اخبار ارز دیجیتال

گوگل ۳۰۰ میلیون دلار در شرکت هوش مصنوعی سرمایه گذاری می کند که قبلاً توسط Sam Bankman-Fried تامین مالی شده بود.

اعضای کریپتو توییتر حدس می زنند که آیا Bankman-Fried و FTX 530 میلیون دلار سرمایه گذاری گزارش شده در Anthropic را برای بازپرداخت طلبکاران FTX جمع آوری خواهند کرد.

گزارش شده است که گوگل کلود ۳۰۰ میلیون دلار در استارتاپ هوش مصنوعی (AI) Anthropic سرمایه گذاری کرده است. آنتروپیک حدود ۶ ماه قبل از سقوط فاجعه بار FTX، بیش از ۵۰۰ میلیون دلار بودجه از مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید دریافت کرد.

فایننشال تایمز در ۴ فوریه رقم ۳۰۰ میلیون دلاری را گزارش کرد، در حالی که Anthropic همکاری سرمایه گذاری با Google Cloud را در همان روز تایید کرد، اما این رقم را فاش نکرد.

در همان اطلاعیه، آنتروپیک همچنین تأیید کرد که قبلاً از افرادی مانند بانکمن-فرید و مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ، کارولین الیسون، در دور سرمایه گذاری سری B، کمک مالی جمع آوری کرده است.

دور سری B توسط مدیر عامل FTX سام بنکمن-فرید رهبری شد. همچنین کارولین الیسون، جیم مک کلاو، نیشاد سینگ، جان تالین و مرکز تحقیقات ریسک های نوظهور (CERR) در این دور شرکت کردند. ”

بر اساس گزارش Crunchbase، تلاش برای تامین مالی، به رهبری Bankman-Fried، در آوریل ۲۰۲۲ انجام شد.

بر اساس پست اخیر در نیویورک تایمز، حدود ۵۳۰ میلیون دلار از ۵۸۰ میلیون دلار جمع‌آوری شده از سوی بانکمن-فرید و شرکای تجاری سابقش تامین شده است.

با این حال، برخی معتقدند که این تعداد حتی بیشتر است.

۱ بستانکار FTX من باور دارم سهام بانکمن-فرید در یک شرکت هوش مصنوعی می تواند به ۱.۱ میلیارد دلار برسد. با این حال، طلبکار در مورد این رقم توضیح بیشتری نداد.

سایر اعضای جامعه توییتر Crypto نیز نتیجه گیری اینکه آیا از سهام بانکمن-فرید برای پرداخت بدهی هنگفتی که FTX از اختلافات اخیرش انباشته شده است استفاده می شود یا خیر.

مربوط: هوش مصنوعی گوگل همه ۱۰۰۰۰ NFT BAYC را به هنر ماشینی تبدیل می کند

در مورد این مشارکت، آنتروپیک از خوشه‌های GPU و TPU Google Cloud برای آموزش، مقیاس‌بندی و پیاده‌سازی یک جعبه گفتگوی هوش مصنوعی به نام «کلود» مشابه ChatGTP OpenAI استفاده خواهد کرد.

طبق گزارش فایننشال تایمز، گوگل کلود تقریباً ۱۰ درصد از سهام آنتروپیک را به دست آورده است.

در حالی که باید دید بخش عمده ای از بدهی پرونده ورشکستگی FTX از کجا تامین می شود، بانکمن-فرید یک شکایت شخصی علیه هر هشت کیفرخواست مبتنی بر کلاهبرداری و توطئه که در ۳ ژانویه علیه او وضع شده بود تنظیم کرده است. او بی گناه خود را پذیرفت.

بنکمن-فرید در حال حاضر در خانه پدر و مادرش در کالیفرنیا در حبس خانگی به سر می برد و در انتظار تاریخ محاکمه ای است که برای ۲ اکتبر ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا