اخبار ارز دیجیتال

به سهمی بروید

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این روزها، ارزهای دیجیتال، میم ها و اخبار بد، همگی منحنی های پذیرش مشابهی دارند.

احتمالاً در گذشته در کلاس های ریاضی مدرسه، سهمی ها، نمایی ها، لگاریتم ها و قوانین قدرت را پوشش داده اید. در این بین، احتمالاً فکر می‌کنید که این فقط چیزی است که باید از آن عبور کنید و نه چیزی که واقعاً در آینده به کارتان می‌آید.

موضوع دیگری که احتمالاً در مدرسه مطالعه کرده اید جبر است، جایی که با فرمول خط مستقیم y = mx + b مواجه شده اید. باز هم، احتمالاً فکر می‌کنید که همه اینها فقط موضوعی است که باید آن را درک کرده و از آن عبور کنید. اما وقتی در این دنیا به بلوغ رسیدید، متوجه خواهید شد که موضوعاتی مانند لگاریتم و نمایی کاربردهای خود را دارند. یکی از این برنامه‌ها مدل‌سازی میم‌ها، ارزهای دیجیتال، فیلم‌ها، شیوع بیماری‌هایی مانند کروناویروس جدید و حتی محبوبیت سهموی و پذیرش هوش مصنوعی است.

در ابتدای سال 2023، خبری منتشر شد مبنی بر اینکه ChatGPT به 100 میلیونمین کاربر خود در هفته های اخیر رسیده است. در هفته هایی که از اواخر سال 2022 عرضه شد، از صفر به 100 میلیون رسیده است. این احتمالا رویای هر بازاریاب است. من همچنین شنیده ام که سپرده گذاران در بانک های سیلیکون ولی وجوه خود را برداشت کرده اند و ظرف چند ساعت خزانه های بانک تقریباً خالی شده است. با توجه به سرعت شبکه ها و نحوه حرکت کلمات در شبکه های اجتماعی، به نظر می رسد همه چیزهایی که این روزها اتفاق می افتد به دنبال زمان اینترنت است.

در بیشتر تجربیات ما در تجارت تاکنون، انتظارات ما اغلب خطی تر از سهمی هستند. اگر در جایی کافی شاپ باز کنید، احتمالا روز اول 5 مشتری دارید. و در روز دوم، سوم – 7-10 قطعه. 4 و 5 ممکن است بیش از 10 مشتری داشته باشد، اما زمان زیادی طول می کشد تا به 1000 مشتری برسد. بله، کسب و کارهای سنتی در حال رشد هستند، اما با سرعت پایین. این یک تجارت انتظارات خطی است.

به همین دلیل است که وقتی ChatGPT به فاصله چند روز یک میلیونمین و 100 میلیونمین کاربر خود را گزارش کرد، مردم شگفت زده شدند. این همان سرعت برداشت SVB، Pepe، Doge، Shiba Inu و سایر سکه‌های میم رمزنگاری است. معمولاً در حد نتایجی که انتظار دارند نیست.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

معمولا مردم به نتایج سهموی عادت ندارند. اما ناقلان بیماری، ارزهای رمزنگاری شده، هوش مصنوعی و میم‌ها معمولاً با توجه به شرایط خاصی قادر به انتشار سهموی هستند. اول از همه، پذیرش گسترده گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ، اینترنت پرسرعت و رسانه‌های اجتماعی، پذیرش را تسریع کرده است. می‌توانید چیزی را در وب پست کنید و در عرض چند ثانیه، هزاران یا میلیون‌ها نفر آن را فوراً ببینند.

از نظر ریاضی، این بدان معنی است که به جای تابع خطی y = mx + b، انتظار می رود که آن تابع مربع، مکعب یا بیشتر از تعداد افرادی باشد که امروزه از آن استفاده می کنند. ممکن است به این معنی باشد که این احتمال وجود دارد که این می تواند به این معنی باشد که 2 می شود 4، 4 می شود 16، یا 2 می شود 8، 8 می شود 64 و غیره. بنابراین، شبیه نحوه گسترش بیماری یا نحوه تقسیم و تکثیر باکتری ها است. در مدت زمان کوتاهی بزرگ می شود.

برعکس، این اثر سهموی نیز می تواند منجر به کاهش سریع محبوبیت شود. به عنوان مثال، یک شراکت بحث برانگیز را در نظر بگیرید که می تواند بر فروش محصول تأثیر منفی بگذارد. در چنین مواردی، پیشبرد دستور کار مغایر با باورهای بازار هدف اولیه شما می‌تواند باعث شود که مصرف‌کنندگان به سرعت محصول شما را کنار بگذارند.

برخی از ساده‌ترین راه‌هایی که شرکت‌ها می‌توانند از اثر سهموی برای محصولات خود استفاده کنند عبارتند از: استفاده از هشتگ‌های خود در توییتر برای هدف قرار دادن روندها، اخبار بد برای بازاریابی محصولات خود، اخبار خوب برای ارتقای محصولات خود یا اخبار جذاب. این شامل ورود به چرخه اخبار با تبلیغات و لیست فیلم ها هر چیزی که باعث شود مردم به طور دسته جمعی صحبت کنند، چیزی که غیرطبیعی به نظر نمی رسد و خلاف جریان عادی امور باشد، می تواند یک موضوع را ویروسی کند.

اگر محتوا یا برنامه شما واقعاً ویروسی و جالب است، این افراد احتمالاً برای پذیرش آن کلیک راست می کنند و حداقل قبل از پذیرش آن را آزمایش می کنند. برخی افراد ممکن است مردد باشند، برخی ممکن است آن را امتحان کنند و از آن متنفر باشند و برخی ممکن است بعداً آن را دوست داشته باشند. سپس تجربیات خوب و بد خود را دهان به دهان با دوستان و آشنایان به اشتراک بگذارید.

این روزها، ارزهای دیجیتال، میم ها و اخبار بد، همگی منحنی های پذیرش مشابهی دارند. سکه‌های میم سگ، قورباغه و گربه ممکن است توسط روشنفکران مورد تحقیر قرار گیرند، اما شاید آنها تعداد افرادی را که حیوانات خانگی زیبا مانند گربه‌ها و سگ‌ها را دوست دارند، دست کم می‌گیرند. البته طرفداران میم ممکن است دلایل مختلفی برای خرید داشته باشند.

ما اکنون در عصری زندگی می کنیم که قانون قدرت سهموی تصویب شده است. این امکان وجود دارد، اما اگر برنامه کاربردی “من هم” نباشد، بلکه چیزی جدید باشد که یک خواسته و نیاز اساسی انسان را باز کند، فقط “پارابولیک” خواهد شد.

اطلاعات ارائه شده در اینجا سرمایه گذاری، مالیات یا مشاوره مالی نیست. برای مشاوره در مورد وضعیت خاص خود، باید با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید.

زین جافر مدیر عامل شرکت زین ونچرز است که بر روی Web3 و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تمرکز دارد.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است، یک سازمان مورد تایید مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین که آینده را از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری می سازد. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Zain Jaffer

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا