اخبار ارز دیجیتال

گوگل خواستار رد شکایت دسته جمعی خراش داده های هوش مصنوعی است

گوگل در شکایت خود استدلال کرد که استفاده از اطلاعات عمومی به اشتراک گذاشته شده در اینترنت آنطور که ادعا می شود «سرقت» نیست.

غول فناوری گوگل به دنبال رد دعوای دسته جمعی پیشنهادی است که ادعا می کند حریم خصوصی و حقوق مالکیت میلیون ها کاربر اینترنت را با حذف داده ها برای آموزش مدل های هوش مصنوعی خود نقض می کند.

گوگل در ۱۷ اکتبر شکایتی را به دادگاه منطقه ای کالیفرنیا ارائه کرد و مدعی شد که باید از داده های در دسترس عموم برای آموزش ربات های چت هوش مصنوعی مانند Bard استفاده کند. آنها استدلال کردند که این ادعا بر اساس این فرض نادرست است که آنها اطلاعاتی را که به طور عمومی در اینترنت به اشتراک گذاشته شده بود “دزدیدند”.

“استفاده از اطلاعات در دسترس عموم برای یادگیری دزدی نیست. همچنین تجاوز به حریم خصوصی، تبدیل، سهل انگاری، رقابت ناعادلانه، یا نقض حق نسخه برداری نیست.”

گوگل گفت که چنین شکایتی “یک ضربه بزرگ نه تنها به خدمات گوگل، بلکه به ایده هوش مصنوعی مولد خواهد بود.”

این شکایت علیه گوگل در ماه ژوئیه توسط هشت نفر که ادعا می‌کنند نماینده «میلیون‌ها عضو کلاس» از جمله کاربران اینترنت و صاحبان حق چاپ هستند، تنظیم شد.

آن‌ها ادعا می‌کنند که حریم خصوصی و حقوق مالکیت آن‌ها بر اساس تغییرات خط‌مشی رازداری گوگل که اجازه می‌دهد داده‌ها را برای اهداف آموزشی هوش مصنوعی یک هفته قبل از طرح دعوی ثبت کند، نقض شده است.

مربوط: Google خط‌مشی‌های خدمات را برای مطابقت با مقررات اتحادیه اروپا به‌روزرسانی می‌کند

گوگل گفت این شکایت مربوط به “رفتار شخص ثالث غیر مرتبط و پیش بینی های روز قیامت مرتبط با هوش مصنوعی است.”

او گفت که این شکایت به مسائل اصلی، به ویژه اینکه شاکیان چگونه در نتیجه استفاده از اطلاعات آسیب دیده اند، نمی پردازد.

این شکایت یکی از شکایت‌هایی است که علیه غول‌های فناوری که سیستم‌های هوش مصنوعی را توسعه و آموزش می‌دهند، ثبت شده است. در ۲۰ سپتامبر، مهتا ادعاهای نقض حق چاپ در طول آموزش هوش مصنوعی را رد کرد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا