اخبار ارز دیجیتال

Grayscale و Bitwise از برنامه های ETF آتی اتر فاصله می گیرند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Bitwise پرونده خود را در SEC اصلاح کرد تا راه اندازی قریب الوقوع محصول Ether ETF خود را متوقف کند، در حالی که Grayscale برنامه های ETF آتی ETH خود را پس از اخطار SEC حذف کرد.

دو مدیر برجسته ارزهای دیجیتال، Grayscale و Bitwise، برنامه‌های صندوق معامله آتی ETH (ETF) خود را در بحبوحه نظارت‌های بیشتر تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده به حالت تعلیق درآورده‌اند.

در ۱۷ می، Grayscale اصلاحیه ای را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارائه کرد تا ارجاعات به ETF آتی اتریوم را حذف کند. این اصلاحیه تنها یک هفته پس از اشتراک گذاری برنامه هایی برای راه اندازی سه محصول ETF انجام می شود. دو محصول شاخص دیگر عبارتند از Semi-Spot Bitcoin ETF که در بازار بیت کوین نقطه ای سرمایه گذاری می کند و Privacy ETF که بر سرمایه گذاری در شرکت های بلاک چین متمرکز بر حریم خصوصی و دارایی های دیجیتال تمرکز دارد.

اصلاحیه Grayscale در بایگانی ETF تنها چند روز پس از آن صورت می گیرد که SEC از مدیر دارایی درخواست کرد پرونده Filecoin Trust را پس بگیرد. رگولاتورها هشدار داده اند که دارایی اصلی آن، Filecoin، واجد شرایط به عنوان یک امنیت است.

Grayscale در ۱۷ مه به شکایت SEC پاسخ داد و مدعی شد که دارایی های اساسی به عنوان اوراق بهادار واجد شرایط نیستند. این شرکت گفت که “در نظر دارد به کارکنان SEC توضیحاتی در مورد مبنای قانونی موقعیت Grayscale ارائه دهد.”

در همین حال، Bitwise برنامه خود را برای راه اندازی ETF آتی مبتنی بر اتر به طور کامل پس گرفته است. در اصلاحات پیشنهادی خود که در ۱۷ مه به SEC ارسال شد، مدیر دارایی رمزنگاری اظهار داشت که “دیگر قصد ندارد اعتبار صندوق را دنبال کند و هیچ اوراق بهاداری از صندوق فروخته نشده است یا طبق الحاقیه فوق فروخته نشده است.” هیچ برنامه ای برای این کار ندارم.» اصلاحیه مؤثر در بیانیه ثبت تراست. ”

مربوط: مدیر عامل Grayscale: تایید GBTC می تواند میلیاردها دلار را به سرمایه گذاران برگرداند:

Bitwise به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در مورد این موضوع در زمان انتشار پاسخی نداد.

یک ETF معاملات آتی مبتنی بر بیت کوین در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱ آغاز به کار خواهد کرد و بسیاری در صنعت کریپتو معتقدند که یک ETF ارز دیجیتال در راه است. اما تقریباً دو سال بعد، بازار نزولی سال ۲۰۲۲ شاهد موجی از قتل عام ارزهای دیجیتال بود و قانون‌گذاران نسبت به چنین محصولاتی بدبین شدند.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشمنویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا