🚨 اخبار ارز دیجیتال

لین آلدن می گوید که یک ارز بریکس با پشتوانه طلا «بسیار دشوار» است

لین آلدن، استراتژیست سرمایه‌گذاری، گفت که تلاش‌ها برای سقوط دلار آمریکا می‌تواند بر بیت کوین تأثیر بگذارد، اما ایجاد و حفظ یک ارز مشترک بریکس دشوار خواهد بود.

لین آلدن، اقتصاددان کلان، پیشنهاد پنج کشور برای همکاری با یکدیگر برای توسعه ارز مشترک بریکس را مورد تردید قرار داده است و می گوید این ایده با مشکل روبرو خواهد شد و ممکن است در سرنگونی دلار آمریکا شکست بخورد. ادعا می شود که کیفیت بالایی دارد.

آلدن در مصاحبه ای با کوین تلگراف چند روز قبل از اجلاس سالانه بریکس در آفریقای جنوبی گفت که برای کشورهای عضو بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی)، پذیرش گسترده ارز با پشتوانه طلا “این خواهد شد. بسیار دشوار است،» او توضیح داد. استفاده کنید.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای اولین بار در اجلاس سران بریکس ۲۰۲۲ پیشنهاد بریکس را برای ایجاد یک ارز ذخیره بین المللی که رقیب دلار آمریکا به عنوان استاندارد ذخیره جهانی باشد، اعلام کرد. این پیشنهاد بعداً تأیید شد که در قالب یک ارز با پشتوانه طلا ارائه می شود.

اما آلدن استدلال کرد که مدل ناقص است.

او گفت: «طلا که از سیستم بانکی ذخایر کسری حمایت می‌کند، فقط به‌طور موقت کار می‌کند، زیرا واحد پولی سریع‌تر از طلا رشد می‌کند».

در عوض، آلدن نتیجه محتمل‌تر را برای کشورهای بریکس افزایش استفاده از ارزهای خود، به ویژه یوان چین، برای تجارت می‌داند و در نتیجه اتکای آنها به دلار آمریکا برای پرداخت‌های فرامرزی کاهش می‌یابد.

اظهارات آلدن به دنبال احساسات مشابه جیم اونیل، اقتصاددان سابق گلدمن ساکس است، که در مصاحبه ۱۵ آگوست با نشریه استرالیایی فایننشال ریویو، مفهوم پول رایج را “مضحک” رد کرد.

آیا آنها قصد دارند یک بانک مرکزی برای بریکس ایجاد کنند؟

در ۲۱ اوت، وزیر امور خارجه هند، وینی موهان کواترا نیز احتمال تشکیل یک ارز مشترک بریکس را کم اهمیت جلوه داد و گفت که بریکس به طور فزاینده ای بر ترویج تجارت با استفاده از ارزهای خود تمرکز می کند.

نمایندگان ویژه در پانزدهمین اجلاس سالانه بریکس در آفریقای جنوبی از ۲۲ تا ۲۴ آگوست شرکت خواهند کرد، که در آن موضوعات مربوط به تشکیل واحد پولی مشترک، بانک توسعه بریکس، تجارت بین المللی و درگیری روسیه و اوکراین مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. برداشت. .

تسلط دلار آمریکا می تواند بر بیت کوین تأثیر بگذارد

در همین حال، آلدن اضافه کرد که حرکت‌های بالقوه برای از بین بردن سلطه دلار آمریکا می‌تواند به شکلی چرخشی برای بیت‌کوین باد مخالف ایجاد کند.

این تلاش برای دلارزدایی ساختاری تقاضای خارجی برای اوراق خزانه ایالات متحده را کاهش داده، بازدهی خزانه داری را افزایش داده و در نتیجه، نیاز به فدرال رزرو ایالات متحده برای تامین مالی بخش بزرگی از کسری بودجه دولت ایالات متحده را در نهایت ایجاد کرده است.

او توضیح داد که در صورت افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده، با یا بدون یک رویداد دلاری شدن، قیمت بیت کوین ممکن است با باد مخالف روبرو شود، زیرا دارایی های ریسک در چنین شرایطی ضعیف عمل می کنند.

مربوط: بانک مرکزی زیمبابوه به معرفی توکن های دیجیتال با پشتوانه طلا به صنعت خرده فروشی نزدیک شده است.

از سوی دیگر، آلدن همچنین معتقد است که اگر فدرال رزرو نیاز به نجات بانک های بیشتری برای زنده نگه داشتن آنها داشته باشد، قیمت بیت کوین (BTC) می تواند افزایش یابد.

در درازمدت، اگر فدرال رزرو مجبور به ارائه پشتوانه نقدینگی به بازار خزانه داری باشد، مانند افزایش بیت کوین در زمانی است که فدرال رزرو مجبور شد در سیستم بانکی ایالات متحده در ماه مارس مداخله کند. به همین ترتیب، می تواند برای بیت کوین نیز باشد. ۲۰۲۳. ”

عقب‌نشینی نقدینگی معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که دارایی‌های نقدی خود بانک دیگر برای انجام تعهدات مالی آن کافی نباشد و از بانک مرکزی می‌خواهد تا نقدینگی اضطراری را تأمین کند.

مجله: The Wolf of All Streets نگران جهانی است که بیت کوین در آن به یک میلیون دلار می رسد: سالن های آتشنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا