اخبار ارز دیجیتال

گوگل پروژه آینده دیجیتال را با کمک 20 میلیون دلاری برای حمایت از “هوش مصنوعی مسئول” راه اندازی کرد.

این راه‌اندازی پیش از مجموعه‌ای از انجمن‌های هوش مصنوعی برگزار می‌شود که توسط چاک شومر، رهبر اکثریت سنای ایالات متحده برگزار می‌شود.

گوگل و موسسه خیریه آن Google.org در 11 سپتامبر پروژه آینده دیجیتال را راه اندازی کردند، ابتکاری برای تحقیق در مورد فناوری هوش مصنوعی مسئول (AI).

Mountain View در مجموع 20 میلیون دلار در کمک های مالی به اندیشکده ها و مؤسسات آکادمیک پیشرو در سراسر جهان برای “پیشبرد گفتگو و تحقیق” در زمینه فناوری هوش مصنوعی سرمایه گذاری خواهد کرد.

طبق یک پست وبلاگ، گوگل می‌خواهد از طریق همکاری نزدیک‌تر با سازمان‌های خارجی و تعهد به ایجاد بحث‌های مسئولانه، به مسائل مربوط به انصاف، سوگیری، اطلاعات غلط، امنیت و آینده کاری رسیدگی کند.

از طریق این پروژه، ما از محققان، میزبان کنفرانس‌ها و بحث در مورد راه‌حل‌های سیاست عمومی برای تقویت توسعه مسئولانه هوش مصنوعی حمایت خواهیم کرد.»

برندگانی که قبلاً از این صندوق کمک مالی دریافت کرده اند عبارتند از: موسسه آسپن، موسسه بروکینگز، بنیاد کارنگی برای صلح بین المللی، مرکز امنیت جدید آمریکایی، مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی، موسسه فناوری امنیت، و رهبری. صندوق آموزشی کنفرانس. , MIT Work of the Future, R Street Institute, SeedAI.

راه اندازی این پروژه در حالی صورت می گیرد که مدیران عامل بزرگ ترین شرکت های فناوری جهان قرار است در 13 سپتامبر در واشنگتن دی سی برای کنفرانس AI به میزبانی چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، گرد هم آیند. این در زمان مناسب انجام می شود.

مربوط: سناتورها از طرحی دو حزبی برای مقررات جامع هوش مصنوعی رونمایی کردند

آلفابت/ ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل و اریک اشمیت، مدیرعامل و رئیس سابق گوگل، مایکروسافت را به همراه مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، و ساتیا نادلا بیل گیتس، مدیر عامل مایکروسافت، جنسن هوانگ، مدیر عامل انویدیا، سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI و نمایندگان آنها، تاسیس کردند. برای حضور برنامه ریزی شده است. از سازمان های حقوق مدنی

این رویداد فرخنده نه تنها مدیران عامل شرکت‌های آمریکایی را گرد هم می‌آورد که مجموعاً ارزش بازار آنها بیش از 6 تریلیون دلار است، بلکه ظاهراً اولین بار پس از حضور آقای زاکربرگ و آقای ماسک در یک اتاق خواهد بود. این اولین بار خواهد بود. زمانی که دور هم جمع شده اند مسابقه هنرهای رزمی خراب شد.

به گفته دفتر سناتور شومر، هدف از برگزاری این رویداد بحث در مورد سیاست های هوش مصنوعی است. این اولین کنفرانس از 9 کنفرانس مشابهی خواهد بود که در طول پاییز برنامه ریزی شده است، اگرچه هنوز مشخص نیست که آیا رویدادهای آینده همان لیست مهمانان را خواهند داشت یا خیر.

نویسنده: Tristan Greene
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا