، بسیاری از این راه‌حل‌ها توسط سازمان‌های بین‌المللی هدایت می‌شوند و اغلب بسیار پراکنده و متمرکز هستند، با پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین زیرساخت‌های NFT را در اکوسیستم پولکادوت ایجاد می‌کنند. الکساندر میترویچ، مدیرعامل شبکه منحصربه‌فرد، گفت:

جنگل زدایی یک مشکل بزرگ جهانی است
جنگل زدایی یک مشکل جدی جهانی است.منبع: pexel

روش‌های کنونی ثبت انتشارات و اعتبارات کربن تحت نظارت فزاینده‌ای قرار دارند، زیرا اعتبارات اغلب به صورت عمده توسط سازمان‌های دولتی و شرکت‌های بزرگ خریداری می‌شوند. مجمع جهانی اقتصاد سال گذشته در مورد این موضوع گزارش داد و گفت که اکثریت قریب به اتفاق بازار ۸۵۱ میلیارد دلاری کربن به روی عموم بسته شده است.

آنها موانع مالی بالایی دارند. مقررات مربوط به بازارهای کربن توسط نهادهای مرکزی مختلف و اغلب متناقض صادر می شود. میتروویچ گفت که توکن کردن اعتبارات کربن در بلاک چین فرصتی برای طراحی اجماع کاهش انتشار مطابق با معاهدات بین المللی مانند توافقنامه پاریس فراهم می کند.

یکی از راه‌های بالقوه برای افزایش مشارکت مصرف‌کننده، استفاده از توکن‌های غیرقابل تعویض است که به‌عنوان رسید عمل می‌کنند، اعتبار را تقسیم می‌کنند و آن‌ها را برای مصرف‌کنندگان روزمره در دسترس قرار می‌دهند.

میتروویچ معتقد است که NFTهای اعتبار کربن افراد را قادر می سازد تا تأثیر مثبت خود را بر مسائل اجتماعی درک کنند.

اعتبارات کربن توکن شده نیز شفاف و غیرقابل تغییر هستند و از شمارش مضاعف اجتناب می‌کنند. با استفاده از قابلیت‌های پیشرفته NFT، ویژگی‌های مختلف را می‌توان در اعتبارات کربنی توکن‌شده قرار داد و به مشارکت‌کنندگان مزایا و حقوق متفاوتی برای رأی دادن می‌دهد.

اما شهروندان همچنین باید از نحوه دسترسی به این فعالیت‌های سازگار با آب و هوا آگاه باشند، و تا به امروز، هیچ شرکت بلاک چین نقطه ورود آسانی برای مصرف‌کننده معمولی ارائه نکرده است.

پیشنهاد آسان ورود نقطه

باز کردن ارزش معاملاتی پروژه‌های کربن و خرید آنها راهی برای مشارکت عموم در بازارهایی است که دسترسی به آنها دشوار به نظر می‌رسد. با در دسترس قرار دادن بازار برای مصرف‌کنندگان آگاه، می‌خواهیم بازار کربن را تا حد امکان روان کنیم.

این نوع آگاهی از برند به ویژه در میان جوانان مهم است، اما دلایل خودخواهانه نیز دارد تا بدانیم محصول دقیقاً از کجا آمده است، زیرا به شما کمک می‌کند محصولی مطمئن و قابل اعتماد به دست آورید. جان وایبز، مدیر انجمن Solid World می‌گوید: دائو.

بازارهای کربن یک مورد ایده آل برای بلاک چین هستند
بازارهای کربن یک مورد ایده آل برای بلاک چین هستند.منبع: pexel

برای انرژی وب، برای مصرف کنندگان مهم است که بتوانند به راحتی ادعاهای محصول را تأیید کنند.

Vlachos توضیح می‌دهد که می‌توانید خودتان آن را با بیرون آوردن تلفن خود از جیب خود، اسکن کد QR یک محصول خاص، و ثبت نحوه تهیه مواد بدون فاش کردن اطلاعات حساس تأیید کنید.

جورجن گفت که Topl در حال حاضر به مصرف کنندگان کمک می کند تا انتخاب هایی داشته باشند که با ارزش های آنها همسوتر باشد. مصرف‌کنندگان می‌توانند کدهای QR را روی هر محصولی، از چای و شکلات گرفته تا لباس، اسکن کنند تا ببینند آن محصولات کجا ساخته شده‌اند و از چه شیوه‌های کاری استفاده شده است. جورجن می‌گوید: در آینده نه تنها می‌توانیم تصور کنیم که این داده‌ها برای محصولات بیشتر در دسترس باشد، بلکه حتی می‌توانیم دنیایی را تصور کنیم که در آن مشتریان برای خرید اخلاقی‌تر پاداش می‌گیرند.

توسعه نقاط ورود آسان به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا به طور خودکار انتخاب های بهتری داشته باشند.

همچنین بخوانید
ویژگی

وضعیت فعلی: صنعت کریپتو هند برای ۱ میلیارد کاربر آماده می شود

ویژگی

آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟نویسنده: Lisa Gibbons

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا