🚨 اخبار ارز دیجیتال

انتقال گیت کوین بهم خورد، ۴۶۰۰۰۰ دلار به آدرس غیرقابل بازیابی ارسال شد

مدیر پروژه گیت کوین گفت که این شکست نزدیک به ۵۰۰۰۰۰ سرمایه را به طور دائم در یک آدرس قرارداد یک طرفه به دام انداخته است.

پلتفرم توسعه دهنده ارزهای دیجیتال، گیت کوین اعتراف کرده است که پس از انتقال تصادفی وجوه به یک آدرس قرارداد غیرقابل بازیافت، تقریباً ۴۶۰۰۰۰ دلار در توکن های گیت کوین (GTC) از دست داده است.

در ۶ اکتبر، رهبر پروژه «کوچ جاناتان» جزئیات این حادثه را در انجمن مدیریت گیت کوین منتشر کرد. وی گفت: واگذاری GTC از خزانه داری با هدف پیشنهادات بودجه کالایی، میم و بازاریابی است.

با این حال، به جای ارسال به یک آدرس چند امضایی، در عوض به یک قرارداد توکن GTC ارسال می شود.

او ابراز تاسف کرد: «این منجر به گیر افتادن وجوه در قرارداد شد و هیچ راهی برای بازیابی آنها وجود نداشت.

در مجموع ۵۲۱۴۴۰ توکن GTC در این حادثه گم شد. در آن زمان، این سکه با قیمتی کمتر از ۰.۹۰ دلار معامله می شد که منجر به زیان ۱ دلاری ۴۶۱۰۰۰ دلاری شد.

پس از این حرکت، با توسعه دهندگان اصلی گیت کوین تماس گرفته شد تا مشخص شود آیا قرارداد دارای ویژگی برداشت است و می تواند ارتقا یابد. تایید شد که هیچکدام گزینه ای نبودند، بنابراین وجوه به عنوان ضرر علامت گذاری شد.

با توجه به این حادثه، تیم برنامه‌ای را به اشتراک گذاشت تا اطمینان حاصل شود که چنین اشتباهاتی هرگز تکرار نمی‌شوند و در صورت وقوع حادثه دیگری، پاسخگویی شفاف‌تری ارائه می‌دهند.

او در پایان گفت: «دارندگان توکن بزرگ و امضاکنندگان چند علامتی (از جمله خود من) مسئولیت دارند که هنگام رسیدگی به وجوهی که متعلق به خودشان نیستند، بسیار احتیاط کنند.

عمر خان محقق گیت کوین در این انجمن اظهار داشت که DAO ها ممکن است از دست دادن توکن ها را به عنوان کاهش عرضه GTC به جای از دست دادن وجوه خزانه داری ببینند.

ناظران گفتند: “اگر این اتفاق بیفتد، متأسفانه UX ارزهای دیجیتال واقعاً شکسته شده است.”

مربوط: Crypto.com به اشتباه ۱۰.۵ میلیون دلار به جای بازپرداخت ۱۰۰ دلار به مشتریان ارسال کرد.

گیت کوین پلتفرمی است که به سازندگان Web3 که به دنبال آثار منبع باز هستند، بودجه می‌دهد. صاحبان پروژه و توسعه دهندگان می توانند پروژه های خود را منتشر کنند و اهداکنندگان می توانند لیست پروژه ها را مرور کنند و پروژه مورد نظر خود را برای تامین مالی انتخاب کنند.

قیمت GTC در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۱ درصد کاهش یافته است و در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۰.۸۸۹ دلار معامله می شد. علاوه بر این، طبق گفته CoinGecko، این توکن نسبت به بالاترین قیمت خود در تاریخ ۸۹.۶۲ دلار در ماه می ۲۰۲۱، ۹۹ درصد کاهش یافته است.

مجله: OPNX با بحران و آشفتگی جدیدی مواجه است ۳AC Fugitive: Asia Express


نویسنده: Martin Young
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا