🚨 اخبار ارز دیجیتال

فروشگاه Google Play به طور رسمی به بازی‌های NFT اجازه می‌دهد، اما بازی‌های قمار را نه


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تیم فروشگاه می‌گوید بازی‌ها می‌توانند NFT‌هایی را برای فروش یا کسب درآمد ارائه دهند، اما توسعه‌دهندگان باید این ویژگی را در توضیحات بازی اعلام کنند و اجازه قمار را ندهند.

بر اساس یک پست وبلاگ در ۱۲ ژوئیه توسط مدیر محصول گروه فروشگاه، جوزف میلز، فروشگاه Google Play اکنون به ناشران بازی های ویدیویی اجازه می دهد تا بازی های توکن غیرقابل تعویض (NFT) را در فروشگاه بفروشند. در این پست، میلز گفت که خوشحال است که به اشتراک بگذارد که Google Play در حال به‌روزرسانی سیاست‌های خود است تا راه‌های جدیدی را برای تجارت محتوای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین در برنامه‌ها و بازی‌ها در Google Play باز کند. این شامل «افزایش وفاداری کاربر از طریق پاداش‌های منحصر به فرد NFT است.» “

گوگل پلی در سال ۲۰۱۸ یک برنامه استخراج ارز دیجیتال را از فروشگاه خود ممنوع کرد و بازی ویدیویی Bitcoin Blast را به عنوان “تقلب” در سال ۲۰۲۰ حذف کرد. اپ استور اپل در ماه اکتبر اعلام کرد که NFT های خریداری شده خارج از اپ استور نمی توانند مزایای ویژه ای را در بازی به کاربران ارائه دهند، در غیر این صورت بازی ممنوع خواهد شد. علاوه بر این، NFT هایی که از طریق نسخه اپ استور بازی اپل فروخته می شوند باید ۳۰ درصد کمیسیون به اپل بپردازند.

این اقدامات و اظهارات بسیاری از کارشناسان صنعت را به این باور رساند که بازی‌های NFT موبایل مورد حمله قرار گرفته‌اند. با این حال، خط‌مشی جدید Google Play به وضوح نشان می‌دهد که این بازی‌ها در دستگاه‌های اندرویدی به شرط رعایت چند قانون قابل استقبال هستند.

مربوط: Uniswap می گوید که اپلیکیشن موبایلش از زندان اپل خارج شده و در اکثر کشورها موجود است

طبق این پست، توسعه‌دهندگان باید به وضوح بیان کنند که آیا بازی‌های آنها به کاربران اجازه می‌دهد تا NFT یا ارزهای رمزنگاری شده کسب کنند یا بخرند. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان بازی مجاز به «تجلیل از درآمدهای احتمالی ناشی از بازی یا فعالیت‌های تجاری»، فروش لوت‌باکس یا در غیر این صورت به بازیکنان اجازه قمار کردن را ندارند. من نمی‌توانم.

تا زمانی که بازی‌ها از این قوانین پیروی کنند، بازی‌ها می‌توانند دارایی‌های توکن‌شده را به عنوان بخشی از تجربه بازی ارائه دهند، از جمله «تصویر مجدد بازی‌های سنتی با محتوای متعلق به کاربر». Google Play گفت که با رهبران بازی‌های Web3 برای تنظیم این دستورالعمل‌ها کار کرده و «به تعامل با توسعه‌دهندگان برای درک چالش‌ها و فرصت‌های آنها ادامه خواهد داد».

بازی‌های Web3 از استیم، بزرگترین شرکت پخش بازی‌های رایانه‌ای در جهان نیز ممنوع شده است. با این حال، رقیب استیم، اپیک گیمز، بازی کارتی NFT «Gods Unchained» را در ۲۲ ژوئن در فروشگاه خود منتشر کرد.نویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا