اخبار ارز دیجیتال

فایل جدید Ether Futures ETF Grayscale: رسمی

Grayscale اولین دو قرارداد آتی اتریوم خود را در سال 2021 آغاز کرد و در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک ETF جدید Grayscale Ethereum Futures Trust است.

شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال Grayscale آخرین شرکتی است که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای یک صندوق جدید معامله‌شده در معاملات آتی اتریوم (ETF) پرونده ارائه کرده است.

در 19 سپتامبر، Grayscale رسماً پیشنهاد داد که سهام Grayscale Ethereum Futures Trust (ETF) ETF را تحت قانون 8.200-E Alkar در بورس نیویورک (NYSE) فهرست کرده و معامله کند.

این پیشنهاد بر اساس مفاد قانون بورس اوراق بهادار سال 1934 و تغییرات قوانین ارائه شده توسط NYSE در SEC است. این ETF توسط Grayscale Advisors مدیریت می‌شود که در پرونده به آن «اسپانسر» نیز گفته می‌شود.

در این سند آمده است: “اسپانسر در حال ثبت نام به عنوان اپراتور استخر کالا در کمیسیون معاملات آتی کالا است و در حال عضویت در انجمن ملی آتی است.” Grayscale Advisors همچنین گفت که Videnkt Advisory را به عنوان مشاور فرعی برای خدمت به عنوان مشاور تجارت کالای تراست استخدام کرده است.

هدف Grayscale Ethereum Futures Trust حفظ دارایی‌ها در قراردادهای آتی اتر با «نمایه انقضای تقریباً ثابت» است و «هیچگاه تا زمان تسویه نقدی موقعیت‌های آتی را حفظ نخواهد کرد.» نوشته شده است.

با توجه به ماهیت قراردادهای آتی اتر ETF، نیازی به استفاده از نگهبان اتر توسط Trust وجود ندارد، در پرونده افزوده می شود:

“تراست مارجین اولیه را برای شروع یک موقعیت باز در یک قرارداد آتی سپرده گذاری می کند. سپرده مارجین مانند اوراق قرضه عملکرد نقدی است. عملکرد یک قرارداد آتی را که معامله گر می خرد یا می فروشد تضمین می کند. کمک می کند.”

آخرین بایگانی نشان می‌دهد که Grayscale در حال حاضر دو قرارداد آتی اتریوم را ارائه می‌کند، یکی نشان دهنده 50 اتر و به نام “قرارداد ETH” و دیگری نماینده 0.1 اتر. این قرارداد آتی MicroEther (قرارداد MET) است.

مربوط: Grayscale رسما توکن های PoW Ethereum ادغام شده را کنار گذاشت

قرارداد ETH در تاریخ 8 فوریه 2021 در پلت فرم معاملاتی Globex بورس کالای شیکاگو (CME) تحت نماد نماد “ETH” آغاز می شود و به صورت نقدی به دلار تسویه خواهد شد. معامله قرارداد MET در تاریخ 6 دسامبر 2021 در پلت فرم معاملاتی CME Globex تحت نماد نماد “MET” آغاز می شود و همچنین به دلار آمریکا تسویه نقدی خواهد شد.

این خبر هفته‌ها پس از آن منتشر می‌شود که شرکت مدیریت دارایی دیجیتال Valkyrie نیز در اواسط آگوست، پس از بیش از ده‌ها شرکت دیگر که برای ETFهای آتی ETH ثبت نام کردند، برای ETF آتی اتر در SEC ثبت نام کرد. در 17 آگوست، بلومبرگ گزارش داد که SEC در حال برنامه ریزی برای اجازه دادن به اولین ETF بر اساس معاملات آتی اتر است که باعث خوش بینی زیادی در بازار اتریوم شد.

ماه گذشته، Grayscale در تلاش برای تبدیل Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) یک پیروزی بزرگ اما جزئی در برابر SEC به دست آورد. SEC درخواست GBTC را رد کرد، اما Grayscale متعاقباً شکایت کرد. دادگاه استیناف درخواست Grayscale را برای بررسی پذیرفت و دستور SEC مبنی بر رد درخواست فهرست GBTC را لغو کرد. حتی با وجود اینکه این پیروزی تضمینی برای فهرست نهایی ETF بیت کوین Grayscale Spot نبود، اما همچنان با استقبال پرشور جامعه روبرو شد.

مجله: Hall of Flame، پدر DeFi: اتریوم به شدت کم ارزش شده است، اما در حال قدرتمندتر شدن است

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا