🚨 اخبار ارز دیجیتال

گلدمن ساکس حباب هوش مصنوعی را انکار می کند، انقلاب آینده را پیش بینی می کند

گلدمن ساکس می گوید که این سه ماهه در مراحل اولیه چرخه فناوری جدید است و آماده ارائه نتایج قوی تر است.

گلدمن ساکس در موضع خود مبنی بر اینکه حباب هوش مصنوعی (AI) وجود ندارد، با وجود نگرانی‌های مداوم در میان تحلیلگران در مورد افزایش چشمگیر علاقه به بازار هوش مصنوعی و افزایش شدید قیمت‌های سهام فناوری که در حال انجام است، ثابت مانده است. برعکس، قدرت های مالی معتقدند که ما در آستانه یک انقلاب هوش مصنوعی هستیم تا یک حباب مورد انتظار.

برخی شباهت هایی بین افزایش اخیر سهام هوش مصنوعی و حباب دات کام در اواخر دهه ۱۹۹۰ ترسیم کرده اند، اما گلدمن ساکس در انتشار اخیر به شدت این مقایسه را رد کرد.

پیتر اوپنهایمر، استراتژیست ارشد سهام جهانی در گلدمن ساکس، در ادامه در این نشریه استدلال کرد:

ما هنوز در مراحل اولیه چرخه فناوری جدید هستیم و معتقدیم که آماده ارائه عملکرد قوی تر هستیم.

گلدمن ساکس پیش بینی می کند که سرمایه گذاری جهانی در هوش مصنوعی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و می تواند تا سال ۲۰۲۵ به ۲۰۰ میلیارد دلار برسد. این افزایش به فرصت اقتصادی قابل توجه ارائه شده توسط هوش مصنوعی مولد مربوط می شود، زیر مجموعه ای از هوش مصنوعی که بر تولید محتوا با استفاده از مدل های زبانی در مقیاس بزرگ تمرکز دارد. گزارش های قبلی حاکی از آن بود که هوش مصنوعی مولد می تواند تا ۴.۴ تریلیون دلار به اقتصاد جهانی کمک کند.

مربوط:برزیل: کمیته سنا در نظر دارد لایحه هوش مصنوعی را ظرف ۱۲۰ روز تجزیه و تحلیل کند

سهام هوش مصنوعی در طول سال عملکرد چشمگیری داشتند که به بهبود شاخص کلی SP500 پس از رکود سال ۲۰۲۲ کمک کرد. بر اساس این گزارش، ارزش سهام پیشرو بازار به اندازه دوره های گذشته افزایش نیافته است. علاوه بر این، این شرکت ها دارای ترازنامه بسیار قوی و بازگشت سرمایه هستند.

اگرچه چشم انداز مثبت به نظر می رسد، برخی از کارشناسان توصیه می کنند در هنگام بررسی سرمایه گذاری در فضای هوش مصنوعی، احتیاط کرده و رویکرد محتاطانه ای داشته باشید. اوپنهایمر چارچوب PEARL را معرفی کرد که برای کمک به افراد در تصمیم گیری آگاهانه بر اساس تحقیقات کامل طراحی شده است.

مجله: AI Eye: 25000 معامله گر روی سهام ChatGPT شرط بندی کردند، هوش مصنوعی بد است…

نویسنده: Amaka Nwaokocha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا