🚨 اخبار ارز دیجیتال

Google Cloud 11 بلاک چین را به انبار داده BigQuery اضافه می کند

BigQuery گوگل ۱۱ مجموعه داده عمومی جدید را برای شبکه های بلاک چین اضافه می کند که به کاربران امکان می دهد انواع داده ها را از این شبکه ها بازیابی کنند.

بر اساس یک پست وبلاگ در ۲۱ سپتامبر، سرویس BigQuery Google Cloud به تازگی ۱۱ شبکه بلاک چین را به انبار داده خود اضافه کرده است. شبکه های جدید عبارتند از Avalanche، Arbitrum، Cronos، Ethereum Görli testnet، Fantom، Near، Optimism، Polkadot، Polygon mainnet، Polygon Mumbai testnet و Tron.

BigQuery سرویس انبار داده گوگل است. شرکت های سازمانی می توانند از آن برای ذخیره و جستجوی داده ها استفاده کنند. ما همچنین چندین مجموعه داده عمومی از جمله Google Trends، اطلاعات جمعیت شناختی American Community Service و Google Analytics را ارائه می دهیم که می توانید از آنها پرس و جو کنید.

در سال ۲۰۱۸، گوگل مجموعه داده بیت کوین را به عنوان بخشی از خدمات خود راه اندازی کرد و اواخر همان سال اتریوم را نیز اضافه کرد. ما در فوریه ۲۰۱۹ به گسترش پوشش بلاک چین خود ادامه دادیم و بیت کوین کش، دش، دوج کوین، اتریوم کلاسیک، لایت کوین و زی کش را اضافه کردیم. اعلامیه ۲۱ سپتامبر به این معنی است که BigQuery داده ها را از مجموع ۱۹ شبکه بلاک چین منتقل می کند.

علاوه بر این افزوده‌های جدید بلاک‌چین، گوگل ویژگی‌های جدیدی را نیز با هدف آسان‌تر کردن اجرای پرس‌و‌جوهای بلاک چین اجرا کرده است. این تیم روشی را برای پردازش نتایج اعشاری طولانی که معمولاً در زنجیره‌های بلوکی از طریق مجموعه‌ای از توابع تعریف‌شده توسط کاربر (UDF) یافت می‌شود، ارائه کرد. گوگل در پستی ادعا کرد که این ویژگی‌های جدید به مشتریان امکان دسترسی به اعداد اعشاری طولانی‌تر در داده‌های بلاک چین را می‌دهد و خطاهای گرد کردن در محاسبات را کاهش می‌دهد.

Google Cloud علاقه خود را به فناوری بلاک چین در سال ۲۰۲۳ افزایش می دهد. در ۷ جولای، Google Cloud با Voltage، ارائه‌دهنده زیرساخت شبکه لایتنینگ شریک شد. و در ۱۴ سپتامبر، با استارتاپ Web3 Orderly Network همکاری کرد تا به ارائه اجزای خارج از زنجیره برای امور مالی غیرمتمرکز کمک کند.


نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا