اخبار ارز دیجیتال

گوگل به اتهامات مربوط به تبلیغات ردیابی داده های کودکان پاسخ می دهد

پس از انتشار گزارش‌های دقیق مبنی بر اینکه ممکن است تبلیغ‌کنندگان یوتیوب داده‌های کودکان را جمع‌آوری کنند، گوگل با بیان اینکه «خط‌مشی‌های سخت‌گیرانه» برای محتوای کودکان دارد، پاسخ داد.

شرکت مادر یوتیوب، گوگل، به گزارش‌هایی که حاکی از آن است که تبلیغ‌کنندگان یوتیوب داده‌هایی را از کودکانی که ویدیوها را در این پلتفرم تماشا می‌کنند، دریافت می‌کنند، پاسخ داده است.

در ۱۸ آگوست، یک روز پس از انتشار این گزارش، گوگل وبلاگی را منتشر کرد که در آن “استانداردهای سختگیرانه حریم خصوصی برای محتوای کودکان” را احیا کرد. محتوای مناسب برای کودکان، محتوایی است که در YouTube به عنوان در نظر گرفته شده برای مشاهده توسط کودکان علامت گذاری شده است.

این غول بزرگ فناوری اعلام کرد که بر ایجاد محصولاتی برای کودکان مانند YouTube Kids و حساب‌های تحت نظارت متمرکز شده است.

ما زمان و منابع قابل توجهی را برای محافظت از کودکان در پلتفرم خود سرمایه گذاری کرده ایم، به خصوص وقتی صحبت از تبلیغاتی باشد که می بینند…

همچنین اعلام کرد که تبلیغات شخصی سازی شده برای کاربران زیر ۱۸ سال و محدودیت هایی در دسته بندی های تبلیغاتی متناسب با سن در سطح جهانی معرفی کرده است.

همچنین گفته است که محدودیت‌های جهانی برای تبلیغات شخصی‌سازی شده و دسته‌بندی‌های تبلیغاتی متناسب با سن برای کاربران زیر ۱۸ سال در نظر گرفته است. این پست همچنین تصریح کرد که به ردیاب های شخص ثالث در تبلیغاتی که در محتوای کودکان نمایش داده می شود، اجازه نمی دهد.

با این وجود، پلتفرم تجزیه و تحلیل داده و شفافیت Adalytics در ۱۷ آگوست ادعا کرد که تبلیغ کنندگان YouTube ممکن است “به طور ناخواسته داده های میلیون ها کودک را جمع آوری کنند.” گزارشی ۲۰۶ صفحه ای منتشر کرد.

این گزارش وجود کوکی‌هایی را که نشان‌دهنده «فروپاشی» حریم خصوصی است، و همچنین «کوکی‌های منتشر نشده، دائمی و تغییرناپذیر» که YouTube به سرورهای خود، حتی برای ویدیوهای کودکان، بدون مشخص کردن دلیل ارسال می‌کند، می‌فرستد. این شامل ایجاد یک «شناسه منحصربه‌فرد» است. “. دارم جمعش میکنم

مربوط: یونیورسال موزیک و گوگل در حال مذاکره برای مبارزه با AI Deepfakes: گزارش

یک مقاله نیویورک تایمز همچنین در مورد تحقیقات Adalytics گزارش داد، و به طور خاص به مواردی که تبلیغ بزرگسالان یک بانک کانادایی به بینندگان یک برچسب ویدیویی با هدف کودکان نشان داده شد، اشاره کرد.

Adalytics گزارش می دهد که نرم افزار ردیابی شرکت هایی مانند گوگل، متا و مایکروسافت از زمانی که بیننده روی تبلیغ کلیک کرده است، مرورگرهای کاربران را برچسب گذاری کرده است.

نگرانی ها در مورد استانداردهای حریم خصوصی و جمع آوری داده های گوگل در ماه های اخیر افزایش یافته است زیرا گوگل همچنان به انتشار محصولاتی که هوش مصنوعی (AI) را در خود جای داده است، افزایش یافته است.

در ۱۱ ژوئیه، دادستانی به نمایندگی از میلیون ها کاربر که حریم خصوصی و حقوق مالکیت آنها توسط این تغییرات نقض شده است، اعلام کرد، گوگل در مورد به روز رسانی سیاست حفظ حریم خصوصی جدید برای حذف داده های هوش مصنوعی شکایت کرد.

کمتر از یک ماه بعد، گزارشی با تجزیه و تحلیل افزونه های مبتنی بر هوش مصنوعی برای مرورگر اینترنت کروم گوگل نشان داد که دو سوم آنها می توانند امنیت کاربران را به خطر بیندازند.

اخیراً، در ۱۵ آگوست، گوگل مجموعه ای از پیشرفت ها را در موتور جستجوی خود معرفی کرد که قابلیت های پیشرفته هوش مصنوعی مولد را در خود جای داده بود.

مجله: آیا پرداخت باج افزار باید ممنوع شود؟ایده ای جذاب اما خطرناک

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا