🚨 اخبار ارز دیجیتال

دمیس حسابیس، مدیرعامل Google DeepMind می‌گوید AGI می‌تواند «در چند سال آینده» در افق باشد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مدیر عامل گوگل دیپ مایند می گوید که هوش مصنوعی در سطح انسانی ممکن است تا سال ۲۰۳۳ ظاهر شود. این رویدادی است که می تواند اساساً عملکرد ربات های معاملاتی رمزنگاری و فناوری مبتنی بر GPT را تغییر دهد.

Demis Hassabis، مدیرعامل Google DeepMind اخیراً پیش‌بینی کرده است که سیستم‌های هوش مصنوعی در «چند سال آینده» تا «احتمالاً ظرف یک دهه» به سطح آگاهی انسان‌ها خواهند رسید.

Hassabis پس از شروع کار خود در صنعت بازی، Google DeepMind (تکنولوژی‌های DeepMind سابق) را تأسیس کرد که به دلیل توسعه سیستم هوش مصنوعی AlphaGo که برترین بازیکنان Go جهان را شکست می‌دهد، شهرت دارد.

در مصاحبه اخیر در جشنواره آینده همه چیز وال استریت ژورنال، حسابیس به مصاحبه کننده کریس میمز گفت که او معتقد است ظهور ماشین هایی با آگاهی در سطح انسانی قریب الوقوع است.

“پیشرفت در چند سال گذشته شگفت انگیز بوده است. فکر کنید.”

این نظرات تنها دو هفته پس از آن منتشر شد که گوگل اعلام کرد، به دلیل سازماندهی مجدد داخلی، “Google AI” و “DeepMind” را با نام مناسب “Google DeepMind” ترکیب خواهد کرد.

وقتی از Hassabis خواسته شد که “AGI” (هوش عمومی مصنوعی) را تعریف کند، گفت: “آگاهی در سطح انسانی”.

در حال حاضر، هیچ تعاریف، آزمایش یا معیار استاندارد شده ای برای AGI وجود ندارد که به طور گسترده توسط جامعه STEM پذیرفته شده باشد. همچنین یک اجماع علمی واحد در مورد امکان AGI وجود ندارد.

افراد مشهوری مانند راجر پنروز (همکار قدیمی تحقیقاتی استیون هاوکینگ) معتقدند AGI امکان پذیر نیست، در حالی که دیگران معتقدند دهه ها یا حتی قرن ها طول می کشد تا دانشمندان و مهندسان آن را درک کنند.

از جمله افرادی که در آینده نزدیک به AGI یا اشکال مشابه هوش مصنوعی در سطح انسانی صعود می کنند، ایلان ماسک و سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI هستند.

AGI پس از انتشار ChatGPT و تعداد بیشماری از محصولات و خدمات هوش مصنوعی مشابه در چند ماه گذشته به یک موضوع داغ تبدیل شده است. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که هوش مصنوعی در سطح انسان، که اغلب به عنوان فناوری جام مقدس از آن یاد می‌شود، تمام جنبه‌های زندگی روی زمین را مختل خواهد کرد.

دستیابی به هوش مصنوعی در سطح انسانی می تواند بسیاری از جنبه های صنعت ارزهای دیجیتال را مختل کند. در دنیای ارزهای دیجیتال، ما ماشین‌های کاملاً مستقلی را می‌بینیم که می‌توانند به عنوان کارآفرین، مجری، مشاور و معامله‌گر عمل کنند، با قدرت استدلال هوشمندانه انسان‌ها و توانایی نگهداری اطلاعات و اجرای کد در سیستم‌های رایانه‌ای. من توانستم.

اینکه آیا عوامل AGI به عنوان ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی به ما خدمت خواهند کرد یا برای منابع با ما رقابت خواهند کرد، باید دید.

حسابیس در مورد این سناریو گمانه زنی نکرد، اما به وال استریت ژورنال گفت: درک کنید که سیستم زیربنایی چه کاری انجام می دهد. “

این ممکن است با وضعیت فعلی که در آن محصولاتی مانند Google Bard کارفرمای خودش و ChatGPT OpenAI به تازگی عمومی شده اند، کنار هم قرار گیرد.

مربوط: «پدرخوانده هوش مصنوعی» از گوگل استعفا داد و در مورد خطرات هوش مصنوعی هشدار داد

صاحبان صنعت مانند سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI و Nando de Freitas از DeepMind می گویند که معتقدند اگر توسعه دهندگان به توسعه مدل های فعلی ادامه دهند، AGI می تواند به طور طبیعی ظهور کند. همچنین، یکی از محققان گوگل به تازگی شرکت را پس از ادعای اینکه مدلی به نام LaMDA قبلاً دارای احساسات بوده است، ترک کرد.

با توجه به عدم قطعیت پیرامون توسعه این فناوری ها و تأثیر بالقوه آنها بر بشریت، هزاران نفر از جمله استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران ایلان ماسک و شرکت اپل، اخیراً سیستم های مرتبطی را ساخته اند. نامه سرگشاده ای را امضا کردند که از شرکت ها و افراد برای توقف توسعه ۶ ماه به دانشمندان اجازه می دهد تا احتمال آسیب را ارزیابی کنند.نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا