اخبار ارز دیجیتال

با شرط بندی بازار بر روی تایید ETF بیت کوین، تخفیف GBTC در مقیاس خاکستری به ۱۶٪ کاهش می یابد

برخی تحلیلگران می گویند که نرخ تنزیل GBTC در حال کاهش است زیرا سرمایه گذاران در تایید SEC از چندین برنامه معلق بیت کوین ETF نقش دارند.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)، ابزار سرمایه گذاری بیت کوین Grayscale، در کمترین سطح خود در نزدیک به دو سال گذشته معامله می شود، زیرا ETF بیت کوین به طور پیوسته به سمت تایید ایالات متحده حرکت می کند.

طبق آخرین داده های YCharts، نرخ تنزیل GBTC به ارزش خالص دارایی بیت کوین (NAV) تا ۱۳ اکتبر به ۱۵.۸۷ درصد کاهش یافته است.

تخفیف به ارزش خالص دارایی (NAV) درصدی است که مقداری را اندازه می‌گیرد که یک صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یا ETF کمتر از ارزش خالص دارایی خود معامله می‌کند. این شاخص برای ردیابی میزان معامله یک اوراق بهادار از ارزش واقعی آن استفاده می شود.

طبق داده‌ها، زمانی که BlackRock و چندین موسسه مالی دیگر در اواسط ژوئن برای یک ETF Spot Bitcoin ثبت نام کردند، نرخ تنزیل GBTC شروع به کاهش کرد و نرخ تنزیل از ۴۴% در ۱۵ ژوئن افزایش یافت. به ۲۶.۷ درصد کاهش یافته است. این عدد از آن زمان تاکنون ثابت مانده است. محدود، تنگ.

نموداری از تخفیف GBTC به NAV در ۱۲ ماه گذشته. منبع: YCharts

طبق گفته CoinGecko، آخرین باری که تخفیف GBTC در سطح مشابهی بود، در اوایل دسامبر ۲۰۲۱ بود. این تنها یک ماه پس از آن رخ می دهد که بیت کوین در ۱۰ نوامبر به بالاترین سطح خود یعنی ۶۹۰۰۰ دلار رسید.

الیور ولز، مدافع بیت کوین معتقد است که بازار در حال قیمت گذاری در تایید ETF بیت کوین تا پایان سال است.

تحلیلگران دیگر، مانند لیل پرات، سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال، معتقدند که تخفیف GBTC طی یک یا دو هفته آینده با نزدیک شدن به تصویب ETF بیت‌کوین نقطه‌ای، به “تبخیر” ادامه خواهد داد.

جیمز سیفرت، تحلیلگر ETF بلومبرگ، پس از گزارش‌هایی مبنی بر عدم درخواست تجدیدنظر SEC نسبت به تصمیم ۱۳ اکتبر، جیمز سیفرت، در پستی در ۱۳ اکتبر نوشت که تایید ETF بیت کوین یک معامله انجام شده است.

مربوط: بایگانی ETF داستان بیت کوین را یک شبه تغییر داد – مدیر عامل لجر

بر اساس گزارش ها، Grayscale در ۱۵ اکتبر بیانیه ای صادر کرد که در آن بیان کرد که دوره ۴۵ روزه SEC برای بررسی مجدد به پایان رسیده است، به این معنی که دادگاه ظرف هفت روز تقویمی “دستور نهایی” را صادر می کند.

این شرکت گفت: “تیم Grayscale از نظر عملیاتی آماده است تا GBTC را به ETF، مشروط به تایید SEC، تبدیل کند، و مشتاق است اطلاعات بیشتر را در اسرع وقت به اشتراک بگذارد.”

Cointelegraph برای اظهار نظر با Grayscale تماس گرفت، اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا