اخبار ارز دیجیتال

گوگل اعلام کرد هوش مصنوعی بعدی «جمینی» قدرتمندتر از ChatGPT خواهد بود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مدیرعامل DeepMind گوگل گفت که توسعه دهندگان در حال توسعه فناوری مدل ۲۰۱۶ AlphaGo هستند تا به Gemini اجازه دهند تا از LLM فعلی “بهتر” باشد.

DeepMind زیرمجموعه هوش مصنوعی گوگل (AI) اعلام کرد که سیستم هوش مصنوعی آینده آن از ChatGPT OpenAI “هوشمندتر” خواهد بود.

همانطور که توسط Wired گزارش شده است، مدیر عامل DeepMind، Demis Hassabis، گفت که هوش مصنوعی Gemini این شرکت یک مدل زبان در مقیاس بزرگ (LLM) است که از متنی شبیه به فرآیند ChatGPT استفاده می کند، اما با ویژگی های جدیدی مانند برنامه ریزی و حل مشکل که گفته می شود نصب شده است.

این سیستم بر اساس فناوری و تکنیک های مورد استفاده در AlphaGo، یک سیستم هوش مصنوعی اولیه است که توسط DeepMind در سال ۲۰۱۶ توسعه یافت.

به طور کلی، Gemini را می توان به عنوان ترکیب برخی از نقاط قوت سیستم های نوع AlphaGo با قابلیت های شگفت انگیز زبانی مدل های بزرگ در نظر گرفت.

او همچنین گفت که “نوآوری های جدیدی” وجود خواهد داشت که به نظر او “بسیار جالب” است. Gemini اولین بار در کنفرانس توسعه دهندگان I/O گوگل در ماه می به همراه بسیاری از محصولات هوش مصنوعی دیگر معرفی شد.

کوین تلگراف برای اظهار نظر بیشتر در مورد توسعه هوش مصنوعی Gemini با DeepMind تماس گرفته است.

مربوط: Google Cloud یک دوره رایگان راه اندازی می کند تا به کاربران کمک کند تا هوش مصنوعی خود را به سبک GPT بسازند

Hassabis گفت که Gemini هنوز چند ماه تا عرضه رسمی فاصله دارد و در نهایت ده ها میلیون دلار برای توسعه هزینه خواهد داشت.

او می‌گوید من هیچ دلیلی نمی‌بینم که چرا چیزی که آنها با جمینی می‌سازند «کار نمی‌کند».

علاوه بر این، مدیر عامل DeepMind بر نیاز فوری به تحقیقات بیشتر در مورد خطرات احتمالی سیستم‌های هوش مصنوعی پیشرفته‌تر تاکید کرد. Hassabis قبلا گفته بود که هوش مصنوعی در سطح انسان می تواند تا سال ۲۰۳۳ ظاهر شود.

اخبار Gemini پس از اعلام گوگل برای چت ربات هوش مصنوعی خود، Bard، منتشر شد که رقیب ChatGPT تبلیغاتی OpenAI است. اما برد با بدبینی درونی کارمندان سابق گوگل در مورد “نگرانی های اجتماعی” خود مواجه شد.

Google Bard در حال حاضر از راه اندازی در اتحادیه اروپا پس از متهم شدن توسط تنظیم کننده های ایرلندی به عدم ارائه مدارک مورد نیاز جلوگیری شده است.

مجله: AI Eye: 25000 معامله گر روی انتخاب سهام ChatGPT شرط بندی می کنند، هوش مصنوعی در پرتاب تاس و موارد دیگر بد است

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا