اخبار ارز دیجیتال

برای پیگرد قانونی بازرگانان شستشوی NFT توسط دولت فدرال آماده شوید

رگولاتورهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار باید برای محافظت از سرمایه گذاران در برابر معامله گرانی که بازار NFT را با معاملات دستکاری می کنند، محافظت کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد که اکثر افرادی که سعی در شستشوی توکن‌های غیرقابل تعویض تجاری (NFT) دارند، سودآور نیستند. اما این مانع از تلاش آنها نشده است و آن را به یک موضوع نظارتی و اجرایی آشکار برای صنعت تبدیل کرده است.

در معاملات شستشو، دستکاری‌کنندگان دارایی‌ها را در میان خود می‌خرند و می‌فروشند تا آن‌ها را با تقاضای بالاتر و باارزش‌تر از آنچه در غیر این صورت می‌بود، به نظر برسانند. با NFT ها، تجارت شستشو نسبتاً ساده است. تصور کنید یک سرمایه گذار یک میلیون دلار در اتر (ETH) نگه داشته است. سرمایه گذاران NFT ها را ایجاد می کنند و آنها را در ازای تمام ETH که دارند به خودشان می فروشند. پس از آن، تراکنش به یک میلیون دلار ETH در بلاک چین تبدیل می شود. NFT ها توسط تجارت شستشو به نفع افرادی که NFT ها را ساخته اند، قیمت گذاری می شوند.

ممکن است وسوسه شوید که این جنایت را “بی قربانی” بدانید. زیرا اگر تجارت شستشو باشد، بعید است که شما واقعاً پول خود را تحویل بگیرید. اما این اشتباه است. با پاداش دادن به معامله‌گران جعلی با حجم بالا با پول واقعی، سرمایه‌گذاران NFT می‌توانند میلیون‌ها دلار در مقابل کلاهبرداران از دست بدهند، و معامله‌گران قانونی ممکن است فریب داده شوند تا برای سرمایه‌گذاری‌های خود بیش از حد پرداخت کنند.

مربوط: توسعه دهندگان GameFi ممکن است با جریمه ها و سختی های سنگینی روبرو شوند

این تراکنش‌های تقلبی همچنین بر قانون گرشام در مورد ارزهای دیجیتال تأثیر می‌گذارد (پول بد، پول خوب را بیرون می‌کشد)، و سرمایه‌گذاران و معامله‌گران قانونی را با لطمه زدن به شهرت صرافی بیرون می‌کشد.

با این حال، وقتی صحبت از NFT ها می شود، قوانین کمتر واضح هستند. چنین نشانه هایی ممکن است اوراق بهادار نباشند و بنابراین ممکن است مشمول همان قوانین و مقررات حاکم بر معاملات اوراق بهادار نباشند.

پس زمینه قانون تجارت شستشو

تجارت Wash از زمان تصویب قانون بورس کالا در سال ۱۹۳۶ در واکنش به محبوبیت آن به عنوان ابزار دستکاری در ایالات متحده ممنوع شد. اما از آن زمان، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و کمیسیون معاملات آتی کالا به دقت بازار را مورد بررسی قرار داده و اقدامات اجرایی متعددی را علیه «معامله گران شستشو» انجام داده اند. این امر باعث افزایش ایمنی به بازارهای اوراق بهادار و آتی شد.

طبق گفته SEC، «تعداد شستشو یک رویه سوء استفاده‌کننده است که بازار را در مورد عرضه و تقاضای واقعی سهام گمراه می‌کند». این بستگی به نحوه طبقه بندی NFT ها توسط تنظیم کننده ها دارد.

معامله گران باید تاریخچه فروش خود را قبل از خرید NFT بررسی کنند.

علاوه بر سرعت آهسته اقدامات اجرایی در مورد دارایی‌های جدید مانند NFT، پذیرش این ایده که ارزهای دیجیتال تمایل به نوسان دارند، بسیاری از فروشندگان را بر آن داشته است تا دارایی‌های خود را برای جذب خریداران جدید و کسب سود بفروشند. طبیعی به نظر می‌رسد که سعی در افزایش ارزش داشته باشند. خریداران NFT باید قبل از سرمایه گذاری قابل توجه در NFT ها دقت و احتیاط را به کار گیرند.

فروش NFT به آدرس‌های با سرمایه شخصی در سال ۲۰۲۱. منبع: Chainalysis

اگرچه ممکن است تعداد یا اندازه تراکنش های مربوط به یک سرمایه گذاری به نظر برسد که شما در حال به دست آوردن یک دارایی با ارزش هستید، اما در واقع این دارایی در دو کیف پول متعلق به یک فرد ایجاد کننده دارایی نگهداری می شود. ممکن است فقط بین مدت زمانی بین خرید و فروش شده باشد. به نظر می‌رسد که تقاضای آن بیشتر است.

SEC احتمالاً در حال آماده شدن برای بسته بندی اولین معامله گران NFT است

تجارت واش بدون شک در بازارهای جدید و در حال تحول وجود دارد، زیرا تجارت شستشو هنوز در بازارهای عادی اوراق بهادار و کالا حتی با وجود قوانین و اقدامات اجرایی یافت می شود. امیدواریم کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال حاضر روی اجرای آن در بازار NFT کار می کند. از آنجایی که تحقیقات به طور کلی خصوصی است، برخی از معامله گران ممکن است قبلاً چشم تنظیم کننده ها را جلب کرده باشند. در درازمدت، شکی وجود ندارد که تنظیم‌کننده‌های فدرال به این کلاس جدید دارایی می‌رسند و تجارت شستشو بین NFTها نیز محدود خواهد شد.

مربوط: معامله گران باهوش NFT از چشم انداز غیرقابل تنظیم ارزهای دیجیتال با تجارت شستشو در LooksRare سوء استفاده می کنند.

SEC باید برای حمایت از سرمایه گذاران اقدام کند. ابتدا باید تصمیم بگیریم که با NFTها مانند اوراق بهادار رفتار شود و سپس صرافی ها را برای نشانه های دستکاری مانند هر طبقه دارایی دیگر رصد کنیم.

برندن کاکرین, Esq., CAMS شریک بلاک چین و ارز دیجیتال YK Law LLP است. او همچنین مدیر و بنیانگذار CryptoCompli است، یک استارت آپ متمرکز بر نیازهای انطباق کسب و کارهای ارزهای دیجیتال.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Brendan Cochrane

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا