اخبار ارز دیجیتال

«پدرخوانده هوش مصنوعی» از گوگل استعفا داد و در مورد خطرات هوش مصنوعی هشدار داد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مشخص است که دکتر جفری هینتون در تمام عمر خود روی هوش مصنوعی کار کرده است و اکنون هشدار می دهد که این فناوری چقدر می تواند خطرناک باشد.

پیشگام هوش مصنوعی (AI) که “پدرخوانده هوش مصنوعی” نام دارد، از سمت خود در شرکت بزرگ فناوری گوگل کناره گیری کرد تا بتواند با صراحت بیشتری درباره خطرات احتمالی این فناوری صحبت کند.

دکتر جفری هینتون قبل از کناره گیری بیش از یک دهه روی الگوریتم های یادگیری ماشین در گوگل کار کرد. تحقیقات مادام‌العمر او بر روی شبکه‌های عصبی، بنابر گزارش‌ها، نام مستعار او را برای او به ارمغان آورد.

با این حال، هینتون در توییتی در اول ماه مه فاش کرد که سمت خود را در گوگل ترک می‌کند «تا بتوانیم در مورد خطرات هوش مصنوعی صحبت کنیم».

در مصاحبه ای با نیویورک تایمز، مهم ترین نگرانی او در مورد هوش مصنوعی استفاده از آن در پر کردن اینترنت با عکس ها، فیلم ها و متن های جعلی بود، به طوری که بسیاری گفتند: “ما دیگر نمی دانیم چه چیزی درست است.” من نمی توانم بداند” او ابراز نگرانی کرد.

یکی دیگر از نگرانی های هینتون در مورد سرقت مشاغل فناوری هوش مصنوعی بود. در آینده، او معتقد است که هوش مصنوعی می‌تواند با یادگیری رفتارهای غیرمنتظره از حجم عظیمی از داده‌هایی که تجزیه و تحلیل می‌کند، تهدیدی برای بشریت باشد.

او همچنین در مورد مسابقه تسلیحاتی هوش مصنوعی در حال انجام برای توسعه بیشتر فناوری برای استفاده در سیستم‌های تسلیحات خودکار مرگبار (LAWS) ابراز نگرانی کرد.

هینتون همچنین نسبت به کار زندگی خود ابراز پشیمانی کرد.

“من با بهانه های همیشگی خود را دلداری می دهم. اگر من این کار را نمی کردم، شخص دیگری انجام می داد.”

در ماه‌های اخیر، قانون‌گذاران، قانون‌گذاران و مدیران صنعت فناوری نیز نگرانی‌های خود را در مورد توسعه هوش مصنوعی ابراز کرده‌اند. در ماه مارس، بیش از ۲۶۰۰ مدیر فناوری و محقق، نامه ای سرگشاده را امضا کردند که در آن خواستار توقف توسعه هوش مصنوعی شدند و به آن اشاره کردند که «خطرات جدی برای جامعه و بشریت است».

گروهی متشکل از ۱۲ قانونگذار اتحادیه اروپا در ماه آوریل نامه مشابهی را امضا کردند و لایحه اخیر اتحادیه اروپا ابزارهای هوش مصنوعی را بر اساس سطح خطر طبقه بندی می کند. بریتانیا همچنین ۱۲۵ میلیون دلار برای حمایت از گروه ویژه برای توسعه “هوش مصنوعی امن” ارائه می دهد.

هوش مصنوعی در کمپین های اخبار جعلی و جوک های عملی استفاده می شود

طبق گزارش‌ها، ابزارهای هوش مصنوعی در حال حاضر برای اطلاعات نادرست استفاده می‌شوند، با نمونه‌های اخیر که مطبوعات را به انتشار اخبار جعلی فریب می‌دهند و یکی از رسانه‌ها در آلمان حتی از هوش مصنوعی برای ساختن مصاحبه استفاده می‌کند.

در اول ماه مه، بایننس شواهدی از یک چت بات منتشر کرد که ادعا می‌کرد قربانی یک کمپین افشاگری ناشی از ChatGPT است و مدعی شد که مدیر عامل Changpeng “CZ” Zhao یکی از اعضای شاخه جوانان حزب کمونیست چین است.

این ربات به یک مقاله فوربس و یک صفحه لینکدین پیوند داده شده است، که ادعا می کند منبع اطلاعات است، اما به نظر می رسد مقاله وجود ندارد و نمایه لینکدین متعلق به ژائو نیست.

هفته گذشته یک گروه شوخی چندین رسانه در سراسر جهان از جمله دیلی میل و ایندیپندنت را فریب دادند.

مربوط: دانشمند تگزاسی سیستم هوش مصنوعی شبیه GPT را توسعه می دهد که ذهن ها را می خواند

دیلی میل مقاله ای را منتشر کرد و بعداً آن را حذف کرد که در آن گفته می شد یک بازیگر کانادایی به نام “سان فون کولوچی” پس از انجام عمل جراحی پلاستیک درگذشت تا شبیه یک ستاره پاپ کره جنوبی شود.

این خبر از یک بیانیه مطبوعاتی در مورد مرگ این بازیگر منتشر شد که توسط نهادی که خود را به عنوان یک شرکت روابط عمومی معرفی کرده بود، و با استفاده از تصویری که به نظر می رسید یک تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی بود، منتشر شد.

عکس ارسال شده به چندین رسانه که ادعا می کنند سنت فون کولوچی است. سس: آرشیو اینترنتی

فروشگاه های آلمان در ماه آوریل آکتول بمیر از ChatGPT برای انتشار مصاحبه ای استفاده کرد که مکالمات با راننده سابق فرمول یک، مایکل شوماخر را که در سال ۲۰۱۳ در یک تصادف اسکی دچار آسیب مغزی جدی شد، ترکیب می کند.

خانواده شوماخر طبق گزارش ها علیه این مقاله اقدام قانونی می کنند.

AI Eye: “بزرگترین جهش تا کنون” در هوش مصنوعی، ابزارهای جدید و جالب، هوش مصنوعی یک DAO واقعی استنویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا