اخبار ارز دیجیتال

Gnosis برای جلوگیری از هک شدن، Hash Bridge Aggregator را راه اندازی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پروتکل های پل LayerZero، Celer، Wormhole، LiFi و دیگران قبلاً به پیاده سازی پروتکل های جدید متعهد شده اند.

طبق اعلام این شرکت، Gnosis، تیم سازنده Gnosis Safe multisig و Gnosis Chain، یک جمع‌آوری کننده هش اوراکل برای پل‌های بلاک چین راه‌اندازی کرده است. در گفتگو با Cointelegraph، مدیر عامل Gnosis، Martin Köppelmann، گفت که تجمیع‌کننده‌های جدید باید پل‌های خود را با نیاز به تأیید چند پل قبل از تأیید خروج، ایمن‌تر کنند.

طبق اعلامیه، چندین پروتکل پل در حال حاضر برای ادغام با Hashi کار می کنند، از جمله Succinct Labs، DendrETH، ZK Collective، Connext، Celer، LayerZero، Axiom، Wormhole و LI.FI.

بیش از ۲ میلیارد دلار بود به سرقت رفته Token Terminal گزارش می‌دهد که در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲، هک‌های پل به دلیل اشکالات موجود در کد پل رخ داده است، در حالی که برخی دیگر به دلیل ربودن کیف‌پول‌های حکومتی multisig توسط مهاجمان بوده است.

به گفته Köppelmann، Hashi اولین گام را برای ایمن‌تر کردن این تراکنش‌های زنجیره‌ای متقاطع در سراسر اکوسیستم بلاک چین ارائه می‌کند، زیرا نیاز به تأیید برداشت‌ها توسط چندین پل به جای یک قوطی دارد.

Hashi اساساً این جمع‌آوری را ایجاد کرد که می‌تواند از پل‌های مختلف استفاده کند و اساساً می‌گوید که همه پل‌ها باید روی یک پیام توافق کنند. […] اگر چنین است، عالی است. ما می توانیم واقعاً مطمئن باشیم که این پیام واقعاً واقعی است. […] سپس متوجه می‌شوید که باید به سمت حکومت تشدید شوید و باید پل را متوقف کنید.

کوپلمن همچنین تاکید کرد که هاشی به جلوگیری از حملات حکومتی چند علامتی کمک می کند. این برای جلوگیری از مداخله پروتکل در حاکمیت زمانی است که بین پل های فردی اختلاف نظر وجود ندارد.

او توضیح داد: “شما می توانید در اینجا یک مبادله خوب انجام دهید: “حکومت مجاز به انجام کاری نیست”، بنابراین نمی توانید در سیستم دخالت کنید مگر اینکه یک تضاد یا اشکال صریح وجود داشته باشد.”قرار است همان را گزارش کند […] در غیر این صورت، حکومت هیچ نقشی ندارد. این چاپستیک است. ”

مربوط: مدیر عامل LIFI ادعا می کند که استقرار BNB Uniswap باید از چندین پل استفاده کند.

Hashi منبع باز است و در GitHub در دسترس است.

ایده یک جمع‌کننده چند پل در بحث‌های پل Uniswap در دسامبر و ژانویه مورد توجه زیادی قرار گرفت. Wormhole در نهایت به عنوان ارائه‌دهنده پل برای Uniswap انتخاب شد، اما نمایندگان Celer، LiFi، deBridge و سایر شرکت‌کنندگان به این نتیجه رسیدند که در آینده، باید یک راه‌حل تجمع چند پل را پیاده‌سازی کنند.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا