🚨 اخبار ارز دیجیتال

گوگل از کاربران در برابر نقض حق نسخه‌برداری هوش مصنوعی محافظت می‌کند

گوگل مشخص کرده است که تنها هفت محصول، به استثنای ابزار جستجوی Bard گوگل، مشمول این حمایت قانونی هستند.

گوگل ابتکاری را برای محافظت از کاربران سیستم‌های هوش مصنوعی (AI) در پلت‌فرم‌های Google Cloud و Workspace خود در صورت مواجهه با ادعای نقض مالکیت معنوی اعلام کرد. این اقدام گوگل را با شرکت های دیگری مانند مایکروسافت و ادوبی که ضمانت های مشابهی ارائه کرده اند، همسو می کند.

گوگل در یک پست وبلاگ اخیر توضیح داد که مشتریانی که از محصولات ادغام شده با قابلیت های هوش مصنوعی مولد استفاده می کنند، از حمایت های قانونی برخوردار خواهند بود. این اطلاعیه به نگرانی های فزاینده در مورد مسائل بالقوه حق چاپ مربوط به هوش مصنوعی مولد می پردازد.

گوگل به وضوح هفت محصولی را که مشمول این حمایت قانونی هستند معرفی کرده است. این محصول همچنین شامل Duet AI در Workspace است که شامل تولید تصویر در Google Slides و Google Meet و همچنین تولید متن در Google Docs و Gmail است. هوش مصنوعی Duet در Google Cloud. Vertex AI Search؛ Vertex AI Conversation. API جاسازی متن Vertex AI. زیرنویس‌های تصویری با هوش مصنوعی Vertex. و Codey API. توجه داشته باشید که این لیست شامل ابزار جستجوی Bard گوگل نمی شود.

به گفته گوگل:

“اگر ما به دلیل حق نسخه برداری به چالش کشیده شویم، ما مسئول خطرات قانونی احتمالی موجود هستیم.”

گوگل یک رویکرد منحصر به فرد را برای پوشش مالکیت معنوی اعلام کرده است که به عنوان یک استراتژی دو وجهی پیشگام توصیف شده است. تحت این ابتکار، گوگل حفاظت را گسترش خواهد داد تا هم داده های آموزشی و هم نتایج تولید شده از مدل اصلی را در بر بگیرد.

اسکرین شات از اعلامیه گوگل. منبع: گوگل

این بدان معنی است که اگر به دلیل استفاده از داده های آموزشی Google که حاوی مطالب دارای حق نسخه برداری است، علیه شخصی اقدام قانونی انجام شود، Google مسئول رسیدگی به این چالش قانونی خواهد بود.

این شرکت تصریح کرد که غرامت مربوط به داده های آموزشی شکل جدیدی از محافظت نیست. با این حال، Google اذعان کرد که مشتریان تأیید صریح و واضح می‌خواهند که این حفاظت در مورد سناریوهایی که داده‌های آموزشی حاوی مطالب دارای حق نسخه‌برداری هستند نیز اعمال می‌شود.

مربوط: Google Assistant به زودی سرویس چت هوش مصنوعی Bard را در بر خواهد گرفت

همچنین اگر به دلیل نتایج به دست آمده در حین استفاده از مدل اصلی با پیگرد قانونی مواجه شوید، Google از شما محافظت می کند. این شامل سناریوهایی است که در آن کاربران محتوایی مشابه آثار منتشر شده تولید می کنند. این شرکت تاکید کرد که این حفاظت مشروط به عدم ایجاد یا استفاده عمدی از محتوایی است که حقوق دیگران را نقض می کند.

سایر شرکت ها نیز بیانیه های مشابهی را منتشر کرده اند. مایکروسافت مسئولیت خود را در قبال کاربران شرکتی محصولات Copilot اعلام کرده است. در همین حال، ادوبی تأیید کرده است که متعهد به محافظت از مشتریان تجاری خود در برابر ادعاهای حق چاپ، حریم خصوصی و حقوق عمومی در هنگام استفاده از Firefly است.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Amaka Nwaokocha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا