اخبار ارز دیجیتال

گوگل با خط مشی جدیدی راه را برای محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی هموار می کند

تغییرات ظریف در توضیحات سیستم محتوای مفید جستجوی گوگل به خوبی می تواند آغاز عصر جدیدی از توزیع محتوا در اینترنت باشد. آیا چیزی وجود دارد که باید آن را بپذیریم یا برای فکر کردن مکث کنیم؟

در ۱۶ سپتامبر، Google شرح سیستم محتوای مفید را به‌روزرسانی کرد. این سیستم برای کمک به صاحبان وب سایت طراحی شده است تا محتوایی را ایجاد کنند که عملکرد خوبی در موتور جستجوی گوگل داشته باشد.

گوگل تمام ابزارها و روش هایی را که برای “رتبه بندی” سایت ها استفاده می کند، فاش نمی کند. این به این دلیل است که در مدل کسب و کار سایت و دارایی معنوی ارزشمند آن نقش اساسی دارد. با این حال، ما نکاتی را در مورد مواردی که سایت شما باید و چه مواردی نباید داشته باشد ارائه می دهیم.

تا ۱۶ سپتامبر، یکی از عواملی که گوگل به آن نگاه می کرد این بود که چه کسی محتوا را نوشته است. ما به سایت‌هایی که به نظر می‌رسد توسط انسان‌های واقعی نوشته شده‌اند، اهمیت بیشتری می‌دهیم تا محتوای با کیفیت‌تر نوشته شده توسط انسان را نسبت به محتوایی که احتمالاً با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی (AI) مانند ChatGPT نوشته شده‌اند، تقویت کنیم. آن را بزرگ‌تر کردیم.

ما در بحث سیستم محتوای اطلاع رسانی بر این نکته تاکید کردیم. “سیستم محتوای اطلاعاتی جستجوی گوگل سیگنال هایی را تولید می کند که در سیستم های رتبه بندی خودکار استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که مردم محتوای اصلی و آموزنده را می بینند.” نوشته شده توسط یک شخصبرای افراد، در نتایج جستجو. ”

با این حال، در آخرین نسخه، خوانندگان زیرک متوجه تغییرات ظریفی مانند:

“سیستم محتوای مفید جستجوی Google سیگنال هایی تولید می کند که توسط سیستم رتبه بندی خودکار ما استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که نتایج جستجو محتوای اصلی و مفید ایجاد شده برای شما را نشان می دهد.”

به نظر می رسد که محتوای نوشته شده توسط انسان دیگر مشکلی برای گوگل نیست و یک سخنگوی گوگل این موضوع را تایید کرد و به Gizmodo گفت: “این ویرایش یک تغییر کوچک بود” […] این برای هماهنگی بهتر با راهنمایی های ما در مورد محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی در جستجو است. جستجو در مورد کیفیت محتوایی است که رتبه بندی می کنید و نحوه ایجاد آن. اگر محتوا صرفاً برای اهداف رتبه‌بندی (چه توسط انسان یا اتوماسیون) ایجاد شده باشد، خط‌مشی‌های هرزنامه را نقض می‌کند، بنابراین جستجو این کار را انجام نمی‌دهد، همانطور که برای سال‌ها با موفقیت با محتوای تولید انبوه انجام شده است. من قصد دارم با آن مقابله کنم. . ”

البته این سؤالات جالبی را ایجاد می کند. گوگل کیفیت را چگونه تعریف می کند؟ و چگونه خوانندگان تفاوت بین مقاله نوشته شده توسط انسان و مقاله تالیف شده توسط ماشین را می دانند و به آن اهمیت می دهند؟

مایک بینبریج از Don’t Believe The Truth، پروژه ای که به بررسی مسائل مربوط به قابلیت تایید و مشروعیت در وب می پردازد، به Cointelegraph گفت:

صادقانه بگویم، این تغییر سیاست شگفت‌انگیز است. شستن دست‌ها از چیزی بسیار اساسی نفس‌گیر است. دریچه‌ها را به روی موجی از اطلاعات باز می‌کند.»

حقیقت در مقابل هوش مصنوعی

وقتی صحبت از کیفیت به میان می آید، می توانید در عرض چند دقیقه به صورت آنلاین تحقیق کنید که گوگل از چه دستورالعمل هایی برای تعریف کیفیت استفاده می کند. فاکتورها شامل طول مقاله، تعداد تصاویر و عنوان‌های فرعی گنجانده شده، املا، دستور زبان و موارد دیگر می‌شود.

ما همچنین نگاهی عمیق‌تر به میزان محتوایی که یک سایت تولید می‌کند و چند بار به ما این حس را می‌دهد که چقدر وب سایت «جدی» است، می‌اندازیم. و به خوبی کار می کند. البته، کاری که ما در واقع انجام نمی دهیم این است خواندن به آنچه در صفحه نوشته شده است نگاه کنید و سبک، ساختار و دقت آن را ارزیابی کنید.

زمانی که ChatGPT تقریبا یک سال پیش معرفی شد، همهمه حول توانایی آن برای ایجاد متن زیبا و مهمتر از همه متقاعدکننده بود که تقریباً حاوی هیچ واقعیتی نبود.

در اوایل سال ۲۰۲۳، یک شرکت حقوقی در ایالات متحده به دلیل طرح شکایتی که شامل ارجاع به موارد و قوانین موجود بود جریمه شد. یک وکیل مشتاق به سادگی از ChatGPT خواست تا پیش نویس سندی قوی در مورد پرونده تهیه کند که با استناد به سابقه و وقایعی که از هوا بیرون آمده بود تهیه شده بود. نرم افزار هوش مصنوعی به قدری قدرتمند است که برای چشمان آموزش ندیده، متنی که تولید می کند کاملا واقعی به نظر می رسد.

بنابراین چگونه خوانندگان می توانند بدانند که اطلاعاتی که پیدا می کنند یا مقاله ای که می خوانند توسط یک انسان نوشته شده است و دقیق است؟ مواردی از این قبیل را بررسی کنید ابزارهایی برای این کار در دسترس هستند، اما نحوه کارکرد و میزان دقیق آن در پوشیده شده است. رمز و راز علاوه بر این، بعید است که کاربر عادی وب هر آنچه را که آنلاین می‌خواند تأیید کند.

تا پیش از این، اکثر ما کورکورانه باور داشتیم که آنچه روی صفحه می بینیم، مانند کلمات یک کتاب واقعی است. شخصی، در جایی تمام محتوا را بررسی کرد و مشروعیت آن را تضمین کرد. و گوگل قبلاً این کار را برای جامعه نیز انجام می داد، اگر به طور گسترده شناخته نشده بود، اما دیگر اینطور نیست.

از این نظر، قبلاً این باور کورکورانه وجود داشت که گوگل در تشخیص واقعی و غیر واقعی و فیلتر کردن بر اساس آن به اندازه کافی خوب است. شاید بسیاری از محتوایی که در حال حاضر مصرف می کنید توسط هوش مصنوعی تولید شده باشد.

با توجه به اینکه هوش مصنوعی دائماً در حال بهبود است، احتمالاً مقدار آن افزایش می‌یابد و خطوط ممکن است تار شوند و تشخیص یکی از دیگری تقریباً غیرممکن است.

باینبریج اضافه کرد: “مسیری که اینترنت در آن قرار دارد، مسیری خطرناک است، و مسیری آزاد است که در آن صفحه کلید واقعاً از شمشیر قدرتمندتر می شود. به اتاق زیر شیروانی بروید و دایره المعارف های خود را پاک کنید. آنها احتمالا مفید خواهند بود.” “البته!”

گوگل قبل از انتشار به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

نویسنده: Alek Hidell
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا