اخبار ارز دیجیتال

Google I/O: غول فناوری ده‌ها ابزار جدید هوش مصنوعی را راه‌اندازی می‌کند – پس چه چیزی در راه است؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گوگل در آخرین کنفرانس I/O خود از تعدادی از ویژگی های هوش مصنوعی رونمایی کرد و از مدل های جدید و بهبود یافته هوش مصنوعی رونمایی کرد که در تمام محصولات اصلی این شرکت ادغام خواهند شد.

غول فناوری گوگل در کنفرانس سالانه Google I/O خود از مجموعه ای از ویژگی های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی (AI) رونمایی خواهد کرد که جدیدترین فناوری هوش مصنوعی را به پلتفرم های پرچمدار خود می آورد.

در 10 می، کنفرانس سالانه Google I/O در کالیفرنیا برگزار شد، جایی که ساندار پیچای، مدیر عامل شرکت، سخنرانی کلیدی در مورد مهم‌ترین به‌روزرسانی‌ها و سایر اعلامیه‌های پشته هوش مصنوعی این شرکت ارائه کرد.

دست نمایش گوگل

مدل زبان مسیرها (PaLM) توسط گوگل در آگوست گذشته معرفی شد. از آن زمان، توسعه‌دهندگان از مدل‌های یادگیری زبان برای ارسال برنامه‌های مرتبط با هوش مصنوعی مانند چت بات محبوب استفاده کرده‌اند.

گوگل این مدل را با “PaLM 2” به روز کرده است و قابلیت های استنتاج، کدگذاری و چند زبانه آن را بهبود بخشیده است زیرا این مدل در موضوعات پیچیده تر و متنوع تر آموزش داده می شود.

PaLM 2 در اندازه‌های مختلف عرضه می‌شود و می‌توان آن را در یک تکرار از مدل بر روی تلفن‌های همراه نصب کرد.

پیچای در سخنرانی اصلی I/O در 10 مه PalM 2 را معرفی کرد. سس: یوتیوب

گوگل گفت که PalM جدید ستون فقرات بیش از 25 برنامه است و دو مدل تخصصی را معرفی کرده است. Med-PaLM 2 برای کاربردهای پزشکی و Sec PaLM 2 برای استفاده در امنیت سایبری.

آیا بینگ بازنده خواهد شد؟ — جستجوی گوگل به زودی یک نسخه پشتیبان از هوش مصنوعی دریافت خواهد کرد

محصول جستجوی گل سرسبد گوگل با ادغام ChatGPT OpenAI به عنوان بخشی از موتور جستجوی خود، از پشتوانه هوش مصنوعی برخوردار است زیرا بینگ رقیب مایکروسافت گوگل را شکست داد.

این ویژگی، که در واقع Search Generative Experience (SGE) نامیده می‌شود، به عنوان یک آزمایش محدود با کاربران آمریکایی که قبل از اینکه گوگل گسترش گسترده‌تری را در نظر بگیرد، آزمایش را انتخاب کرده‌اند، راه‌اندازی می‌شود.

با توجه به نمایش محصول، این ابزار اطلاعات را از صفحات وب گردآوری می کند و آنها را به عنوان پاسخ هایی شبیه به ChatGPT در بالای نتایج جستجوی واقعی گوگل ارائه می دهد.

همچنین هنگامی که کاربر از گزینه “فروشگاه” در جستجوی خود استفاده می کند، اطلاعاتی در مورد محصولات جستجو شده ارائه می دهد. در نمایشی که توسط گوگل ارائه شد، این مدل توصیه‌هایی در مورد جنبه‌هایی از دوچرخه ارائه کرد که برای مثال وقتی کاربر دوچرخه‌های الکترونیکی را جستجو می‌کند، به دنبال چه جنبه‌هایی باشد.

بارد گوگل حتی قدرت بیشتری پیدا می کند

Bard – پاسخ Google به ChatGPT – بخشی از محصولاتی بود که درمان PalM 2 را دریافت کرد، با عملکرد پیشرفته و گسترش گسترده‌تر.

این مدل هوش مصنوعی مکالمه که حدود دو ماه پیش راه اندازی شد، تنها در ایالات متحده و بریتانیا مستقر شد، اما اکنون در بیش از 180 کشور جهان مستقر شده است.

بخشی از ارتقاء بارد شامل بهبودهایی در توانایی کدنویسی و کارنامه او می شود و گوگل نیز با مشخص کردن جایی که ربات کد خاصی دریافت کرده است، نقل قول ها را بهبود بخشیده است.

Bard برای بهبود عملکرد به PalM 2 جدید Google منتقل شده است. سس: یوتیوب

ابزارهای AI تولید کننده تصویر از شرکت نرم افزار گرافیکی Adobe نیز به زودی در Bard ادغام خواهند شد و به آن اجازه می دهد تصاویر را از همان دستورات ابزارهای محبوب مشابه تولید کند.

ایمیل ها، اسناد، نقشه ها و غیره هوش مصنوعی خواهند بود

بسیاری از محصولات دیگر Google نیز توسط PalM 2 پشتیبانی می‌شوند و Pichai مجموعه‌ای از نمایش‌ها را برگزار کرد که ویژگی‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را برای Google Maps، Docs، Email و Photos به نمایش گذاشت.

یکی از نسخه‌های نمایشی، یک نسخه مجهز به هوش مصنوعی از ویژگی «نوشتن هوشمند» جیمیل را نشان می‌دهد که می‌تواند به‌طور خودکار پاسخ‌های ایمیل را با درخواست‌ها ایجاد کند.

مربوط: دمیس حسابیس، مدیرعامل Google DeepMind می‌گوید AGI می‌تواند «در چند سال آینده» وارد بازار شود.

همچنین می‌تواند متن را به گونه‌ای تنظیم کند که رسمی‌تر، مفصل‌تر یا مختصر باشد و به نظر می‌رسد که داده‌ها را از رشته‌های ایمیل بیرون می‌کشد و پاسخ‌ها را به صورت دسته‌ای ارسال می‌کند.

تکرار محصول پاسخگوی خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی در Gmail. سس: یوتیوب

یک محصول مشابه، Magic Compose، با پاسخ‌های تولیدشده توسط هوش مصنوعی به گوشی‌های اندرویدی گوگل می‌آید تا به انتقال «حالت دلخواه» مانند «سرد شدن» یا «شکسپیر» به پیام‌های شما کمک کند.

Gemini می‌تواند کنترل PalM را با هوش مصنوعی حتی جدیدتر در دست بگیرد

علیرغم اینکه به تازگی PalM 2 را معرفی کرده است، گوگل همچنین در حال کار بر روی یک مدل زبان در مقیاس بزرگ به طور قطعی پیشرفته تر به نام “Gemini” برای جایگزینی آن یا حداقل ارائه گزینه دیگری است.

Gemini هنوز در حال آموزش است، اما پیچای گفت که گوگل “از قبل قابلیت های چندوجهی بسیار خوبی دارد که در مدل های قبلی دیده نشده است.”

او اضافه کرد که پس از “تنظیم دقیق و تست دقیق ایمنی”، Gemini در اندازه ها و ویژگی های مختلف مشابه PalM 2 روانه بازار خواهد شد.

AI Eye: “بزرگترین جهش” هوش مصنوعی، ابزارهای جدید جالب، هوش مصنوعی DAO واقعی استنویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا