اخبار ارز دیجیتال

Google Assistant به زودی سرویس چت هوش مصنوعی Bard را در بر خواهد گرفت

گوگل اعلام کرده است که برنامه هوش مصنوعی مبتنی بر مرورگر خود، Bard، به زودی در دستگاه های دستیار گوگل در دسترس خواهد بود.

بر اساس پستی که تیم توسعه در 4 اکتبر در رسانه های اجتماعی منتشر کرد، دستیار گوگل به زودی از سرویس چت هوش مصنوعی (AI) گوگل، Bard، در پاسخ های خود استفاده خواهد کرد.

Google Assistant نرم‌افزار هوش مصنوعی است که در دستگاه‌های Google Home مانند Nest Mini و Nest Hub استفاده می‌شود. همچنین در گوشی های هوشمند و تبلت های اندرویدی موجود است. در همین حال، Bard برنامه چت هوش مصنوعی مبتنی بر مرورگر گوگل است که در تلاش برای رقابت با ChatGPT OpenAI است.

Bard یک برنامه هوش مصنوعی جدید است که می تواند بسیاری از کارهایی را انجام دهد که دستیار Google نمی تواند انجام دهد. به عنوان مثال، رزومه نامه ایجاد کنید، کد کامپیوتری ایجاد کنید، مقاله بنویسید، به سوالات پیچیده در مورد تاریخ یا ریاضیات پاسخ دهید، و بسیاری از اقدامات پیشرفته دیگر را بر اساس درخواست های کاربر انجام دهید. شما می توانید این کار را انجام دهید. در مقابل، Google Assistant تنها می تواند به سوالات بسیار ساده پاسخ دهد.

مربوط: بارد گوگل چیست و چگونه کار می کند؟

در همان روز با اعلام رسانه های اجتماعی، گوگل در یک رویداد عمومی به نام “ساخته شده توسط گوگل” برای توضیح در مورد ارتقای جدید ارائه کرد. بر اساس گزارشی که توسط ZDNet منتشر شده است، گوگل اعلام کرده است که دستیار بارد می تواند با مجوز به ایمیل کاربران دسترسی داشته باشد و می تواند حساب های ایمیل کاربران را دسته بندی کرده و محتوای آنها را گزارش دهد. همچنین می توانید تعطیلات را برای کاربران برنامه ریزی کنید، اسنادی را با استفاده از Google Docs ایجاد کنید و پیام های متنی SMS ایجاد کنید.

دستیار همچنین می تواند تصاویر را به عنوان ورودی بپذیرد. به عنوان مثال، کاربران می توانند یک تصویر را آپلود کنند و از دستیار پرنده گوگل بخواهند که برای آن یک عنوان ایجاد کند. گوگل تاریخ دقیق عرضه را اعلام نکرد، اما ادعا کرد که در حال حاضر در حال آزمایش است.

گوگل به شدت نسخه های بهبود یافته هوش مصنوعی خود را برای رقابت با OpenAI و مایکروسافت منتشر کرده است. این شرکت Google Bard را در کشورهای منتخب در 10 می منتشر کرد. در 14 ژوئیه، علیرغم مقررات سختگیرانه اتحادیه اروپا در مورد هوش مصنوعی، دسترسی بارد را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا گسترش داد. با وجود این دستاوردها، بارد هنوز مشکلاتی برای حل کردن دارد، زیرا کوین تلگراف در ماه ژوئن کشف کرد که گاهی اوقات هتل هایی را که وجود ندارند توصیه می کند.


نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا